EUROPROTŲ FINALAS KAUNE

20 kovo, 2014

Vakar, kovo 19 d. muzikos klube “PuntoJazz palėpė” įvyko finalinis Europrotų žaidimas. Nors iš 24 besirungiančių komandų ketvirtąjame žaidime I vietą užėmė 2 komandos “Mišrūnai” ir “Kazimieras Trirankis” (teko skubiai suktis iš padėties su nevienodos vertės prizais), tačiau viso sezono nugalėtojais tapo komanda “TPG”, iškovojusi 3 pergales ankstesniuose žaidimuose. Juos ir sveikiname tapus Kauno Europrotais!

Įdomiausiu klausimu komanda nugalėtoja išrinko klausimą apie elnius: „Lapiai iš Šiaurės Suomijos turi atstumui matuoti skirtą labai neįprastą žodį „poronkusema“ – jis atitinka atstumą, kurį elnias nueina, kol jam neprireikia sustoti ir kažką atlikti. Ką?“ Daug komandų – daug nuomonių: prigulti, pasikasyti, pailsėti, atsigerti, apsidairyti, pereiti kelią. Teisingas atsakymas: nusišlapinti. Buvo ir tokių atsakymų, kurie žavi lietuvių kalbos turtingumu nusakyti tam tikriems veiksmams, bet jų padorumo dėlei čia nevardinsime :)

Įdomių atsakymų sulaukėme ir į klausimą: “Alexandre’as Dumas, „Trijų muškietininkų“ autorius, garsėjo kaip lošėjas ir avantiūristas. Kartą, pralaimėjęs lažybas su draugu, jis turėjo nusišauti. A.Dumas nuėjo į kitą kambarį, pasigirdo šūvis, tačiau po kelių akimirkų rašytojas grįžo atgal gyvas ir sveikas. Kaip jis pasiteisino dėl to, jog neįvykdė lažybų sąlygų?”. Atsakymai: Dumas nušovė savo šešėlį, šovė į savo portretą ir į atvaizdą veidrodyje, pridėjo į kelnes, pirma kulka patikrino, ar pistoletas veikia, o kulkų daugiau nebuvo. Teisingas atsakymas: nepataikė.

Išradingumo netrūko ir atsakant į klausimą, kaip dėl trijų juostelių Ukrainoje pravardžiuojami lašiniai. Mūsų komandos rašė, kad tai rušiski, latviški, išeiginiai, Putino, Kličko lašiniai, trispalvė, tituška. Teisingas atsakymas: “adidas”.

O ar žinojote, kad garsius menininkus Oscarą Wilde’ą, Jimą Morrisoną, Fredericą Chopiną ir Honore de Balzacą sieja ne tik, kad jie palaidoti Père Lachaise kapinėse Paryžiuje (tai ir yra teisingas atsakymas), bet ir: džiova, alkoholizmas, meilė tai pačiai moteriai (F.Sagan), tokia pati mirties priežastis, nusižudymas, tai, kad jie visi mirė 27 metų, biseksualumas ir homoseksualumas?

Vaizdo klausimo nuotraukoje, kuri ypatinga ir svarbi istorijai, nes joje pirmąkart užfiksuotas žmogus, mūsų žaidėjai matė žydų gyvenamąjį rajoną, miestus, kurie pagal šią nuotrauką buvo atstatyti po karo: Varšuvą, Zagrebą, Karaliaučių, Drezdeną, Staliningradą, Berlyną iki sienos, o 2 komandos pamatė nuotraukoje netgi Kauno Laisvės alėją! O kai kas vaizdo klausime vietoje komikų grupės “Monthy Python” pamatė Smurfus…. Kažkaip, matyt, aukštas intelektas proporcingas prastokam regėjimui….:)

O štai trečiojo turo rezultatai parodė, kad kauniečiai labai neblogai politiškai ir pilietiškai išprusę Europos Parlamento klausimais – atsakymų vidurkis siekė 6,1 ir buvo aukščiausias iš visų turų! Tik geriausiai EP turą įveikusi ir Europos Parlamento informacijos biuro Lietuvoje prizą gavusi komanda „Prelegentai“ vartydami gautus blonknotus nusiminė: kodėl šitos knygos be raidžių?

Taigi, mielieji Europrotų dalyviai, ačiū Jums už tai, kad buvote su mumis kartu per šį projektą – tokie azartiški, smalsūs, protingi, sąmojingi ir linksmai nusiteikę – už Jūsų atsakymus „su cinkeliu“ ir geranoriškumą! Taip pat ačiū jaunimo Europos komandos narėms Dobilei ir Ugnei už pagalbą žaidimų metu,  už puikias nuotraukas - Kristinai Valasevičienei, už žaidimų vedimą – Algiui.

Ir nepamirškite pabalsuoti EP rinkimuose gegužės 25-ąją. Juk Europos Parlamentas – tai ne politikos pradžiamokslis ir ne dramblių kapinės, kur ateinama pabaigti politinę karjerą – tai stipriausių dranblių ringas. Todėl ir išrinkime tokius „dramblius“, kurie nedarytų gėdos Lietuvai Europoje.

TREČIASIS EUROPROTŲ ŽAIDIMAS KAUNE

ANTRASIS EUROPROTŲ ŽAIDIMAS KAUNE

PIRMASIS EUROPROTŲ ŽAIDIMAS KAUNE

Iki susitikimo Europrotų rudens sezone!

Kauno ED informacija

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022