EUROPROTAI III KAUNE. STABILIAI - 28 KOMANDOS

13 kovo, 2014

Kauniečiai stabilūs – ir trečiajį Europrotų žaidimą žaidė 28 komandos – daugiausiai visoje Lietuvoje. Šis žaidimas išsiskyrė tuo, kad vieną turą buvo galima pakeisti klausimais apie gimtąjį miestą. Tikrinom, ar kauniečiai žino mūsų miestą garsinančias parodas, miesto garbės piliečius, pramonės ištakas, fortus ir tiltus. Pasirodė, kad apie Kauną geriausiai išmano merginų komanda „Freya“ – jai ir atiteko Kauno turizmo informacijos centro ir konferencijų biuro įsteigtas prizas.

Vienas kietesnių riešutėlių pasirodė vaizdo klausimas apie Šveicarijos gynybinės linijos pavadinimą. Teisingą atsakymą žinojo tik mūsų realiausi pretendentai į Europrotus finalininkus – komanda “TPG”, o kitiems atrodė, kad tai – Mažino, Alpių, Ženevos, Tirolio, Kantonų, edelveiso gynybinė linija, šveicarų barikada, Šveicarijos tvirtovė ar bastėja. Tik 2 komandos įveikė klausimą -  su kuria valiuta buvo surišta XIV a. LDK valiuta. Kad tai – Prahos grašiai -žinojo tik „Solidūs žalčiai“ ir nuotaikingiausia komanda pretenduojanti tapti „Dirbsim URM‘e“.

Užtat paaiškėjo, kad kaimynų lenkų istoriją (ar bent jau radiologiją!) visi išmanome: nė viena komanda net nesuabejojo, kad gimusi Varšuvoje, 1891 m. gyvenusi ir dirbusi fiziko G. Lippmano laboratorijoje, tuo pačiu metu studijuodama Sorbonos universitete, mirusi 1934 m. nuo kraujo vėžio, kurį sukėlė nuolatinė radiacija darbe – tai Marija Sklodovska-Kiuri.

Vaizdo klausime apie knygos viršelį kai kurie mūsų kovotojai vietoj “Prisukamo apelsino” matė “Big Brother”, “Vagį Lupeną Arsenijų džentelmeną”, “Žvilgsnį į Europą”, “Vienaakio Džeko istorijas”, “Pro rakto skylutę”, “Vienaakį Džeką – šūvį į akį”, “1984”, “1000 filmų, kuriuos turi pamatyti”, “Šerloką Holmsą” ir netgi “Darbininkų kodeksą“. Turbūt geros knygos, jei mūsų europrotai jas žino, reikės paskaityti.

O punk muzikantui Iggy Popui, kaip pirmajam tai padariusiam, šlovė priklauso už tai, kad jis: nusimovė kelnes, pradėjo nusirenginėti ir mėtyti rūbus į žiūrovus, parūkė žolę, sukūrė popingo šokio stilių ir paleido dūmus.

Prie juokingiausių atsakymų sulaukusio klausimo reikia priskirti ir  klausimą apie nuogą kepėją Korebą iš Elio, laikomą pirmuoju tai pasiekusiu žmogumi pasaulio istorijoje. Ką jis pasiekė?  Sulaukėme atsakymų: iškepė savo kūno formą, tešlą sumaišė, pozavo nuogas Dovydo skulptūrai, nuo savo nuogo kūno leido valgyti maistą, nuėmė savo kūno atspaudą tešla, kojom spaudė vynuoges, padarė savo skulptūrą iš maisto, farširavo kotletą be rankų, pasiekė maudymosi rekordą, pagamino ambroziją. Teisingas atsakymas – tapo pirmuoju olimpiniu čempionu.

Ir skandalų kūrėjai išradingumo galėtų pasimokyti iš mūsų – štai skandalas, kai 2012 m. buvo nutekinti slapti Vatikano dokumentai, tariamai atskleidę korupciją, vietoje „Vatileaks“ galėtų būti pavadintas: Vatikangeitu arba Papageitu, Makiavelia, Popiežiaus kepure, Gralio skandalu, Šventaisiais pinigais, Popiežiaus sutanomis ar šešėliais bei Juodaisiais kardinolų sandoriais.

Šį kartą pirmąją vietą užėmė 2 komandos: tradiciškai – „TPG“ ir netikėtai atsiradusi visiškai nauja mūsų žaidime komanda „Ežiukai rūke“ (tai sužinota tik po dienos, išsiaiškinus balų skaičiavimo klaidą).

Įdomiausiu žaidimo klausimu mūsų intelektualai išrinko klausimą apie krepšinio klubo logotipo fragmentą (nenuostabu, juk krepšinis – mūsų genuose), dar sakė ir linkėjimus Saboniukui perduoti. Perduosim, kai tik sutiksim. 

Už tai, kad mūsų prizai tapo įvairesni ir pilnesni - ačiū jau minėtam Kauno turizmo informacijos centrui ir Europos vartotojų centrui (primename, kad kovo 15-oji - Europos vartotojų diena, o jei Jūsų, kaip vartotojų, teisės pažeidžiamos - kreipkitės į aukščiau nurodytą instituciją), o už nuotraukas – Kristinai Valasevičienei.

Lauksime visų „PuntoJazz palėpėje“ Europrotų finale kovo 19 d. ! 

Nuotraukos iš trečiojo žaidimo čia.

 

Kauno ED informacija

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022