PIRMOJI “INNOVFIN” SUTARTIS: LIETUVIŠKŲ SEIFŲ GAMYBAI BUS PASITEKTI ROBOTAI IR LAZERIAI

02 gruodžio, 2016

Pasirašyta pirmoji Investicijų plano Europai sutartis Lietuvoje pagal „InnovFin“ priemonę mažoms ir vidutinėms įmonėms. Šiaulių bankas pasirašė paskolos sutartį su seifų gamybos bendrove „Seifuva“ – įmonei suteikta 689 tūkst. eurų paskola investicijoms į pažangią gamybos sistemą. Tai pirmoji Šiaulių banko paskola verslui, suteikta penkeriems metams pagal naująją inovatyvaus verslo finansavimo priemonę „InnovFin“.

 

„InnovFin“ yra viena iš Investicijų plano Europai priemonių, skirtų mažoms ir vidutinėms įmonėms. Jos tikslas yra padėti, paremti finansuojant ir įgyvendinant produktyvias investicijas ES ir užtikrinti didesnes galimybes gauti finansavimą. Planuojama, kad „InnovFin“ galimybėmis galės pasinaudoti apie 450 Lietuvos įmonių, o Šiaulių bankas sukurs 50 mln. eurų vertės paskolų portfelį.

Investicijų plano Europai finansavimas skiriamas investicijoms į infrastruktūrą ir mažas bei vidutines įmones. Dideliems projektams finansavimas teikiamas tiesiogiai per Europos investicijų banką. Šiuo metu Lietuvoje numatyta finansuoti tris infrastruktūros projektus: Vilniaus kogeneracinės jėgainės statybą, greitkelio ruožo Vilnius–Utena (A14) statybą ir Vilniaus oro uosto rekonstrukciją bei modernizavimą. Investicijos mažų ir vidutinių įmonių projektams teikiamos per Europos investicijų fondo atrinktus tarpininkus Lietuvoje: OP banką, „Swedbank“ ir Šiaulių banką.

Šiaulių bankas pasirašė paskolos sutartį su seifų gamybos bendrove „Seifuva“ – įmonei suteikta 689 tūkst. eurų paskola investicijoms į pažangią gamybos sistemą. Tai pirmoji Šiaulių banko paskola verslui, suteikta pagal naująją inovatyvaus verslo finansavimo priemonę „InnovFin“ penkerių metų laikotarpiui.
„Investavę į modernias gamybos priemones, bendrovės gamybą pakelsime į naują lygį, o užsakovams galėsime pasiūlyti unikalius ir analogų rinkoje neturinčius seifus. Ypač džiugu, kad radome efektyvų sprendimą, finansuoti investicijas į pažangią gamybos liniją – neturėdami pakankamo užstato įprastinei verslo paskolai, gavome pasiūlymą užsikrinti kreditavimą, naudojantis „InnovFin“ portfeline garantija“, - teigė „Seifuvos“ vadovas Darius Čereška.
Naujoji gamybos įranga leis „Seifuvai“ pagerinti gaminamų seifų kokybę, užtikrinti spartesnę gamybą ir sumažinti išlaidas. Be to, „Seifuva“ rinkai galės pasiūlyti aukštesnės kokybės inovatyvius seifus, atsparius ne tik įsilaužimui, bet ir gaisrui bei užpylimui vandeniu. Pagal atsparumo lygį „Seifuvos“ seifai būtų ypač patikimi ir unikalūs tarptautinėje rinkoje. Šiaulių banko paskolos lėšomis „Seifuva“ įsigis našią ir inovatyvią įrangą, tiksliai pjaunančią ir lenkiančią bei virinančia metalą, naudojanti fotoniką – lazerį ir virinant – robotiką.
Be to, „Seifuva“ šiam investiciniam projektui gavo Europos regioninės plėtros fondo dalinį finansavimą iš LR Ūkio ministerijos pagal priemonę „DPT Pramonei LT+“.
„InnovFin“ tikslas yra padėti, paremti finansuojant ir įgyvendinant produktyvias investicijas ES ir užtikrinti didesnes galimybes gauti finansavimą. Šiaulių bankas – vienas iš kelių komercinių Lietuvos bankų, kuriame galima pasinaudoti „InnovFin“ priemone.
„Seifuvos“ pavyzdys yra efektyvus sprendimas daugeliui smulkių, vidutinių ir didesnių Lietuvos įmonių, kurios planuoja investuoti į technologijas, gamybos ar verslo procesų modernizavimą, tačiau susiduria su iššūkiu užsitikrinti banko finansavimą. „InnovFin“ garantijos verslui leidžia sumažinti kredito rizikos lygį, o bankui - suteikti kreditą palankiomis sąlygomis“, - pabrėžė Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.
„InnovFin“ paskolos forma gali būti įvairi – kreditas, kredito linija, sąskaitos kreditas ar finansinė nuoma (lizingas). Paskolos yra teikiamos eurais nuo vienerių iki dešimties metų laikotarpiui.
Be to, svarbu, kad „InnovFin“ nėra de minimis valstybės pagalba, todėl pasinaudojus šia garantija, įmonėms nesumažėja galimos gauti valstybės pagalbos dalyvavimui užsienio parodose, mokymams, dydis.
Planuojama, kad „InnovFin“ galimybėmis galės pasinaudoti apie 450 Lietuvos įmonių, o Šiaulių bankas sukurs 50 mln. eurų vertės paskolų portfelį.

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ir Šiaulių banko informacija

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022