KAS TAPS “EUROPROTAIS – AIŠKINSIS NE TIK KAUNE, BET IR PRAVIENIŠKĖSE BEI KEMBRIDŽE

26 vasario, 2014

Šiandien prasideda didžiausio Lietuvoje protų kovų turnyro „Europrotai“ trečiasis sezonas. Prieš dvejus metus startavęs žaidimas šį pavasarį vyks pusšimtyje miestų ir miestelių. Mažo miestelio bibliotekoje ar didmiesčio bare susirinkusius įvairaus amžiaus ir profesijų dalyvius vienys bendri tikslai – ne tik azartiškai bei smagiai praleisti laiką kartu, bet ir praplėsti savo žinias apie Europą.

Praėjusiais metais „Europrotų“ turnyruose vienu metu žaidė apie 2000 dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir Belgijos, o šiemet žaidime savo jėgas išbandyti nutarė lietuvių bendruomenės Kembridžo ir Edinburgo (Didžioji Britanija) universitetuose. Žaidimui buriasi pačios įvairiausios komandos: programuotojai, dėstytojai, policininkai, žurnalistai, kelininkai, senjorai, moterų klubai, tarnautojai, politinių partijų nariai, šeimos ir t. t. Dalyviams paprastai netrūksta originalumo renkantis komandų pavadinimus, pvz. „Spėk į traukinį“, “Eina sau”, “Meigiami”, “Šotas”,  „Amžiniau perspektyvesni“, „Bliuzai ir bliuskutės“ ir pan.

„Prieš dvejus metus pasibaigus pirmajam „Europrotų“ ciklui vis sulaukdavome klausimų apie tai, kada vėl vyks protų kovos. Todėl džiaugiamės galėdami “atgaivinti” pasisekusį projektą“, – teigia Diana Lukoševičiūtė-Burneikienė, Kauno Europe Direct informacijos centro vadovė.

„Europrotų“ žaidimas paremtas protų kovų tipo viktorina, o visi klausimai yra susiję su Europa, jos istorija, sportu, kulinarija, kalbomis ir kt. „Europrotai“ taip pat turi tik šiam žaidimui būdingų taisyklių. Pavyzdžiui, šį sezoną komandos pelnys papildomų taškų, jei jų sudėtyje bus bent vienas dalyvis, turėsiantis teisę pirmą kartą balsuoti Europos Parlamento rinkimuose gegužės 25 d. „Europrotai“ yra bene didžiausias protų kovų turnyras Lietuvoje, nes vienu metu žaidimas vyksta 50-yje miestų ir miestelių. Šis žaidimas išskirtinis ir tuo, kad dalyvavimas jame yra nemokamas.

Kiekviename žaidime rengiami 5 teminiai turai po 10 klausimų. Kiekvienas iš 5-ių žaidimo klausimų turų bus skirtingas: pirmajame skambės bendrieji klausimai, antrasis ir trečiasis turai turės tam tikrą visus 10 klausimų vienijančią temą. Ketvirtasis turas vaizdinis – jo klausimų pagrindas bus nuotraukos, vėliavos, logotipai ir kita vaizdinė informacija. Paskutiniame ture žaidėjai turės spręsti garsines mįsles – skambės muzikos kūriniai, dainos, kalbos ir pan.

„Europrotus“ savo mieste laimės ta komanda, kuri per visus keturis turnyrus surinks daugiausiai taškų. Sezono nugalėtojams atiteks prizai – specialūs „Europrotų“ skėčiai. Tarpmiestinės varžybos nebus rengiamos, tačiau nugalėtojų komandos savo rezultatus galės palyginti su kitų miestų nugalėtojais.  

2014 m. pavasario sezoną vyks 4 „Europrotų“ turnyrai, kurie bus rengiami kiekvieną trečiadienį. Kaune intelektualių ir azartiškų žaidėjų laukiame vasario 26, kovo 5, 12 ir 19 d. 19 val. muzikos klube “PuntoJazz palėpė” (Kęstučio g. 6), išankstinė registracija: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba tel. 324436, +370 677 75536.  

Žaidimą Kaune organizuoja Kauno Europe Direct informacijos centras, Jaunimo Europos komanda, ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022