FINIŠAVO SVEIKOS MITYBOS RENGINIŲ CIKLAS “ŽALIASIS ŠĖLSMAS”

19 lapkričio, 2013

Lapkričio 18 d. Kauno m. savivaldybės V.Kudirkos “Vitebsko” bibliotekos salėje įvyko Kaunėnų bendruomenės organizuoto sveikos mitybos projekto "Žaliasis šėlsmas" baigiamasis renginys, apvainikavęs 5 renginių ciklą. Visą vasarą ir rudenį vykęs projektas sukvietė gausų būrį savo sveikatai neabejingų kauniečių. Pirmąjame seminare garsi chemikė, profesorė Dalia Marija Brazauskienė savo paskaitoje “Darna mityboje” pabrėžė saugaus maisto svarbą, pateikė įdomios informacijos apie maisto produktų perdirbimo būdus ir jų įtaką žmogaus sveikatai; maisto produktų, ypač auginamų mieste, užterštumą nitratais ir sunkiaisiais metalais, funkcinį maistą. Visą profesorės pranešimo medžiagą galite rasti www.kaunenai.lt.

Antrąjame seminare ir praktiniuose mokymuose kauniečiai kartu su “Žolinčių akademijos” vadove Danute Kunčiene mokėsi atpažinti vietines vaistažoles ir pagilino žinias apie jų teikiamą naudą sveikatai. Trečiajame seminare apie sveikos mitybos principus kalbėjo chemijos mokslų daktarė, doc. Ksavera Vaištarienė, o ketvirtasis renginys pakvietė į susitikimą su Annos Wigmore fondo įkūrėju, žaliavalgiu Pauliumi Jaruševičiumi - pakalbėti apie žaliuosius kokteilius ir jų paskanauti. 

Baigiamajame projekto renginyje darniai susiliejo tiek muzikiniai kąsniai: profesionali klasikinė muzika (LMTA studentai – Gabrielė Kupšytė (dainavimas) ir Tadas Motiečius (akordeonas) ir Kauno folklorinio ansamblio “Žaisa” dainos ir šokiai, tiek pranešimas "Mitybos koregavimo aspektai: ES lygmuo" (Kauno Europe Direct informacijos centras), tiek padėkos projekto partneriams, tiek Eigulių mikrorajone gyvenančių menininkų, sveikatos specialistų pasidalinimai mintimis apie sveikatos ir darnos išsaugojimą, tiek viso projekto vykdymo apibendrinimas.

Projekto organizatoriai -  Kaunėnų bendruomenė, partneriai: Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras ir Lietuvos universitetų moterų asociacija (LUMA), Kauno bendruomenių centrų asociacija, Eigulių seniūnija, Kauno Europe Direct informacijos centras, Lietuvos medicinos studentų asociacija, LMTA, UAB „Akite”.

 

 

 

 

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022