KVIEČIAME LAIKYTI EUROPOS EGZAMINĄ

11 balandžio, 2016

Europos egzaminas – nuo 2010 m. rengiamas nacionalinis žinių apie Europą konkursas, kuriame jėgas kviečiami išmėginti moksleiviai, studentai ir visi norintieji. Egzaminas vyksta gegužės mėnesį ir yra skirtas paminėti Europos dieną. Konkurso dalyviai turi galimybę išmėginti savo žinias, atsakydami į įvairius klausimus apie ES istoriją, institucijas, kultūrą, kalbas bei kitas temas. Kasmet Europos egzamine dalyvauja daugiau nei 20 tūkst. žmonių. Kviečiame dalyvauti įdomiame, neįpareigojančiame ir trumpame (15 min.) žinių apie Europos Sąjungą konkurse. Laimėtojai džiaugsis ES žinovų titulais savo mokyklose, universitetuose, organizacijose ar miestuose, o finalo laimėtojai vyks į pažintinę kelionę su Europos Sąjungos institucijomis Briuselyje. Europos egzaminas raštu vyks gegužės 9 d., o internetu egzaminas vyks nuo gegužės 9 iki 13 d.„Europos egzamino“ dalyviai turės atsakyti į įvairaus sudėtingumo bei spektro klausimus, susijusius su ES raida, veikimu ir institucijomis, valstybėmis narėmis, politika, aktualijomis bei įdomybėmis. Šiais metais papildomą dėmesį skirsime jauno verslo galimybėms ir migracijos Europoje klausimams.

 

Šiemet yra keletas naujovių:
• Mokyklos gali dalyvauti konkurse (iki balandžio 15 d.) ir laimėti pamoką su žinomu žmogumi: muzikantu ir atlikėju Jurgiu Didžiuliu, Makalius.lt įkūrėju ir vadovu Rimvydu Širvinsku-Makaliumi, žurnalistu Pauliumi Gritėnu, Lietuvos Banko valdybos pirmininko pavaduotoja Ingrida Šimonyte ar Europos Parlamento pirmininko patarėju Arnoldu Pranckevičiumi.

• Egzaminas organizacijose vyks ne raštu, bet internetu.
2015 m. Kaune Europos egzaminą laikė moksleiviai iš 47 mokyklų, studentai ir visi norintieji egzaminą galėjo laikyti KTU Europos institute, VDU Politikos ir diplomatijos mokslų fakultete, Kauno m. savivaldybėje ir kt.
Šiemet Europos egzaminą Kaune galite laikyti KTU Europos institute, Kauno m. savivaldybės V. Kudirkos viešojoje bibliotekoje ir kt. Daugiau informacijos – čia.
Organizatoriai – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, partneriai - Projekto partneriai – LR Švietimo ir mokslo ministerija, Europe Direct informacijos centrai, Jaunimo Europos komanda, Ugdymo plėtotės centras, Versli Lietuva, Diversity Development Group.

Naudingos nuorodos

  •