TARPTAUTINĖ TOLERANCIJOS DIENA “ATŽALYNO” VIDURINĖJE MOKYKLOJE – PER KITŲ TAUTŲ PAŽINIMĄ

18 lapkričio, 2013

Kasmet lapkričio 16-ąją dieną jau 9-ąjį kartą pasaulyje minima Tarptautinė tolerancijos diena. Šią dieną vykstančiais renginiais visuomenės dėmesys atkreipiamas į toleranciją kitokiai tautybei ar nuomonei, siekiama ugdyti pakantumą, gebėjimą suprasti kitus, kantrybę. Kauno "Atžalyno" vidurinėje mokykloje šią dieną taip pat vyko Toleracijos dienai skirti renginiai tema „Europos tautų šeimoje”: vyresniųjų klasių moksleiviai dalyvavo debatuose, mažesnieji– konkurse, o pradinukams gerumo pamokėles vedė abiturientai.

Su Tolerancijos diena mokyklos bendruomenę pasveikinusi Kauno Europos Direct informacijos centro vadovė Diana Lukoševičiūtė-Burneikienė pabrėžė, kad būtent tolerancijos kitoms tautoms trūkumas ir sukėlė Antrąjį pasaulinį karą, po kurio Europa suprato, jog reikia pradėti vienytis tam, kad būtų išvengta ateities karinių konfliktų; kad tolerancija ir pagarba  yra vieni kertinių ES principų bei palinkėjo moksleiviams būti tolerantiškais vieni kitų nuomonėms, aprangos ar mėgstamos muzikos stiliams, tačiau … niekada nebūti tolerantiškais melui ar patyčioms.

Vykusiame konkurse 5-8 klasių moksleivių komandos išradingai ir įdomiai pristatė atskiras Europos šalis. Visų simpatijas pelnė 5a klasės komandos sukurtas linksmas ir ypač charakteringas šiuo metu mums, lietuviams, Didžiosios Britanijos pristatymas: veiksmas prasidėjo … improvizuotame lėktuve, skrendančiame į Londoną – seni, angliškai nemokantys “tėvai” skrido ieškoti šiame mieste dirbančio savo sūnaus. Pirmosios problemos prasidėjo jau susidūrus su pasų patikrinimu, tačiau galiausiai viskas baigėsi laimingai – visi laimingi fotografavosi su muitininku, kuris, pasirodo, buvo jų ieškomo sūnaus draugas. Kitos moksleivių komandos taip pat įdomiai pristatė Europos tautas: “graikai” šoko sirtakį, šiltas kepures užsimaukšlinę “estai” pasakojo anekdotus apie save, Švediją pristatė „Eurovizijos“ nugalėtoja Loreen su savo daina „Euphoria", o Daniją pristatančios komandos nariai persikūnijo į “Hamleto” herojus ir sprendė aktualų klausimą – būti ar nebūti. Moksleivių komandos uždavinėjo viena kitai suktus su konkrečia ES šalimi susijusius klausimėlius, be to, buvo vertinamos konkrečią šalį vaizduojančios moksleivių pagamintos gėlės. Moksleivių sukurtos gėlės atspindėjo šalių vėliavų spalvas ar būdingus šaliai bruožus, nuotaikingiausiai atrodė 5b klasės sukurta Italijos gėlė – makaronais aplipdytu kotu ir vietoje žiedo turinti picą bei 5d Ispaniją simbolizuojantis gelbėjimosi ratas – nes aplink Ispaniją tiek daug vandens!

Vertinimo komisijai buvo nelengva buvo išrinkti geriausias komandas, nes geriausiųjų buvo dauguma! Moksleiviai puikiai pasirodė ir pademonstravo ne tik žinias, bet ir humoro jausmą, išradingumą bei kūrybiškumą.

 

 

 

 

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022