SEMINARAS “GALIMYBĖS LIETUVOS REGIONAMS: INVESTICIJOS IR ATEITIES PRAMONĖ”

14 spalio, 2016

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Lietuvos pramonininkų konfederacija š.m. spalio 17 d. 13:30 val. Kaune, Verslo lyderių centre BLC (K.Donelaičio g. 62/V.Putvinskio g. 53), rengia seminarą „Galimybės Lietuvos regionams: investicijos ir ateities pramonė“. Renginyje bus aptariami nauji investicijų šaltiniai ir platformos, galinčios pritraukti investuotojus ar padėti parengti investicinius projektus, bei diskutuojama apie globalėjančios rinkos tendencijas ir technologijų kaitą.


Tokie renginiai jau vyko Marijampolėje ir Panevėžyje. Jie parodė, kad Lietuvos regionų ekonomikos gyvybingumui, darbo vietų kūrimui ir verslo plėtrai gyvybiškai svarbios investicijos ir suvokimas, kaip keičiasi technologijos. Tai ypač svarbu Kauno regione, kuris pastaruoju metu rodo itin stiprų užimtumo, atlyginimų bei įmonių skaičiaus augimą.
Seminare bus pristatomos dvi galimybių regionams kryptys. Viena jų – Europos Komisijos inicijuotas Investicijų planas Europai, kurio tikslas yra per trejus metus sutelkti ne mažiau kaip 315 mlrd. eurų naujų investicijų, padėti lėšas nukreipti į investicinius projektus ir sukurti investicijoms palankią aplinką. Šiam planui įgyvendinti buvo sukurtas Europos strateginių investicijų fondas, Europos investicinių projektų portalas bei Europos investicijų konsultacinis centras. Strateginių investicijų fonde numatytas finansavimas projektams, kurių finansavimas rinkos sąlygomis būtų neįmanomas ar labai apsunkintas, numatytos galimybės derinti Strateginių investicijų fondo ir Lietuvai įprastesnių struktūrinių fondų finansavimą. Iš Europos strateginių investicijų fondo jau buvo patvirtintas finansavimas ir Lietuvos įmonėms.
Nemažiau svarbi sritis regionui pažangai – dėl technologinės pažangos ir globalizacijos procesų vykstantys pramonės pokyčiai, atnešantys papildomus iššūkius tiek globaliam, tiek vietos verslui. Su ketvirtąja pramonės revoliucija („Pramonė 4.0“) susijusios inovacijos jau dabar keičia viso pasaulio pramonę, todėl Lietuvos įmonėms labai svarbus toliaregiškas požiūris ir tinkamas pasiruošimas ateinančioms technologinėms naujovėms. Verslas ir visuomenė turi pasirengti radikaliems pokyčiams: gamybos spartos, masto, vertės grandinių perorientavimo srityse, reikalingi glaudesni nauji ryšiai tarp aukštojo mokslo ir verslo, naujos sąsajos tarp didelių ir mažesnių įmonių. Ne mažiau svarbūs pokyčiai laukia darbo rinkos ir aplinkos, kvalifikacijų, švietimo ir mokymo, įmonių ir darbuotojų sutartinių santykių ir darbo metodų.

Pridedame detalią seminaro programą ir maloniai kviečiame dalyvauti seminare!
Renginys taip pat bus tiesiogiai transliuojamas per Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Facebook'o puslapį.
Informacijai ir registracijai:
Lietuvos pramonininkų konfederacijos Komunikacijos departamento direktorė Daiva Rimašauskaitė (el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , tel. +370 680 44245).

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje informacija

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022