ELEKTRONINIS LEIDINYS “SKAITMENINĖS RINKOS DEBESYS“

29 sausio, 2016

Europos Komisijos atstovybė pristato kiekvienam interneto kūrėjui ir vartotojui aktualų elektroninį leidinį “Skaitmeninės rinkos debesys”.
Ar skaitmeninėje rinkoje išties be kliūčių galime įsigyti prekių ar paslaugų iš kitos, kad ir kaimyninės, šalies internetu? Ar yra likęs bent lašas asmeninio privatumo skaitmeniniame pasaulyje, ir kur yra riba tarp tikslingos reklamos ir įsiveržimo į asmeninį gyvenimą? Ar žurnalistika apskritai išliks kaip profesija, kai interneto pasaulyje išnyksta riba tarp skaitytojų ir kūrėjų? Ar žiniasklaidai reikia bandyti reanimuotis ir gyventi naujame skaitmeniniame pasaulyje, o gal keisti verslo modelius iš esmės?


Leidinyje rasite Vijos Pakalkaitės apžvalgą apie tai, kiek toli pažengusi Lietuva ir Europa skaitmeninėje rinkoje, ir kokią įtaką skaitmeninė revoliucija daro būsimoms profesijoms. Džiugas Paršonis parengė trumpą vadovą apie tai, kaip žurnalistams internete ieškoti informacijos ir saugoti savo privatumą, o Aistė Žilinskienė – kaip rašyti straipsnius interneto žiniasklaidai. Tuo tarpu Gintaras Gimžauskas prognozuoja, kad masinei žiniasklaidai, kurios verslo modelį ir veiklos principus finansuoja reklamdaviai, išaušo paskutinio teismo diena. Leidinyje taip pat pateikiamas itin išsamus internetinių nuorodų sąrašas, leidžiantis įvairiapusiškai surinkti, pamatuoti ir patikrinti reikiamą informaciją ir jos saugumą.
Leidinys „Skaitmeninės rinkos debesyse“ parengtas remiantis stovyklos „Europos verslo reporteris 2015“ metu aptartomis Europos skaitmeninės rinkos ir interneto žiniasklaidos plėtros idėjomis. Šią stovyklą jau ketvirtą kartą organizavo Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su dienraščiu „Verslo žinios“ ir UAB „Baltnetos komunikacijos“. 2015-ųjų metų stovyklos tema buvo „Internetas be sienų. Skaitmeninė žiniasklaida ir ES bendroji skaitmeninė rinka“. Stovyklos dalyviai – 20 žurnalistikos, politikos mokslų, ekonomikos studijų ir kitų sričių atstovų. Penki geriausieji stovyklos darbai įtraukti į leidinį.
Leidinyje rasite šiuos tekstus:
- Prisisekite diržus – akceleruojamės. Vija Pakalkaitė.
- Turinio kūrimo ir platinimo bendrovės – žvėrys, pasmerkti išnykti arba tapti prijaukintais interneto čiabuvių. Gintaras Gimžauskas.
- Jau pats laikas išrasti žurnalistiką iš naujo. Gintaras Gimžauskas.
- Skaitmeninis žurnalistas: galimybės ir pavojai. Džiugas Paršonis.
- Kaip rašomi žurnalistiniai tekstai dirbant interneto žiniasklaidoje. Aistė Žilinskienė.
- Geriausi stovyklos dalyvių darbai.
- Internetinių nuorodų sąrašas
Atsisiuntimui:
E. leidinys PDF formatu [2 MB].
Pranešėjų skaidrės PDF formatu [13 MB].

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje informacija

Naudingos nuorodos

  •