PROJEKTAS „EUROPEAN CHRISTMAS TREE DECORATION EXCHANGE 2013“ KAUNE

11 gruodžio, 2013

Savo svetainėje www.kaunas.eudirect.lt jau rašėme apie tai, kad  dar vasarą Kauno Europe Direct informacijos centras atsiliepė į kolegų iš Velso (Didžioji Britanija) - Llangollen Europe Direct informacijos centro kvietimą dalyvauti tarptautiniame projekte „European Christmas Tree Decoration Exchange 2013“. Projekto esmė – tūkstančiai pradinukų iš ES šalių savo rankomis gamina kalėdinius žaisliukus ir keičiasi jais bei pagrindine informacija apie savo šalį, jai būdingas Kalėdų tradicijas: dainas, receptus ir kt. su kitomis projekte dalyvaujančiomis Europos mokyklomis. Artėjant Kalėdoms kiekvienoje iš šių mokyklų eglutė papuošiama pačiais įvairiausiais su meile pagamintais žaisliukais, atkeliavusiais iš visos Europos. 

Kartu su Kauno Europe Direct informacijos centru į šį projektą įsijungė 2 Kauno mokyklos – „Paparčio“ pradinė mokykla bei Jono Žemaičio-Vytauto progimnazija. „Paparčio“ pradinėje mokykloje projektą koordinuoja anglų kalbos mokytoja Edita Navardauskienė, kuri į kalėdinių žaisliukų gamybą įtraukė visas klases: mokiniai dekoracijas gamino ir mokykloje, ir namuose. Pasak mokytojos E. Navardauskienės, į šias veiklas buvo įtraukti ir tėvai: kai kurių mokinių mamos nepatingėjo ateiti į mokyklą ir pasiūlyti savo idėjų, pamokyti, kaip

pagaminti vienokias ar kitokias dekoracijas. Į kitas 16 šalių buvo išsiųsta bent po 2 žaisliukus. Jono Žemaičio-Vytauto progimnazijoje projektą kordinuoja antrokų mokytoja Danutė Giržadienė. Ant didelio ES žemėlapio čia pažymima, iš kurios šalies atkeliavo gautas siuntinėlis su žaisliukais, kalbama apie tą šalį, jos kultūrą ir papročius. Patys mokinukai kitiems jauniesiems europiečiams išsiuntė savo iš šiaudelių pagamintus žaisliukus.

Šiose mokyklose eglutės jau papuoštos iš 16-os šalių gautais žaisliukais. Kartu su kalėdiniais žaisliukais, sukurtais atspindint konkrečios šalies savitumą (pvz. itališki žaisliukai buvo pagaminti iš makaronų) siuntinėliuose atkeliavo vaikų pieštos, klijuotos ar kitaip sukurtos atvirutės su palinkėjimais, CD su įrašytomis dainomis ir informacija, kaip jų šalyje švenčiamos Kalėdos. Jaunieji prancūziukai iš Varades atsiuntė ne tik Kalėdinio pyrago receptą, bet ir  nuotrauką, kurioje jie nusifotografavę su jau iškeptu pyragu. Jaunieji italai iš Lombardijos ir Bergamo, švedukai iš Smogenso, belgai iš Briuselio atsiuntė rankomis išpieštas, pagamintas ir įrištas knygelės apie jų regionus, Kalėdines tradicijas ir legendas. Iš Maltos atkeliavo netgi popierinė prakartėlė! O jaunieji lenkai iš Varšuvos atsiuntė ne tik kalėdaičių, bet ir atvirutę, užrašytą… lietuviškai!

Kauno ED informacija

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022