PIRMASIS EUROPROTŲ ŽAIDIMAS KAUNE

27 vasario, 2014

Vakar, vasario 26 d.,  muzikos klube „PuntoJazz palėpė“ buvo karšta – į palyginti nedidelę patalpą vos vos tilpo visi norintys pasivaržyti „Europrotų“ žaidime – ne tik linksmai ir azartiškai praleisti laiką, bet ir pagilinti savo žinias apie Europą. Prižadame -  jau nuo kito trečiadienio žaisime per du  „PuntoJazz palėpės“ aukštus – bus erdviau. Šįkart kova vyko tarp  13 komandų, o iš viso turnyre dalyvavo arti šimto žmonių. Taip Kaune prasidėjo jau trečiasis protų mūšių sezonas „Europrotai“, tuo pačiu metu pakvietęs varžytis žiniomis pusšimčio miestų ir miestelių gyventojus ne tik Lietuvoje, bet ir Edinburge bei Kembridže.

Smagu buvo matyti žmones, sutiktus dar per pirmąjį Europrotų sezoną ir kuriems šis žaidimas jau ne naujiena – džiaugiamės, kad jie vėl prisijungė prie Europrotų projekto. Bet taip pat tikimės, kad ir naujokai, tik dabar atradę mūsų projektą – užsikrės šiuo „virusu“ – tai puiki proto mankšta ir nuotaikingai praleistas laikas!

Kaip visuomet, dalyviai demonstravo ne tik žinias, bet ir puikų jumoro jausmą. Kadangi artėjant Europos Parlamento rinkimams yra būtina paskatinti būti pilietiškesniais mūsų jaunimą (jų  per praėjusius rinkimus balsuoti atėjo vos 12 proc.) – už žmogų, pirmą kartą turėsiantį teisę balsuoti rinkimuose, komanda gavo papildomą 1 balą. Nemažai jau brandaus jaunimo amžiaus sulaukusių dalyvių juokavo, kad jie iš vis niekada nebalsavo, bet jei gaus papildomą tašką – šiemet balsuos. Ir tai bus jų pirmas kartas!

Daugiausiai intrigos ir komentarų susilaukė vaizdo klausimas, kodėl yra narvai ant kapų. Kai tik klausimas sužibo ekrane, tuo pat nuskambėjo “ŠEP’o” komentaras : “Kad nepabėgtų!”. Kiti juokingi atsakymai į šį klausimą buvo: kad prisikėlę numirėliai neišsilakstytų, kad neišlįstų prisikėlę zombiai, kad nekrikštytos sielos neklaidžiotų, kad žvėrys neiškapstytų.

Juoką sukėlė ir komandos “Frėja” atsakymas į klausimą apie firmos logotipo fragmentą. Vietoj atsakymo “Elektrolux” – buvo parašyta – “Stringų gamyba”.

O štai komanda “12061207” nors nežinojo muzikinės grupės pavadinimo, bet vistike  parašė, kad tai gera grupė ir jų daina.

Sunkiausias riešutėlis pasirodė apie geografinį objektą, kurį jūrininkai ir NATO šalių kariniai laivynai vadina STROG. Jį įveikė tik 2 komandos, o dauguma, kaip susitarę, rašė, kad tai naftos platformos.

Sveikiname pirmosios vietos nugalėtoją – komandą “TPG” ir laukiame visų kitą trečiadienį, kovo 5 d. ten pat, “PuntoJazz palėpėje”!

Pirmojo Europrotų žaidimo Kaune nuotraukų galerija čia.

Kristinos Valasevičienės nuotr.

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022