APLINKA. KAMPANIJA “BŪKIME SĄMONINGESNI” RAGINA NUSTOTI ŠVAISTYTI ATLIEKAS!

04 vasario, 2014

Naujausiu Europos Komisijos kampanijos „Būkime sąmoningesni“ etapu pagrindinis dėmesys telkiamas į netvaraus išteklių naudojimo padarinius aplinkai, ekonomikai, visuomenei ir individualiems asmenims. Šia kampanija siekiama informuoti vartotojus, kokį poveikį jų vartojimo įpročiai daro gamtos ištekliams, ir parodoma, kaip būtų naudinga, jeigu jie savo įpročius pakeistų. Vykdant kampaniją sukurta visiškai sąveiki interneto svetainė visomis 24 oficialiosiomis ES kalbomis. Joje animaciniai personažai parodo, kaip kasdieniniai sprendimai apsiperkant veikia aplinką.

Nors yra nustatyti ES masto atliekų perdirbimo tikslai ir tam tikrose srityse pasiekta laimėjimų, Europoje susidarančios atliekos vis dar yra iš esmės menkai panaudojamas išteklius. Komisijos užsakymu atliktame tyrime įvertinta, kad visiškai įgyvendinus ES teisės aktus dėl atliekų, iki 2020 m. būtų sutaupoma 72 mlrd. eurų per metus, metinė ES atliekų tvarkymo ir perdirbimo sektoriaus apyvarta padidėtų 42 mlrd. eurų ir būtų sukurta daugiau kaip 400 000 darbo vietų.

Kampanijos „Būkime sąmoningesni“ interneto svetainės lankytojai raginami suvokti atliekų vertę. Joje parodoma, kaip jos gali būti panaudotos dar kartą, perdirbtos, pakeistos ar pataisytos, užuot jas tiesiog išmetus. Atitinkamame „Facebook“ puslapyje piliečiai raginami stengtis išmesti mažiau maisto produktų ir naudoti mažiau vandens. Kampanijoje dalyvauti gali visi, kiekvienas raginamas kitus informuoti, kad neišvengiamai susidarančios atliekos gali tapti vertingais ištekliais, o taupyti išteklius – tai taupyti lėšas.

Pagrindiniai faktai

Po žaismingu kampanijos fasadu slypi rimta informacija: atliekose dažnai yra vertingų medžiagų, kurias galima grąžinti į ekonomiką. Šiandien Europos Sąjungos ekonomika dėl prasto atliekų tvarkymo praranda daugybę potencialių antrinių žaliavų. 2010 m. ES iš viso susidarė 2520 mln. tonų atliekų – vidutiniškai 5 tonos vienam gyventojui per metus. Mažindami atliekų kiekį, jas panaudodami dar kartą ir perdirbdami visi galime padėti kurti dinamišką ekonomiką ir užtikrinti sveiką aplinką. Taip būtų taupomi aplinkos ir ekonominiai ištekliai, padedama Europoje kurti uždaro ciklo ekonomiką, kai iš išteklių ir produktų, juos taisant, panaudojant dar kartą, perdirbant ir utilizuojant, būtų gaunama didžiausia vertė.

Kampanija, kurios informacija pateikiama visomis oficialiosiomis ES kalbomis, skirta 25–40 m. gyventojams, ypač miesto jaunimui bei šeimoms su mažais vaikais. Nuo 2011 m. spalio mėn., kai kampanija buvo pradėta, jos interneto svetainėje buvo apsilankyta daugiau kaip 750 000 kartų, vaizdo siužetus peržiūrėjo per 4,5 mln. žmonių, o „Facebook“ puslapis (www.facebook.com/generationawake) sulaukė kone 100 000 mln. gerbėjų. Per šį naują kampanijos etapą vyks nuotraukų konkursas, per kurį bus laukiama pasiūlyti, kaip šiukšles paversti ištekliais. Konkurso nugalėtojas laimės kelionę į Kopenhagą – 2014 m. Europos žaliąją sostinę.

Daugiau informacijos

Daugiakalbė kampanijos interneto svetainė  www.generationawake.eu (http://www.generationawake.eu/lt/)

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje informacija

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022