Baltai sukūrė seniausią Europos valstybę ir buvo pirmieji Europos globalizatoriai?

02 rugsėjo, 2013

Rugsėjo 7 d. 16 val. Kauno m. savivaldybės Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje (Laisvės al. 57) įvyks  žymios baltų proistorės tyrinėtojos Venesuelos lietuvės Jūratės Statkutės de Rosales knygos "Europos šaknys ir mes, lietuviai" 5-osios laidos pristatymas ir dokumentinio filmo “Jūratė Statkutė de Rosales. Pasišventusi senajai  protėvių istorijai ir Lietuvai” premjera. 

Istorikų prieštaringai vertinama knyga apie baltų tėvynės - seniausios ir didžiausios Europos valstybės reikšmę ir kilmę ne tik susilaukė jau penktojo leidimo, bet ir 2011 m. buvo tapusi viena skaitomiausių knygų Lietuvoje, pasiekusi 2-ąją vietą perkamiausių knygų dešimtukuose. Knygoje skelbiami žymių Lietuvos ir užsienio mokslininkų, autorės darbų, įžvalgų ir atradimų vertinimai, atskleidžiamos istorinės apgavystės, kurių aukomis buvo ne tik lietuvių ir latvių tautos, bet ir pasaulio mokslininkai, domėjęsi baltų genčių praeities temomis.

Renginyje dalyvaus knygos autorė Jūratė Statkutė de Rosales, akademikas, tautotyrininkas, profesorius Romualdas Grigas, akademikas, garsus archeologas, profesorius Vladas Žulkus, „Versmės“ leidyklos atstovai. Renginio metu veiks dailininko Vladimiro Beresniovo piešinių paroda "Linksmai apie ES", skirta Lietuvos pirmininkavimui Europos Tarybai.

Tai unikali galimybė kauniečiams patiems iš knygos autorės lūpų išgirsti apie jos tyrinėjimus, neįtikėtinus atradimus ir įžvalgas, griaunančias įsigalėjusius istorijos stereotipus, pasiklausyti kitų susitikimų dalyvių pasisakymų, taip pat užduoti klausimus, patiems išsakyti savo nuomonę.

Kaune 1929 metais gimusi J.Statkutė de Rosales nuo XX amžiaus 6 dešimtmečio gyvena Venesueloje ir yra populiaraus opozicinės krypties Venesuelos politikos, ekonomikos ir kultūros savaitinio žurnalo „Zeta“ vyriausioji redaktorė. Žymi tyrinėtoja ir visuomenės veikėja yra pažymėta aukščiausiu Venesuelos ordinu už kultūrinį darbą – Orden Andrés Bello. Jai įteiktas Karakaso miesto ordinas Orden Diego de Losada, o 1989 metais „Iberų Amerikos žurnalistų organizacijos“ ją paskelbė Metų asmenybe. Venesueloje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Ispanijoje ir Lietuvoje ji leidžia lyginamosios kalbotyros ir senosios baltų istorijos klausimus nagrinėjančias studijas. Už senosios baltų kultūros puoselėjimą 1996 metais Lietuvos Respublikos Prezidentas ją yra apdovanojęs Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi.

Renginio organizatoriai – Kauno m. savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, XXVII knygos mėgėjų draugija, Lietuvai pagražinti draugija, partneriai – Kauno Europe Direct informacijos centras.

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022