Euroscola konkursas grįžta - pirmas šaukimas Lietuvos vidurinėms mokykloms

09 rugsėjo, 2013

Nauji mokslo metai reiškia, kad į mokyklas ir gimnazijas grįžta Euroscola konkursas. Pirmasis šaukimas registruotis Euroscola konkursui pagal naująją tvarką skelbiamas visos Lietuvos vidurinių mokyklų 16-18 metų moksleiviams. Pasibaigus šiam etapui, turėsime atrinkę šešias Lietuvos komandas, kurios atstovaus Lietuvai Europos Parlamento vykdomoje Euroscola programoje 2013 metų rudenį ir 2014 metų žiemą. Gimnazijų auklėtinius prašome nenusiminti - šiuo metu galite dalyvauti specialiajame Euronest-Scola konkurse, o kitas šaukimas Euroscolai bus skirtas būtent jums!

Registracija

Konkurse dalyvauja 16-18 metų vidurinių mokyklų auklėtiniai. Išimties tvarka į komandą galima įtraukti daugiausia du moksleivius, kurių amžius metais viršija ar nesiekia nustatyto amžiaus, jei šie moksleiviai mokosi kartu su kitais komandos dalyviais.

Šiame konkurse negali dalyvauti vidurinės mokyklos, kurios dalyvavo Euroscola renginiuose Strasbūre po 2011 m. lapkričio 1 d. Konkurse taip pat nedalyvauja Lietuvos gimnazijos – joms bus skirtas kitas Euroscola etapas.

Konkursui registruojasi 5 moksleivių komanda, kuri atstovaus visai mokyklai. Iš vienos mokyklos gali registruotis tik viena komanda. Paraiškas dalyvauti konkurse pateikus dviem skirtingoms komandoms iš vienos mokyklos ar gimnazijos, į finalą kviečiama pirmoji užsiregistravusi. Registracijos patvirtinimas siunčiamas visoms komandoms.

Norėdamos užsiregistruoti komandos atsiunčia registracijos formą, kurioje nurodo:

•                    Mokyklos pavadinimą ir adresą

•                    Komandos narių vardus, pavardes, amžių ir elektroninio pašto adresus

•                    Koordinuojančio mokytojo vardą, pavardę, telefono numerį, elektroninio pašto adresą.

Registracijos anketa

Registracija vyksta elektroniniu paštu. Visos paraiškos siunčiamos Europos Parlamento Informacijos biurui Lietuvoje adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. su nuoroda „Euroscola konkursui“ iki š.m. rugsėjo 23 d. vakaro.

Į finalus kviečiamos visos iki nurodyto termino užsiregistravusios komandos. Užsiregistravusių, bet į finalą be pateisinamų priežasčių neatvykusių komandų mokyklos ar gimnazijos praranda teisę dalyvauti kitame Euroscola konkurse.

Kas vyks finale?

Priklausomai nuo užsiregistravusiųjų skaičiaus, po kvietimo bus rengiama nuo 1 ik 5 finalų, kurie vyks Vilniuje arba kituose didmiesčiuose. Finalų datos ir vietos paaiškės pasibaigus registracijai. Preliminariai planuojama, kad finalai vyks spalio pirmoje pusėje. Komandos bus informuotos apie konkrečias finalo vietą ir laiką el. paštu pasibaigus registracijai.

Finale planuojamos šios užduotys:

1. Komandų prisistatymas: Komandos parengia vienos minutės trukmės savo mokyklos prisistatymą lietuvių kalba. (Pastaba: ši užduotis gali būti atšaukta, jei konkurso finaluose dalyvaus daugiau komandų, nes mes šiuo metu planuojame :) Apie jos įtraukimą į finalo programą komandos bus informuotos kvietime į finalą.

2. Viktorina apie ES: Viktorina yra skirta ES istorijai, institucijoms, Europos Parlamentui, teisėkūrai, vėliausiems įvykiams ir bendroms dalyvių žinioms apie Europos Sąjungą patikrinti.

3. Užduotis apie šalis: užduotis skirta patikrinti finalo dalyvių žinias apie ES valstybes, jų istoriją, kultūrą, geografiją, literatūrą ir t.t.

Trys geriausiai pasirodžiusios ir daugiausia balų finale surinkusios komandos yra paskelbiamos finalo laimėtojomis ir kviečiamos į Strasbūrą.

O kas po finalo?

Kiekviena laimėjusi komanda suburia 24 moksleivių ir dviejų mokytojų iš savo mokyklos grupę ir dalyvauja renginyje Strasbūre tam tikrą dieną. Europos Parlamentas skiria subsidiją kelionės ir pragyvenimo išlaidoms padengti.

Finaluose atrinktos komandos dalyvaus Euroscola renginiuose Strasbūre šiomis dienomis:

•                    2013 m. lapkričio 14 d.

•                    2013 m. gruodžio 2 d.

•                    2013 m. gruodžio 13 d.

•                    2014 m. sausio 23 d.

•                    2014 m. sausio 30 d.

•                    2014 m. vasario 13 d.

Mokykla, laimėjusi kelionę, negali dalyvauti Euroscola konkurse dvejus metus nuo renginio Strasbūre dienos.

Bendros Euroscola konkurso taisyklės

Euroscola aprašymas

Europos Parlamento biuro Lietuvoje informacija

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022