SU PAVASARIU Į KAUNĄ IR VĖL GRĮŽTA TRADICINIAI „EUROPROTAI“ !

24 vasario, 2017

Jau septintąjį sezoną kauniečius į nuotaikingus protmūšius apie Europą kviečiantis projektas “Europrotai” juk turi teisę vadintis tradiciniu? O geras tradicijas reikia puoselėti! Taigi, vėl kviečiame ištikimuosius mūsų organizuojamų „Europrotų“ dalyvius bei šio malonumo dar nepatyrusius, bet norinčius smagiai ir intelektualiai praleisti kovo mėnesio vakarus, burti komandas ir susirungti žaidimuose. Kaip ir visuomet, keturis kovo mėnesio trečiadienius iš eilės vyks 4 žaidimo turnyrai, kurių pabaigoje išrinksime daugiausiai žinių apie Europą turinčius Kauno Europrotus! Startuojame jau kovo 8 d. 19 val. restorane „Bernelių užeiga“ (K. Donelaičio g. 11).


Šiame sezone mes glaudžiai bendradarbiausime su protų mūšių profesionalu, istoriku Benjaminu Mašalaičiu, taigi – Jūsų laukia tikrai įdomūs ir netikėtu rakursu išnarpliojami klausimai. Taip pat mūsų žaidėjų laukia netikėtumas, kurio šiuo metu neatskleisime – norime išlaikyti intrigą! O mūsų projektą priimantys „Berneliai“ vėl svetingai pažadėjo išvirti po puodą cepelinų kiekvieno vakaro komandai – laimėtojai. Taigi, pamaitinsite ne tik savo smegenis – žiniomis, sielą – draugišku ir intelektualiu bendravimu, bet ir skrandį!
Primename, kad „Europrotai“ – tai įdomus ir linksmas būdas praleisti laisvalaikį smalsiems ir naujų žinių norintiems įgauti žmonėms. Tai komandinis žaidimas, paremtas protų kovų tipo viktorina, kuri vakarais į įvairias erdves pritraukia šimtus žinių ištroškusių ir jas pademonstruoti norinčių smalsuolių. Tai ne egzaminas – tai žaidimas! Norint dalyvauti „Europrotuose“ nereikia graužti knygų, skaityti dokumentų ar mokytis atmintinai – tereikia pasitelkti bendras žinias ir loginį mąstymą. „Europrotai“ leidžia jums patiems įvertinti, ką žinote apie Europos šalių kultūras, meną, maistą, istoriją, geografiją, muziką, įžymius žmones ir t.t.
2012 m. ir 2014 m. pasavario ir rudens „Europrotų“ žaidimai vyko nacionaliniu ir tarptautiniu mastu (vienu metu žaisdavo ~ 50 miestų ir miestelių), 2015 m. savo miestuose žaidimus organizavo tik Kauno, Klaipėdos ir Marijampolės Europe Direct informacijos centrai, 2016 m. “Europrotus” žaidė 7 miestų - Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Telšių, Alytaus ir Visagino gyventojai, o šiemet į klausimus, susijusius su Europa, atsakinės kauniečiai ir telšiškiai.

Žaidimų Kaune organizatorius - Kauno Europe Direct informacijos centras. Partneriai – istorikas Benjaminas Mašalaitis, Europos vartotojų centras, Europos Parlamento biuras Lietuvoje, ES programos “Europa piliečiams” biuras Lietuvoje.

Žaidimo taisyklės:
1. Turnyre gali žaisti tik iš anksto užsiregistravę komandos. Registruojantis reikia nurodyti komandos pavadinimą ir komandos narių skaičių.
2. Komandą sudaro nuo 4 iki 6 žmonių. Jeigu komandoje daugiau nei 6 nariai, už kiekvieną papildomą narį iš komandos bendros taškų sumos atimama po 1 tašką (tai galioja kiekvieną žaidimo vakarą).
3. Už teisingą atsakymą į vieną klausimą komanda gauna 1 tašką. Už pusę teisingo atsakymo komanda gauna 0,5 taško. Už neteisingą atsakymą komanda taškų negauna. Taškai už atsakymą neskaidomi į mažesnes dalis, nebent tai objektyviai leidžia padaryti klausimas ir jo atsakymas.
4. Turnyrą laimi ta komanda, kuri surenka daugiausiai taškų. Jei dvi ar daugiau komandų surenka vienodą taškų skaičių, aukštesnę vietą užima paskutiniame ture geriau pasirodžiusi komanda. Jei komandos paskutiniame etape surinko vienodą taškų skaičių, tuomet aukštesnę vietą užima komanda, surinkusi daugiau taškų priešpaskutiniame turnyre ir taip toliau. Jei visų turų metų komandos surinko tiek pat taškų, metami burtai.
5. Žaidimo vedėjas veda bendrą 4 „Europrotų“ žaidimų įskaitą. Komanda, kuri surenka didžiausią taškų skaičių per visus 4 žaidimus, tampa 2017 m. „Europrotų“ Kaune nugalėtoja.
6. Komanda tuo pačiu pavadinimu gali žaisti kitame „Europrotų“ turnyre, jei jos sudėtyje yra bent du žaidėjai, dalyvavę tos komandos sudėtyje praeitame turnyre.
7. Žaidimo metu draudžiama naudotis telefonais ir kitomis ryšio priemonėmis, kompiuteriais, literatūra ir papildomais užrašais atsakymams ieškoti bei nusižiūrėti nuo kitų komandų. Šią taisyklę pažeidusi komanda žaidimo vedėjo sprendimu gali būti diskvalifikuota iš turnyro.
8. Žaidimo vedėjas visada teisus.
9. Jei žaidimo vedėjas neteisus, žiūrėkite taisyklę nr. 9.

Žaidimo eiga:
Vienas žaidimo turnyras sudarytas iš penkių teminių turų. Kiekvieną iš jų sudaro 10 klausimų. Žaidimo vedėjas paskelbia turo temą ir garsiai perskaito dešimt klausimų, kuriuos kiekviena komanda per 1 minutę aptaria, sugalvoja tiksliausią ir logiškiausią atsakymą ir užrašo jį ant atsakymų lapelio. Turo pabaigoje komanda lapelį atneša žaidimo vedėjui, kuris per trumpą pertraukėlę apibendrinęs atsakymus paskelbia rezultatus. Tai vyksta penkis kartus, kol paaiškėja turnyro nugalėtojai. Turnyro nugalėtojais tampa komanda, surinkusi daugiausiai taškų per visus penkis turus.
Kiekvienas iš penkių per turnyrą vykstančių turų yra skirtingas: pirmasis – bendrųjų klausimų turas, antrasis ir trečiasis turai atspindi tam tikrą visus dešimt klausimų vienijančią temą, ketvirtasis turas sudarytas iš vaizdų, nuotraukų, vėliavų, logotipų ir kitų vaizdinių, o penktojo turo metu skamba muzikinės mįslės – dainos, kūriniai, kalbos ir t.t.

Komandos kviečiamos registruotis el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba tel. +370 67775 536. Dalyvavimas „Europrotuose“ yra nemokamas. Laukiame Jūsų!

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022