KAUNO PRADINUKAI DALYVAUJA JAUKIAME KALĖDINIAME PROJEKTE

27 lapkričio, 2013

Jau aštuntus metus Velse įsikūręs Llangollen Europe Direct informacijos centras organizuoja tarptautinį kalėdinių žaisliukų mainų projektą. Projekto esmė – tūkstančiai pradinukų savo rankomis gamina kalėdinius žaisliukus ir keičiasi jais (bei pagrindine informacija apie savo šalį, jai būdingas Kalėdų tradicijas: dainas, receptus ir t.t.) su kitomis projekte dalyvaujančiomis Europos mokyklomis. Artėjant Kalėdoms kiekvienoje iš šių mokyklų eglutė papuošiama pačiais įvairiausiais su meile pagamintais žaisliukais, atkeliavusiais iš visos Europos.

Taip vaikai sužino ne tik kaip švenčiamos Kalėdos įvairiose Europos šalyse, bet ir susiranda naujų draugų, neakivaizdžiai susipažįsta su naujomis kalbomis, kultūromis ir tradicijomis – kas ir reiškia „būti Europos piliečiu“. Įsivaizduokite, kaip smagu kas rytą atėjus į mokyklą rasti vieną ar kelis siuntinukus iš vis kitos šalies su Kalėdų eglutės žaisliukais ir juos pagaminusių vaikų piešiniais, palinkėjimais, aprašymais, kaip jie švenčia šią šventę.

Šiemet pirmą kartą prie šio projekto prisijungėme ir mes – Kauno Europe Direct informacijos centras su 2 Kauno mokyklomis:  Jono Žemaičio-Vytauto progimnazija (mokytoja  D.Giržadienė)  ir „Paparčio“ pradinė mokykla (anglų mokytoja E. Navardauskienė). Esame tarp 210 pradinių mokyklų iš 41 skirtingų regionų, išsidėsčiusių 16 Europos šalių!  

Ir nors iki Kalėdų – dar visas mėnuo, jau gavome kalėdinius žaisliukus, ir ne tik iš pradinukų:  „Los Alcala Galiano“ (Ispanija), Smogens skola (Švedija),“Cesare Albisetti“ (Italija), Annfield (Anglija) pradinių mokyklų, bet ir Leeds centrinėje bibliotekoje (Anglija) suorganizuotos rankdarbių studijos.

Kauno ED informacija

 

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022