KAUNO PRADINUKŲ KURTI ŽAISLIUKAI PAPUOŠĖ 87 MOKYKLŲ EGLUTES VISOJE EUROPOJE

28 gruodžio, 2015

Jau 10 metų tūkstančius įvairių Europos šalių pradinukų prieš šv. Kalėdas suvienija tęstinis tarptautinis projektas “Kalėdinių žaisliukų mainai” (“Christmas Tree Decoration Exchange”). Dar prieš šv. Kalėdas moksleiviai pradeda kurti kalėdinius žaisliukus ir siunčia juos kitoms projekte dalyvaujančiomis Europos mokykloms (šiemet į projektą įsitraukė 297 mokyklos iš 18 Europos šalių). Artėjant gražiausiai žiemos šventei, kiekvienoje iš šių mokyklų eglutės papuošiamos pačiais įvairiausiais vaikų pagamintais žaisliukais, atkeliavusiais iš visos Europos. Tai puiki galimybė ne tik sužinoti, kaip kitose Europos šalyse švenčiamos šv. Kalėdos, bet ir susipažinti su Europos kalbų ir tradicijų įvairove: surasti panašumų ir skirtumų, o taip pat ir pristatyti savo šalį ir miestą visoje Europoje. 

 

Tarptautiniam projektui vadovauja Wrexham Europe Direct informacijos centras (Didžioji Britanija), o koordinuoja Europe Direct informacijos centrai, esantys visose ES šalyse. Kaune projektą koordinuoja Kauno Europe Direct informacijos centras, o jame jau trečius metus dalyvauja 3 Kauno mokyklos: Jono Žemaičio-Vytauto progimnazija (mokytoja Danutė Giržadienė), mokykla-darželis “Šviesa” (bibliotekininkė Edita Šežikaitė) ir Kauno rajono Neveronių gimnazija (mokytoja Ligita Galicinienė). Nuo pernai metų į projektą įsitraukė ir kelios Alytaus mokyklos. Kauno pradinukų sukurti žaisliukai šiemet pasklido daugiausiai po Didžiosios Britanijos (juos gavo 15 šios šalies mokyklų), Italijos (12 mokyklų) Prancūzijos ir Belgijos (po 11 mokyklų) mokyklas; kiek mažiau žaisliukų iškeliavo į Kroatijos, Čekijos, Vengrijos, Graikijos, Vokietijos, Lenkijos, Rumunijos, Ispanijos, Danijos ir Airijos mokyklas. 

 

Kaip teigia projekte kartu su vaikais dalyvaujančios jų mokytojos, smagiausia vaikams yra ne tik gaminti kalėdinius žaisliukus, bet artėjant šv. Kalėdoms kiekvieną rytą atėjus į mokyklą rasti siuntinėlius vis iš kitos šalies, išpakuoti žaisliukus ir puošti jais savo eglutę. Tuo pačiu tai išskirtinė proga pakalbėti apie tos šalies tradicijas ir ypatumus, nes kartu su žaisliukais, sukurtais atspindint konkrečios šalies savitumą (pvz. itališki žaisliukai buvo pagaminti iš makaronų) siuntinėliuose atkeliauja vaikų pieštos, klijuotos ar kitaip sukurtos atvirutės su palinkėjimais, CD su įrašytomis dainomis ar kalėdinėmis tradicijomis. Pažymėtina, kad šiemet ypač daug iš kitų Europos šalių gautų žaisliukų buvo sukurta iš antrinių žaliavų: butelių dangtelių, plastikinių lėkštučių ir kt., - vaikai domisi ekologinėmis tendencijomis. Kauno Jono Žemaičio-Vytauto progimnazijos mokytoja Danutė Giržadienė pasidžiaugė, kad dalyvaudami projekte vaikai realiai pajuto, kaip naudinga mokėti užsienio kalbą – kai kurie pradinukai jau be vargo perskaitydavo gautus angliškus tekstus, o dalyvaudami projekte ugdė ir savarankiškumą – patys pakavo pagamintus žaisliukus ir buvo atsakingi už jų išsiuntimą.

Naudingos nuorodos

  •