TREČIAJAME EUROPROTŲ ŽAIDIME VĖL PIRMAVO @AIBĖ IR ŠEP‘AS

24 kovo, 2016

Stebėtina, bet susumavus gana banguojančius 12 komandų III Europrotų žaidimo rezultatus, paaiškėjo, kad pirmose trijose vietose komandos išsirikiavo ta pačia tvarka, kaip ir antrąjame žaidime: pirmieji – gimnazistai @AIBĖ, antrieji - ŠEP‘as, tretieji (ir vėl liko be prizo) – EUROPIEČIAI. Papildomą jungtinį trijų institucijų (programos „Europa piliečiams“, Baltijos aplinkos forumo ir SOLVIT ) prizą laimėjo POLITOLOGŲ KLUBAS, kuris, teisybės dėlei, turėjo jį pasidalinti su @AIBE, nes abi komandos surinko tokį patį taškų skaičių trečiajame ture (bet kadangi pastarieji ir taip susirinko visą žaidimo garbę ir pagrindinį prizą – nutarėm papildomą prizą paskirti POLITOLOGAMS).


O dabar – apie tai, kaip mums šį kartą sekėsi lukštenti su Europa susijusius klausimus.
Pirmąjame, įvairių klausimų ture, daugiausiai variacijų susilaukė klausimas apie Ukrainos restoranuose pajuokai laikytus ir alkoholiu girdomus gyvūnus – niekas nežinojo, kad tai lokiai; atsakymuose „pirmavo“ kiaulės ir papūgos, toliau rikiavosi katės, vištos ir šunys (visgi mes, kauniečiai, esame daug humaniškesni, nes, pavyzdžiui, viena Europrotų Telšiuose komanda buvo įsitikinusi, kad tai –...rusai...). Taip pat komandos įvairiai aiškino, kokia meilė apibrėžiama graikišku žodžiu philia – tai meilė mokslui, tėvynei, nekontroliuojama, jausminga, platoniška meilė. Tik EUROPIEČIAI, akivaizdu, yra labai draugiški, nes žinojo, kad tai – meilė tarp draugų. Būtent šiuos abu klausimus mūsų nugalėtojai @AIBĖ išrinko pačiais įdomiausiais turnyro klausimais. Daug ir įvairių atsakymų sulaukėme į klausimą, kas yra Linksmasis Rodžeris, - tai ir raudona vėliava, ir Triušis iš animacinio filmo, ir raudonas vynas, ir juokdarys. Čia žiniomis suspindėjo tik KARAMELINIS DISKRIMINANTAS, RATAS KVADRATAS ir EUROBOKŠTAI, kurie žinojo, kad tai - piratų vėliava. Ir Kalėdų stalui pasiūlytą Brassica oleracea (Briuselio kopūstus) mes pavertėme kalakutu, plotkelėmis, meduoliais, imbieriniais sausainiais, tik RATAS KVADRATAS žinojo teisingą atsakymą.
Meno klausimuose net, atrodytų, lengvas klausimas apie Monos Lizos rankas, sukėlė diskusijas –tas pademonstravo, kad mes nė kiek ne blogesni nei Sorbonos universiteto studentai (kurie taip pat to nežinojo). Kai kurios komandos tvirtino, kad paveiksle iš viso nesimato rankų. Visgi 5 komandos yra Europos meno žinovai ir teisingą atsakymą parašė. O islamo meną mes, pasirodo, geriau išmanome,- dauguma komandų parašė daugmaž teisingus atsakymus, o viena komanda paaiškino, kad islame viskas vaizduojama abstrakcijomis, nes jie nesidomi aplinkiniu pasauliu! Ir Prancūzijos revoliucijos lyderį Maratą mes numarinome Bastilijoje, jūroje, aikštėje ar lovoje (vietoje – vonios).
ES veiklos ture kanapes maišėme su linais, o parabenus su silikonais, vaškais ir dažikliais, ir dar dėl to labai ginčijomės su autoritetinga balsų skaičiavimo komisija. Kad MON810 yra genetiškai modifikuoti kukurūzai žinojo tik KARAMELINIS DISKRIMINANTAS, visi kiti šaudė aplinkui: kad tai genetiškai modifikuoti organizmai, objektai, rapsai, apyniai, grūdai. Tik @AIBĖ, TPG ir EKSTRYMAI žinojo, kad paskutinė Europos šalis, suteikusi moterims teisę balsuoti, yra Lichtenšteinas.
Vaizdų ture šiek tiek atsikvėpėme, dauguma atpažinome Kopenhagos oro uostą (nors buvo įžiūrėjusiųjų saulės baterijų fermas ar tramvajus, automobilių stovėjimo aikšteles ar muziejus), ekologiškus prekės ženklus ir paminklą, skirtą Fredžiui Merkuriui. ES aktualijas, pasirodo, gerai išmano RATAS KVADRATAS ir EUROBOKŠTAI – tik jie visiškai teisingai iššifravo anglišką JAV-ES prekybos sutarties sutrumpinimą, visi kiti galvojo, kad tuo ženklu prieštaraujama prieš arbatpinigius, kyšius, piratavimą, terorizmą ir taršos viršijimą. Šviesaus atminimo rašytojas Umberto Eco daugeliui pasirodė panašus į M. Schultz, Solaną ir net Sigitą Gedą.
Muzikiniuose klausimuose beveik visi gan lengvai atpažinome „geležinę ledi“ Margaret Thatcher ir Jonh Lenon. Atpažinome ir gervių skleidžiamus garsus (tik vienai komandai gervės kažkodėl pavirto į beždžiones), ir kiaulę kai kurie sumaišė su asilu.
Nors sekančiam žaidimui buvo išreikšti pageidavimai klausimams, susijusiems su sportu, - bet mes neprižadame. Užtat prižadame visą turą klausimų apie Kauną!
Už bendradarbiavimą klausimų sudaryme ir papildomus prizus sakome ačiū ES programai “Europa piliečimas”, Baltijos aplinkos forumui, Solvit ir restoranui “Bernelių užeiga”.
Trečiojo žaidimo akimirkos yra čia (už jas ačiū Kristinai Valasevičienei).
Linkime visiems gražių bei saulėtų šv. Velykų ir iki susitikimo Europrotų finale kitą trečiadienį, kovo 30 d. Jame ir paaiškės, ką karūnuosime 2016 metų Kauno Europrotais!

Naudingos nuorodos

  •