Europos Sąjungos vairą perėmė Graikija

07 sausio, 2014

Ekonomikos augimas, užimtumas ir socialinės sanglaudos skatinimas – tokie bus nuo sausio 1 d. 6 mėnesius ES pirmininkausiančios Graikijos prioritetai.

Graikijos pirmininkavimo svarbiausi prioritetai - spręsti didelę jaunimo nedarbo problem ir siekti daugiau galimybių mažosioms ir vidutinėms įmonėms gauti kreditą. Kiti tikslai – gerinti ekonomikos valdymą euro zonoje ir baigti derybas dėl kito bankininkystės sąjungos etapo. Pagrindinis tikslas – neleisti pasikartoti neseniai vykusiai finansų krizei.

Graikija taip pat nori daugiau ES veiksmų kovojant su nelegalia migracija ir pakeitimų ES strategijos jūrų reikalų bei duomenų apsaugos teisės aktų srityse. Dar vienas darbotvarkės klausimas – susitarti dėl pirmosios kartos biodegalų ir skalūnų dujų naudojimo.

Pirmininkaujant Graikijai numatytas ir svarbus aukščiausiojo lygio susitikimas su Afrikos šalimis, taip pat tikimasi, kad bus padaryta pažanga dėl naujo žvejybos susitarimo su Maroku.

Intensyvi darbotvarkė

Graikija perėmė pirmininkavimą ES ypač įtemptu laikotarpiu, kai iki dabartinio Europos Parlamento kadencijos pabaigos balandį reikalingi susitarimai dėl įvairiausių klausimų. Gegužės mėnesį visose 28 šalyse vyks tiesioginiai rinkimai į Europos Parlamentą, o po to bus išrinkta nauja Europos Komisija.

Ateinančius 6 mėnesius Graikija pirmininkaus šimtams oficialių ir neoficialių susitikimų, sudėtingoms deryboms ir Atėnuose bus rengiama 13 ministrų tarybų posėdžių.

Pastaraisiais mėnesiais Graikija glaudžiai dirbo kartu su Lietuva, kuri pirmininkavo ES Tarybai antrąjį 2013 m. pusmetį. 2014 m. liepos mėn. Graikija ES vadžias perduos Italijai, per kurios pirmininkavimą pradės darbą naujos sudėties Europos Parlamentas ir Europos Komisija.

 

Europos Komisijos informacija

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022