Seminaras-diskusija „Viskas apie vartotojų teises“ akademinei bendruomenei

13 rugsėjo, 2013

Antradienį, rugsėjo 17 d. 11 val. Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakultete (Puodžių g. 11), 18 auditorijoje organizuojamas seminaras - diskusija „Viskas apie vartotojų teises“, kuriame praktiniais, ekonominiais ir gamtai palankiais aspektais bus nagrinėjamos ES vartotojų teises ir pateikiama informacija, kaip jomis pasinaudoti.

Ką daryti, jei po skrydžio radote sugadintą savo bagažą? Kur kreiptis, jei pirkote prekę internetu ir paaiškėjo, kad ji nekokybiška? Kokio dydžio kompensacija Jums priklauso, jei atidėjo skrydį? Į ką atkreipti dėmesį užsisakant atostogų kelionės paketą? Į šiuos ir kitus vartotojams aktualius klausimus atsakys Europos vartotojų centro  teisės specialistė Miglė Akulevičienė.

Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centro direktorė Audronė Alijošiūtė skatins į vartojimą pažvelgti atsakingiau – iš aplinkosauginių pozicijų. Kaip teigia pranešėja, globali aplinka  teikia ne tik galimybes dalintis, bet ir pajusti problemas ir jų pasekmes savo aplinkoje, o tapti „pokyčiu“ neigiamiems dalykams nėra paprasta – tam reikalingos žinios.

Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto lektorė  Irena Klimavičienė apžvelgs euro įvedimo Lietuvoje įtaką vartotojams: šalies pasirengimą euro įvedimui, pasekmes  verslui ir vartotojams.

2013 metai yra paskelbti Europos piliečių metais. Visoje Europoje vykstančiuose renginiuose skatinamas valdžios, pilietinės visuomenės ir verslo atstovų dialogas apie ES užtikrinamas teises ir Europos ateitį. Europos Sąjungoje, kurią sudaro 28 šalys, yra daugiau nei pusė milijardo potencialių vartotojų. ES lygmeniu stengiamasi suderinti vartotojų teises ginančias nacionalines priemones, kad visoje bendrojoje rinkoje Europos piliečiams būtų užtikrinta tokio paties aukšto lygio apsauga.

 

Seminaro organizatoriai - Kauno Europe Direct informacijos centras ir Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakultetas.

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022