KAUNO KOLEGIJOS BENDRUOMENĖS APSILANKYMAS EUROPOS NAMUOSE VILNIUJE

06 vasario, 2014

Tęsiant Kauno Europe Direct bendradarbiavimą su Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakultetu š. m. vasario 4 d. pakvietėme grupę Administravimo katedros studentų ir dėstytojų apsilankyti Europos namuose Vilniuje. Čia išklausėme Europos Komisijos atsovybės Lietuvoje Informacijos centro darbuotojos Evelinos Norkaitienės paskaitą apie Europos Sąjungą, jos principus ir plėtrą.

Kartu su Atstovybės stažuotoju Regimantu gilinomės, kokias galimybes ES gali pasiūlyti jaunimui: buvo aptartos savanorystės, stažuočių, studijų užsienyje galimybės. Lektorius perteikė savo asmeninę patirtį, nes visas šias galimybes pats išbandė – taip jis ne tik pakeliavo po įvairias ES šalis nares  ir kandidates, susirado draugų, pagilino užsienio kalbos žinias, bet ir turėjo galimybę studijuoti tokių programų, kurių Lietuvoje dar nėra. Aktualus buvo ir Europos Parlamento Informacijos biuro darbuotojos Natalijos Bružienės pranešimas apie artėjančius Europos Parlamento rinkimus. Kaip teigė lektorė, nors dažnai atrodo, kad Europos Parlamento sprendimai priimami kažkur toli ir mūsų tai neliečia, tačiau kaip tik jų poveikį jaučiame kiekvieną dieną: kalbame pigiau naudodami tarptautinį mobilų ryšį, maudomės švaresnėse maudyklose, miestuose kontroliuojama oro tarša, vaikai žaidžia kokybiškesniais žaislais, svarbią informaciją sužinome iš produktų etikečių  ir t.t. Tikimės, kad išgirsta informacija padės tapti pilietiškesniais renkant naują Europos Parlamentą. Per praėjusius Europos Parlamento rinkimus 2009 m.  lyginant ES šalių rinkėjų aktyvumą Lietuvos rinkėjai buvo .... antri nuo galo, o balsuoti turinčio teisę jaunimo į rinkimus teatėjo tik 12 %.  

Po politinių aktualijų viešnagę Vilniuje pratęsėme kultūrine programa - ekskursija Valdovų rūmuose. 

Kauno ED informacija

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022