KAUNE PAMINĖTA EUROPOS DIENA

10 gegužės, 2016

Pirmadienį, gegužės 9 d., Muzikinio teatro sodelyje prie restorano “Miesto sodas” kauniečiai galėjo nužingsniuoti nuo Vilniaus iki Lisabonos per kelias minutes - ištiestas milžiniškas Europos žemėlapis kvietė prisiminti 28-ias Europos Sąjungos šalis nares. Vidudienį ant šio žemėlapio vyko Europos dienos paminėjimo šventė “Europos diena 2016”– koncertavo diksilendo orkestras, vyko įvairūs jaunimo muzikos ir šokių atlikėjų pasirodymai, akį traukė spalvingos madų kolekcijos, skambėjo vieno iš garsiausių europiečių – V. Šekspyro eilės, šalia Europos žemėlapio atsidarė tapybos, piešimo ant akmenų, lėktuvėlių lankstymo ir odos dizaino kūrybinės dirbtuvės.


Europos gimtadienis švenčiamas gegužės 9 d., nes būtent tą dieną prieš 66 metus Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas pasiūlė suvienyti Europą: savo garsiojoje deklaracijoje pakvietė Europos šalis sukurti Europos anglių ir plieno bendriją – tai ir buvo Europos vienijimosi pradžia. “Pirminė Europos vienijimosi idėja buvo išsaugoti taiką tarp Europos šalių ir ši vertybė tapo realybe jau 66 metus” – teigė organizatorių atstovė, Kauno Europe Direct informacijos centro vadovė Diana Lukoševičiūtė-Burneikienė.
Dainas, šokius, eiles bei įspūdingas madų kolekcijas kauniečiams dovanojo J. Naujalio muzikos gimnazijos, Maironio universitetinės gimanzijos, S.Daukanto progimnazijos, Vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų, A.Puškino gimnazijos moksleiviai. Renginio metu Kauno dailės gimnazijos atstovai ant molbertų tapė 3 Europos kultūros sostines: 2016 metų sostines – San Sebastianą bei Vroclavą ir (galbūt) tapsiančią 2022 m. Europos kultūros sostine – Kauną. Ant šalia stovinčių molbertų brėžti charakteringas Kauno pastatų linijas buvo kviečiami ir praeiviai bei šventės dalyviai. Plačiau projektą “Kaunas – 2022 m. Europos kultūros sostinė” bei jo naudą ir svarbą mūsų miestui pristatė šio projekto koordinatorė Ana Čižauskienė. Ji pabrėžė, kad jei Kaunas laimėtų 2022 m. Europos kultūros sostinės titulą, tai pritrauktų į miestą ne tik dukart daugiau turistų nei dabar, bet ir daugybę pasaulinio lygio kūrėjų, įtaka miestui būtų didžiulė.
Informacinių leidinių apie Europos Sąjungą viso renginio metu buvo galima gauti mobiliajame Europe Direct centre – ypač buvo graibstomos vaikiškos spalvinimo knygelės apie Europos šalis. Taip pat visos šventės metu vyko viktorina ir teisingai į klausimus apie ES ar konkrečią Europos šalį atsakę dalyviai ir žiūrovai galėjo džiaugtis prizais su europine simbolika. Bene sunkiausias klausimas pasirodė apie tunelį tarp Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos – bet atskleidžiant vis daugiau detalių apie šį vieną žymiausių XX a. statinių – galiausias buvo įveiktas.
Kauno moksleivių techninės kūrybos centro organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse “Europos medis” ir “Paskraidyk po Europą” buvo galima iš odos gabalėlių patiems kurti ir klijuoti didelį Europos medį bei išsilanksčius iš popieriaus lėktuvėlį – paskraidinti jį po didžiulį Europos žemėlapį, kuo ypač džiaugėsi mažieji šventės dalyviai.
Piešimo ant akmenų dirbtuvėse “Akmenys Europos spalvomis”, kurias organizavo Kauno apskrities viešoji biblioteka, kauniečiai buvo kviečiami tušu piešti Europos šalių vėliavas ant plokščių pajūrio akmenėlių. Čia be konkurencijos išsiskyrė Lietuvos valstybės vėliavos spalvomis nutapytų akmenėlių gausa – tai juk pačios brangiausios spalvos! Norime priminti, kad gražiausi mini vėliavėlėmis virtę akmenėliai bus eksponuojami Kauno Europe Direct informacijos centre, Laisvės al. 36.
Savo įspūdžius iš renginio pasakoja Kauno Europe Direct informacijos centro praktikantė, KTU Europos instituto studentė Eglė Stačinskaitė:
“Šiais metais gegužės 9-oji man buvo ypatinga. Prisipažinsiu, iki šiol buvau girdėjus tik tam tikras nuogirdas apie Europos dienos šventę – neteko nei grožėtis ja kaip žiūrovei, nei juo labiau - kaip dalyvei. Tačiau šiais metais viskas pranoko lūkesčius ir apsivertė aukštyn kojomis – buvau priskirta prie šios šventės organizatorių! Ne tik regėjau, ne tik girdėjau bei grožėjausi renginiu, bet ir turėjau galimybę prisidėti organizuojant šią šventę. Renginio metu man buvo pavestas darbas - Europe Direct mobiliame centre bendrauti su praeiviais bei dalinti pažintinę ES literatūrą, skirtą tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Dar vykstant pasiruošimo darbams prie manęs priėjo jaunas vyrukas ir angliškai paklausė, ką mes čia darome; man pradėjus pasakoti, jog Europos dienos proga rengiame miestiečiams šventę, jis man atsakė žinantis šią šventę, be to – jis kaip tik dirba vienoje iš Briuselio ES institucijų! Netekau amo. Jis gyrė mus už šią iniciatyvą bei linkėjo sėkmės. Šventei įsibėgėjus mane ispaniškai prakalbinti bandė du vyrai (žinoma, šia kalba aš kalbėti nemoku). Vienas jų griebė šalia gulėjusį žemėlapį ir bedė pirštu į Ispaniją, leisdamas suprasti, kad jie - iš ten. Komunikavome taip: pora žodžių angliškai, pora ispaniškai, truputi gestų kalbos ir... mes vieni kitus puikiai supratome! Pasiėmę dalinamos literatūros jie su šypsena veide nuėjo toliau. Viso renginio metu prie manęs rikiavosi būriai vaikų, kurie rinkosi žemėlapius bei lankstinukus vaikams, netrūko ir suaugusiųjų, kurie smalsiai žvelgė į išdėstytus ES žurnalus ir pasiūlius su malonumu juos paimdavo. Džiaugiuosi, jog galėjau prisidėti prie šio renginio, būti maža dalele jo, tai neišdildomas įspūdis bei patirtis!”

Europos dienos šventę organizavo Kauno Europe Direct informacijos centras ir Kauno moksleivių techninės kūrybos centras. Renginio partneriai - Kauno apskrities viešoji biblioteka, Jaunimo Europos komanda, Kauno dailės gimnazija, J. Naujalio muzikos gimnazija, Kauno A. Puškino gimnazija, Kauno Maironio universitetinė gimnazija, A. Kačanausko muzikos mokykla, Kauno S. Daukanto progimnazija, Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmai ir restoranas “Miesto sodas”. Renginio globėja – Kauno miesto savivaldybė.
Renginio nuotraukos yra čia.

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022