EUROPOS DIENOS PAMINĖJIMO RENGINIAI KAUNE

03 gegužės, 2016

Artėjant Europos dienai mieste organizuojami įvairaus formato renginiai.
Pirmadienį, gegužės 9 d., vidurdienį miesto centre vyks šventinis renginys „Europos diena 2016” – kauniečiai kviečiami šventiškai paminėti Europos dieną įsitraukiant į įvairias kūrybines, muzikines, literatūrines, vizualines ir informacines veiklas.


Nuo 11.30 val. Muzikinio teatro sodelyje prie restorano „Miesto sodas" lauko terasos muzikiniu flashmob’u prasidės šventinis renginys „Europos diena 2016“. Jo metu kauniečiai ir miesto svečiai galės įsijungti į įvairias veiklas: stebėti Kauno jaunimo ir moksleivių kolektyvų pasirodymus ir madų kolekcijų Europos temomis pristatymus, klausytis gyvai atliekamos diksilendo muzikos bei gražiausių V. Šekspyro sonetų, mokytis meniškai piešti tušu ant pajūrio akmenėlių, pasitelkus fantaziją iš odos gabalėlių kurti ir klijuoti Europos medį, tapyti dabartinių Europos kultūros sostinių – Vroclavo ir San Sebastiano bei (tikimės) būsimos 2022 m. Europos kultūros sostinės – Kauno charakteringus architektūros objektus, dalyvauti viktorinoje apie ES ir jos šalis bei laimėti prizų, gauti nemokamos informacinės literatūros apie Europą, iš popieriaus išsilankstyti lėktuvėlį ir čia pat paskraidinti jį ant didžiulio Europos žemėlapio ar po šį žemėlapį pasivaikščioti patys.
Europos dienos šventę organizuoja Kauno Europe Direct informacijos centras ir Kauno moksleivių techninės kūrybos centras. Renginio partneriai - Kauno apskrities viešoji biblioteka, Jaunimo Europos komanda, Kauno dailės gimnazija, J.Naujalio muzikos gimnazija, Kauno A. Puškino gimnazija, Kauno Maironio universitetinė gimnazija, A. Kačanausko muzikos mokykla, Kauno S. Daukanto progimnazija, Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmai ir restoranas “Miesto sodas”. Renginio globėja – Kauno miesto savivaldybė.

Kitų organizacijų rengiami Europos dienai skirti renginiai jau vyksta nuo gegužės 3 d.

KTU Europos institutas (A.Mickevičiaus g. 37) organizuoja Europos savaitę ir kviečia į renginius:
• Gegužės 3 d. 15:00 val. 202 auditorija. Atvira diskusija su Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministru Linu Linkėvičiumi „LIETUVOS UŽSIENIO POLITIKOS LAIMĖJIMAI IR IŠŠŪKIAI“.
• Gegužės 4 d. 15:00 val. 106 auditorija. Atviras seminaras „ES EKONOMINĖS IR PINIGŲ SĄJUNGOS ATEITIS: POVEIKIS LIETUVAI“. Diskusijos dalyviai: ekonomikos analitikai J. Rasimas ir M. Vaščėga, ambasadorius Ž. Pavilionis, doc. R. Daugėlienė, prof. D. Dumčiuvienė.
Gegužės 9 d. 12:00 val. 213 auditorija. EUROPOS EGZAMINAS. Registracija el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Kauno miesto savivaldybės administracijos darbuotojai Europos egzaminą gegužės 9 d. galės laikyti iš bet kurios vietos, naudodamiesi interneto ryšiu. Registruodamiesi prie egzamino sistemos, darbuotojai turės pažymėti, kad priklauso Kauno miesto savivaldybei. Geriausiai atsakiusiam bus padovanota knyga „Europos mozaika“.

Vytauto Didžiojo universiteto bendruomenės nariai Europos egzaminą galės laikyti bet kuriuo dienos metu iš pasirinktos vietos, naudodamiesi interneto ryšiu. Registruojantis prie egzamino sistemos, reikės pažymėti, kad priklausote – Vytauto Didžiojo universitetui.

Kauno m. savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos organizuojami renginiai:
Gegužės 8 d., sekmadienį, 12 val. ekskursija „Kauno tarpukario modernistinės architektūros atspindžiai“. Registracija tel. (8 37) 222357 ir el. Paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Gegužės 9 d., pirmadienį:
o 13.30 val. Vytauto Didžiojo universiteto Regionistikos katedros vedėjos dr. Simos Rakutienės paskaita-diskusija „Integracijos-saugumo dilema Europos kaimynystėje. Ar Europos Sąjunga yra pajėgi įtakoti savo geopolitinę aplinką?“ Aleksoto padalinyje, Veiverių g. 43.
o 15.30 val. Vaikų teatriuko spektaklis „Mus šildanti draugystė“ Panemunės padalinyje, Vaidilos g. 27.
o 16 val. Paskaita-diskusija „Kartu atverkime Kauną Europai ir Europą Kaunui“ kartu su „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ organizatoriais Šilainių padalinyje, Baltų pr. 81.
o 17 val. Kauno technologijos universiteto Europos instituto lektoriaus Jono Urbanavičiaus paskaita „Europos Sąjungos kova su klimato kaita“ „Vitebsko“ padalinyje, P. Lukšio g. 60.
o 17 val. Tarpkultūrinis vakarėlis su Erasmus+ programos studentais Suaugusiųjų vartotojų aptarnavimo skyriuje, Laisvės al. 57.

Kauno įvairių tautų kultūrų centras kartu su VDU Menų fakulteto studentais savanoriais organizuoja 5 minučių trukmės viešą akciją (flashmob) "EU – Europe is United | ES – Europa yra Suvienyta", kuri vyks 2016 m. gegužės 9-ąją - Europos dieną, pirmadienį, 17:00 val. Laisvės al. 96, Kaune, aikštėje prie Vytauto Didžiojo paminklo. Kviečia atsinešti antklodę, pledą ar kilimėlį ir prigulti kelioms minutėms ant grindinio. Taip siekiama skelbti žinią apie solidarumą Europos iššūkiams, vienyti tuos, kurie jaučiasi europiečiais. Tai nekomercinė ir neprojektinė akcija, organizuojama pagal flashmob'o principus. Nebus jokių kalbų, mitingų, bereikalingo triukšmo. Dalyviai kviečiami pabūti kartu, nusišypsoti vienas kitam, atsiimti mažą suvenyrą ir išsiskirstyti. Daugiau informacijos - čia.

Prieš 66 metus, 1950 m. gegužės 9 dieną, Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robert Schuman pasiūlė suvienyti Europą, tikslu išsaugoti taikius santykius tarp valstybių – ši data kasmet minima kaip Europos diena.
Europos dienos renginiai organizuojami visoje Lietuvoje. Renginių programą galite rasti čia.

Programa

Naudingos nuorodos

  •