AR KAUNIEČIAI DAUG ŽINO APIE ES ĮTAKĄ SVEIKATOS POLITIKOS KLAUSIMAMS?

27 vasario, 2016

Vasario 26-28 dienomis, Kauno futbolo manieže jau 8-ąjį kartą vyko paroda “SVEIKATOS DIENOS 2016”, kurioje buvo gausu įvairių seminarų sveikatos temomis, savo veiklą ir produkciją pristatė 115 sveikatos priežiūros, gydymo, reabilitacijos įstaigų, klinikų, sveikatai ir sveikai gyvensenai skirtų gaminių ir paslaugų tiekėjų, sveikatą stiprinančių ir gydymui skirtų preparatų gamintojų.


Parodoje taip pat galima buvo sužinoti, kaip Europos Sąjungos sveikatos politika prisideda prie Lietuvos sveikatos apsaugos kokybės gerinimo - vasario 27 d. parodoje veikė Kauno Europe Direct informacijos centro stendas, interatyviu būdu pristatantis informaciją sveikatos temomis. Kauno Europe Direct kvietė žmones dalyvauti viktorinoje, o teisingo atsakymo (jei jo nežinojo) – ieškoti ant stendo sienų ar stalo pateiktoje informacijoje. Įvairaus amžiaus žmonės noriai ir susidomėję įsitraukė į Europe Direct siūlomas veiklas, ypač akį patraukdavo už teisingus atsakymus pažadėti spalvingi, sveiki ir skanūs prizai – mandarinai. Parodoje kauniečiai ne tik pasitikrino, kiek jie žino apie tai, kaip ES sprendimai įtakoja maisto, vaistų, medicines priemonių kokybę ir prieinamumą, ES taikomas priemones kovoje su nutukimu, rūkymu, neteisingu antibiotikų vartojimu, susidūrus su infekcijų protrūkiu ar aptikus rinkoje nesaugių produktų, sveikos gyvensenos propagavimu ir pan., bet ir daug sužinojo apie tokią ES veiklą. Lengviausiai įveikiami klausimai, kuriuos žinojo beveik visi,- kokiu bendru telefono numeriu skambinti iš bet kurios ES vietos įvykus nelaimei – 112 bei visiems jau gerai atpažįstamas ekologiško produkto logotipas. Sunkiau sekėsi su klausimais apie ES finansuojamas nacionalines sveiką gyvenseną skatinančias programas, pvz., kokiai visuomenės grupei skirta ES vaisių vartojimo skatinimo programa, - dauguma manė, kad ji skirta ligoniams arba senjorams (teisingas atsakymas – ikimokyklinukams ir pradinukams). Taip pat daugumai buvo visiška naujiena, kad daugiau nei trečdalis europiečių bent kartą gyvenime yra davę kraujo.
Įdomioji statistika:
• ~99 proc. žmonių, ištraukę klausimą apie naują ženklą  vaistų informaciniame lapelyje ir galėję pasirinkti iš galimų atsakymų: a) vaistas saugus, bet stebimas papildomai arba b) vaistas, skirtas tik vyrams,- pasirinkdavo b variant (teisingas variantas – a);
• Per pusdienį už teisingus atsakymus išdalinome 6,96 kg mandarinų.

Su parodos lankytojais Europe Direct stende taip pat bendravo ir informacinę medžiagą dalino Kauno teritorinės ligonių kasos atstovė Veronika Pečkienė (būtent ši institucija daugiausiai žino apie Europos sveikatos draudimo kortelę), Kauno Europe Direct praktikantė KTU Europos instituto studentė Aušrinė Puskunigytė bei Jaunimo Europos komandos narys Vilius Talkevičius.

Taigi, į Kauno Europe Direct stendą užsukę kauniečiai ne tik gavo geros nuotaikos bei vitaminų dozę, bet ir sužinojo naudingos ir įdomios informacijos.
Renginio nuotraukų galerija yra čia.

Naudingos nuorodos

  •