ANTROJO EUROPROTŲ ŽAIDIMO KAUNE ĮSPŪDŽAI

17 kovo, 2016

Vakar “Bernelių užeigoje” 11 į antrąjį Europrotų žaidimą susirinkusių komandų suko galvas atsakinėdamos į visokius velniškai susuktus istoriko Benjamino Mašalaičio klausimus. Pirmąją vietą ir Puodynę cepelinų visai komandai šįkart iškovojo jungtinė Jėzuitų ir KTU gimnazijų atstovų komanda @AIBĖ, o antrieji vakaro žaidime - ŠEP'as - pasidalino Kauno Europe Direct prizų maišelį!


Bene sunkiausias klausimas, kurio nežinojo nė viena komanda, pasirodė esąs apie medines kojas, kurias puritoniškoje XIX a. Anglijoje dengė specialios kelnės. Komandos spėliojo, kad tos kojos buvo raitelių, riterių, stalo ar ramentų (teisingas atsakymas – rojalio). Beveik visi atspėjo, kad “Vienos bandelės” apibarstytos cukrumi, kurios nevalgomos, o ant jų lipama kojomis yra Alpių kalnai, tik vienai komandai pasirodė, kad tai – arklio š... . Buvo tvirtinančių, kad Korinto kanalu keliauja ne tik laivai, o ir delfinai. Ir manančių, kad kartu su paminklu karaliui Viktorui Emanueliui II Romoje iškilo ne tik aštuntoji kalva, bet ir Trevi fontanas, antikos miestas, pilietinis karas, Vatikano aikštė, amfiteatras ar net antras karalius!
Maisto ir gėrimų turas taip pat praėjo visai “skaniai”. Plombyrą maišėme su piure, panacota, pastilėmis ir pudingu. Tik @AiBė, EUROBOKŠTAI, ŠEP‘as ir KARAMELINIS DISKRIMINANTAS, pasirodo, žinojo „Rama“ prekės ženklą, daugeliui atrodė, kad tai – Rafaelo ar Ritter sport. O einant į gerą restoraną, reikia turėti ne tik apetitą, bet ir alkį bei autoritetą! Visi 100 proc. žinojom, kuo Salvadoras Dali tepė savo ūsus, koks juodas šaltas patiekalas tinka baltiems žmonėms ir, žinoma, savo kulinarinį paveldą – cepelinus, ir nė vienas neatspėjom Jauno vyno šventės – dauguma ją pervadino Juoduoju penktadieniu ar Jėzaus laukimu. O viena komanda, jau nuspėdami, kad pirmoji teisingo atsakymo turi būti Z, ir niekaip per minutę neradę tinkamo žodžio, nusprendė Dzeusą pervadinti Zeusu.
Kiek sunkesnis pasirodė 3 turas apie įžymius europiečius. Tik POLITOLOGŲ KLUBAS vieninteliai žinojo, kad po karalienės Marijos Stiuart nukirsdinimo budelio rankose liko perukas, kiti manė, kad: kirvio kotas, gyvatė, karūna ar obuolys. O juokingiausias atsakymas į sunkoką klausimą apie P. Bomaršė citatą irgi priklauso POLITOLOGAMS: „Atėjau. Pamačiau. Suvaidinau“. Visi gan lengvai įveikėme „Raudų sienos“ ir „Don Kichoto“ klausimus, kiek susipainiojom su Alzheimeriu –buvo manančių, kad tai Froidas ar Psichas; ir velnią sumaišėm su kaminkrėčiu.
Daug diskusijų sukėlė Vaizdų klausimas apie dujokaukę arkliui (vieninteliai ŠEP‘as parašė teisingą atsakymą), dauguma atspėjo, kad tai dujokaukė, bet buvo manančių, kad tai arklio šėrykla, antsnukis, šuns krepšys, gertuvė ar pirštinė. Rokį Baboa ir A. Enšteiną tuoj pat visi pažinome. Vietoje senoviškos suomiškos pačiūžos pamatėme slidę (ir labai nenorėjome sutikti, kad tai – neteisingas atsakymas), svaidyklę, laidynę ar roges. O vietoje įdomios formos žvakidės pamatėme vyno butelį, smilkalynę, ąsotį ir net durų skambutį! O žinojote, kad XX a. pradžioje plušantiems darbininkams fabrikuose pasamdyti asmenys ne tik skaitydavo naujienas ar laikraščius, bet dar jiems ir dainuodavo, juokindavo, kad neužmigtų, ir net masažuodavo! Dabartiniai darbdaviai irgi galėtų į tokias rekomandacijas atsižvelgti.
Muzikiniuose klausimuose labiausiai komandų vaizduotę atskleidė “Anties” daina. Paaiškėjo, kad patys tikriausi šios grupės gerbėjai yra KAKTOMUŠIAI ir ŠEP’as. Vieną žodį iš trijų atspėjo EUROPIEČIAI, o visi kiti eilutę “Pavėsyje Kaukazo slyvų....” pabaigė taip: “....aš jų geidžiu”, “...aš jas renku”, “...kurių nevalgau pats”, “....aš tave myliu” ir panašiai. Geriausiai muzikinius klausimus sekėsi lukštenti EKSTRYMAMS, jie suklupo tik ties vienu klausimu.
Už bendradarbiavimą sudarant dalį šio žaidimo klausimų dėkojame istorikui Benjaminui Mašalaičiui, už Puodynės cepelinų prizą mūsų komandai nugalėtojai – restoranui “Bernelių užeiga”. Žaidimo akimirkos yra čia (už jas ačiū Kristinai Valasevičienei).
Iki pasimatymo trečiajame Europrotų turnyre kitą trečiadienį, kovo 23 d.!

Naudingos nuorodos

  •