KVIEČIAME Į KONFERENCIJĄ – DISKUSIJĄ “EUROPA POKYČIŲ AKIVAIZDOJE”

26 rugsėjo, 2016

Kauno Europe Direct informacijos centras kartu su Kauno kolegija ekonominėmis ir politinėmis ES aktualijomis besidominčius kauniečius š.m. spalio 6 d. kviečia į konferenciją-diskusiją „Europa pokyčių akivaizdoje“. Konferencijoje savo įžvalgomis dalinsis patyrę ekspertai ir akademinės visuomenės atstovai.


Apie dabartinius Europos Sąjungos iššūkius, galimybes ir prioritetus kalbės Europos Komisijos ekonominės politikos pareigūnas Lietuvoje Marius Vaščega. Kokia bus Europos Sąjunga po daug abejonių ES ateitimi sukėlusio Brexit bandys prognozuoti ne vieną knygą apie Europos Sąjungą parengęs ir išleidęs Kauno technologijos universiteto profesorius dr. Algis Junevičius. Apie įmonių socialinę atsakomybę ir su ja susijusią ES direktyvą verslo atskaitingumui didinti kalbės Lietuvos atsakingo verslo asociacijos direktorė Audronė Alijošiutė. Vieno didžiausių šiuo metu Europai tenkančių iššūkių – migracijos krizės politines ištakas ir kontekstą aptars Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas dr. Andrius Švarplys. Kaip migrantams sekasi pritapti, dirbti ir gyventi Lietuvoje bei kaip migrantams mūsų šalyje padeda Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija supažindins Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Pabėgėlių ir migrantų integracijos centro InLT socialinė darbuotoja Eglė Rušinskaitė.
Konferencijos metu Kauno kolegijos bibliotekos ir informacijos išteklių centre (II aukšte) bus atidaryta ir iki spalio 14 d. eksponuojama LR užsienio reikalų ministerijos parengta interaktyvi paroda “Lietuva Europoje, Europa Lietuvoje“. Bičių korio koncepcijos pagrindu sukurta paroda Lietuvą pristato per įdomias bei netikėtas istorines, kultūrines, ekonomines sąsajas su visomis Europos Sąjungos valstybėmis. Visos 28 “korio akutės” sudėtos į bičių korio formos interaktyvų stendą, simbolizuojantį visų Europos Sąjungos šalių „suneštas“ geriausias idėjas. Pvz., Lietuvos ryšį su Liuksemburgu žymi ypatingą reikšmę šalies kultūrai sovietmečiu turėjęs Liuksemburgo radijas. Interakyvi paroda buvo sukurta Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai ir pristatydama Lietuvos kultūrą apkeliavo daugumą ES šalių.
Konferencija - diskusija vyks Kauno kolegijoje (Pramonės pr. 22A, Konferencijų salė, 407 a.). Renginys nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija (iki spalio 3 d.) el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba telefonu +370 652 29 471.
Konferencijos-diskusijos programa yra čia.
Lauksime Jūsų!

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022