PRADINUKUS IR JŲ MOKYTOJUS KVIEČIAME DALYVAUTI TARPTAUTINIAME KALĖDINIAME PROJEKTE

09 birželio, 2016

Nors dar tik prasidėjo vasara, bet mes jau planuojame rudens ir žiemos darbus – todėl pradinukus ir ypač jų mokytojus kviečiame įsijungti į jau 11 metų trunkantį tęstinį tarptautinį projektą “Kalėdinių žaisliukų mainai” (“Christmas Tree Decoration Exchange”). Šio projekto esmė – tūkstančiai Europos šalių pradinukų rudenį pradeda kurti ir savo rankomis gaminti kalėdinius žaisliukus bei išsiunčia juos kitoms projekte dalyvaujančioms pradinukų klasėms (mokykloms). Artėjant šv. Kalėdoms mokyklas pasiekia siuntinėliai su žaisliukais, pagamintais jaunųjų italų, maltiečių, lenkų, vokiečių, belgų, slovakų ir kitų tautų pradinukų – vyksta kalėdinių žaisliukų (ir tuo pačiu – kiekvienos šalies kultūros ir tradicijų) mainai. Kiekvienoje šiame projekte dalyvaujančioje mokykloje kalėdinė eglutė papuošiama žaisliukais, atkeliavusiais iš įvairių Europos pakraščių. Tai puiki proga vaikams ne tik patiems prisidėti kuriant kalėdinę nuotaiką, bet ir susipažinti su kitų šalių kalėdinėmis tradicijomis, suvokti, kiek bendrų vertybių turi skirtingų tautų žmonės bei įvertinti, kaip išsiplečia bendravimo ratas, jei moki užsienio kalbą.


Tarptautiniam projektui vadovauja Wrexham Europe Direct informacijos centras (Didžioji Britanija), o Kaune projektą koordinuoja Kauno Europe Direct informacijos centras. 3 Kauno mokyklos: Jono Žemaičio-Vytauto progimnazija (mokytoja Danutė Giržadienė), mokykla-darželis “Šviesa” (bibliotekininkė Edita Šežikaitė) ir Kauno rajono Neveronių gimnazija (mokytoja Ligita Galicinienė) – jau senbuvės šiame projekte. Jų atstovės pažymi, kad dalyvaudami projekte vaikai realiai pajuto, kaip naudinga mokėti užsienio kalbą – kai kurie pradinukai jau be vargo perskaitydavo gautus angliškus tekstus apie tai, kaip konkrečioje šalyje švenčiamos šv. Kalėdos. Taip pat – tai ir savarankiškumo bei atsakomybės mokykla – pradinukai patys pakuodavo žaisliukus, nešdavo į paštą siuntinėlius ir buvo atsakingi už jų išsiuntimą.
2015 metais projekte “Christmas Tree Decoration Exchange” dalyvavo 297 mokyklos iš 18 Europos šalių.
Kauno regiono pradinukų mokytojai, norintys su savo klasėmis dalyvauti šiame projekte, turėtų įvertinti savo galimybes ir įsipareigoti:
• Rudens laikotarpiu su moksleiviais sukurti ir pagaminti ~30 kalėdinių žaisliukų + 30 informacinių paketėlių anglų kalba apie šv. Kalėdų tradicijas savo šalyje (tai gali būti paprastas tradicijų aprašymas / nacionalinio kalėdinio valgio receptas / kalėdinės dainos žodžiai ar kt.- Jūs turite laisvę rinktis, kaip pristatysite kitiems projekto dalyviams mūsų šalies tradicijas);
• Turėti lėšų išsiųsti ~30 siuntinėlių mokykloms – partnerėms kitose Europos šalyse. Jums partnerių ieškoti nereikės – dalyvaujančias mokyklas sugrupuoja projekto organizatoriai;
• Klasėje (mokykloje) kalėdinę eglutę papuošti iš kitų šalių gautais žaisliukais;
• Iki rugsėjo 30 d. būtinai užsiregistruoti Kauno Europe Direct informacijos centre.
Dėl registracijos ir detalesnės informacijos prašome kreiptis el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , tel. +370 7775536 arba užeiti į Kauno Europe Direct informacijos centrą (Laisvės al. 36).

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022