2014 M. STARTUOS NAUJA PROGRAMA “ERASMUS+”

11 lapkričio, 2013

Šiais metais baigiasi didžiausia Europos Komisijos remiama švietimo programa Mokymasis visą gyvenimą (angl. LLP). Programos metu daugiau nei 55 tūkst. Lietuvos gyventojų studijavo, stažavosi, savanoriavo, dalyvavo mokymuose ir kitaip tobulėjo užsienio šalyse. Nuo 2014 m. formalaus ir neformalaus ugdymo veiklą visoje Europoje tęs nauja programa „Erasmus+“.

„Europiečiams, tarp jų ir Lietuvos piliečiams, tai suteiks dar daugiau galimybių tobulėti, įgyti naujų žinių ir vertingų įgūdžių. Planuojama, kad 2014–2020 m. pagal „Erasmus+“ programą daugiau nei 4 mln. įvairaus amžiaus ir interesų žmonių turės galimybę studijuoti, atlikti praktiką ar savanoriauti ne tik Europos Sąjungos valstybėse narėse, bet ir kitose užsienio šalyse. Programos įgyvendinimui 2014–2020 m. bus skirtas 40 proc. už dabartinį didesnis biudžetas“,– teigė „Erasmus+“ programą Lietuvoje administruosiančio Švietimo mainų paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė.   Europos Parlamento Kultūros ir švietimo komitetas patvirtino naują švietimo paramos programą „Erasmus+” ir 2014–2020 metams jai skyrė 14,7 mlrd. eurų. Šis sprendimas, dėl kurio jau sutarta su ES Taryba, turėtų būti patvirtintas lapkričio 19-21 d. Europos Parlamento plenarinėje sesijoje.

„Dalyvavimas tarptautiniuose bendradarbiavimo projektuose liudija didžiulę naudą ne tik individualiems žmonėms, bet ir institucijoms. Darbuotojai ir vadovai įgyja naujų kompetencijų, keliamas institucijos prestižas, kuris matuojamas ir dalyvavimo tarptautiniuose projektuose skaičiumi. Pavyzdžiui, 2013 m. atlikto Leonardo da Vinčio programos, kurioje aktyviai dalyvauja šalies profesinės mokyklos, tyrimo išvadose pažymima, kad programoje dalyvavusios organizacijos įvaizdis pagerėjo daugiau kaip 48 proc.“, – kalbėjo Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

„Erasmus+“ programos naujovė – galimybė ne tik ES šalių institucijoms dalyvauti programoje. Taip pat vienas iš „Erasmus+“ tikslų – labiau orientuoti jaunimą į darbo rinką, todėl programa stiprins švietimo ir verslo sąsajas. Studentams ar profesinių mokyklų moksleiviams „Erasmus+“ suteiks daug daugiau galimybių atlikti tarptautinę stažuotę ir įgyti reikiamos patirties būsimam darbui.

Erasmus+“ sujungs visas dabartines ES švietimo ir mokymo paramos programas („Erasmus“, „Erasmus Mundus“, „Comenius“, „Leonardo da Vinci“ „Grundtvig“ ir „Veiklus jaunimas“). Be to, naujojoje programoje pirmąkart atsiras eilutė sportui, iš kurios bus remiama kova su prievarta ir diskriminacija sporte bei dopingo vartojimu. Planuojama, kad parama pasinaudos daugiau nei 4 milijonai žmonių: studentai, mokytojai, stažuotojai, mokymų vadovai ir jaunimo darbuotojai.

Nuo kitų metų šioje programoje galės dalyvauti ne tik Europos Sąjungos, bet ir Rytų partnerystės šalių – Baltarusijos, Ukrainos, Moldovos, Gruzijos, Armėnijos ir Azerbaidžano – atstovai. Kita naujovė – „Erasmus+“ lėšomis bus teikiamos paskolų garantijos magistro studijoms (iki 12 tūkst. eurų per metus arba iki 18 tūkst. eurų per dvejus metus vienam studentui).

Nuo 2007 m. Mokymosi visą gyvenimą programos įgyvendinimui mūsų šalyje buvo skirta 322 mln. litų. Programoje dalyvavo:

 

Mokymosi visą gyvenimą programos dalyviai (nuo 2007 m.)                      Skaičius

 

Mokytojai, būsimi mokytojai, mokiniai                                                         18 510

Profesinių mokyklų mokiniai, profesinio mokymo specialistai                        9 470

Aukštųjų mokyklų studentai                                                                       15 619

Aukštųjų mokyklų dėstytojai ir kt. personalas                                             5 907

Suaugę besimokantieji, suaugusiųjų švietėjai                                             4 252

Politikos ir sprendimų teisę turintys dalyviai                                                  124

 

Švietimo mainų paramos fondo ir Europos Parlamento informacijos biuro Lietuvoje informacija

 

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022