APIE VYRŲ NAUDOJAMUS SNIEGO BALTUMO DAIKTUS, SKIRTUS MOTERIMS BEI KITAS ĮDOMYBES – ANTROJO EUROPROTŲ ŽAIDIMO ĮSPŪDŽIAI

16 kovo, 2017

Antrasis Europrotų Kaune žaidimas buvo neeilinis: turėjome svečią - protų mūšių entuziastą, istoriką Benjaminą Mašalaitį. Žaidėme pagal svečio sugalvotus klausimus (taip ir girdėjosi šūksniai – “geras klausimas!”) ir gavome išsamesnius nei įprastai atsakymų komentarus. Būtent šis svečias buvo tas gyvasis žadėtas siurprizas, kurio vizitą mūsų Europrotuose, beje, iš anksto buvo atspėję EKSTRYMAI (tačiau kadangi neįsteigėme prizo už tokią nominaciją, tai.... jie ir negavo nieko).

Gerai nuotaikai nesutrukdė netgi vidury žaidimo ne pagal planą užgesęs projektorius (kaip gerai, kad mūsų žaidimo vedėjas Tomas Ratautas dėl visa ko mašinoj vežiojasi atsarginį, ačiū jam:) Vakaro pabaigoje turėjom dvi pirmąją vietą užėmusias komandas - @AIBĘ ir EUROPIEČIUS. Šios komandos ir pasidalino Europos vartotojų centro (nes juk žaidėme kovo 15-ąją – Tarptautinę vartotojų dieną) ir restorano “Bernelių užeiga” įsteigtus prizus. Tretieji - taip labai išlošti visada norėję EKSTRYMAI pagaliau dalinosi Europe Direct prizų maišelį. Truputį labiau pirmieji (nes paskutiniame – muzikiniame ture labiau žiniomis sublizgėję) EUROPIEČIAI įdomiausiu išrinko klausimą apie gaminį moterims, lotyniškai pavadintą „Sniego baltumu“, kuris, kaip ir pridera, atsidūrė po mėlynu „dangumi“. Beje, niekas taip ir neatspėjo, kad tai – „Nivea“ kremas (lotyniškai „nivis“ reiškia „sniego“). Užtai dabar žinosim. Bet apie viską – nuo pradžių.
Jau pirmajame ture mūsų žaidėjai pademonstravo puikias šiuolaikinės politikos ir Skandinavijos miestų neskandinaviškų pavadinimų žinias, žinojo ir į ką legendoje pavirto sirena Lorelei. Sunkumai prasidėjo tik priėjus prie klausimo apie rūmus Florencijoje, leidžiančius Dievui perskaityti jų pavadinimą, nes teisingą atsakymą – Uffizi – žinojo tik EKSTRYMAI ir ŠEP‘as. Tik @AIBĖ ir EKSTRYMAI išlukšteno gan sunkų klausimą apie svetimą ketvirtąją dievybę, įsiliejusią į paminklą Austrijai. Lietuvių - Antrojo pasaulinio karo pabėgėlių - pamėgtą Augsburgą komandos sumaišė su Antverpenu, Augustavu, Štutgartu ir Zalsburgu. Tik POLITOLOGŲ KLUBAS ir EKSTRYMAI žinojo, kuriame Šveicarijos mieste pamatę opelį, galėtume pasakyti „du viename!”. Beje, šio ture absoliutūs nugalėtojai, žinoję visus 10 atsakymų, buvo EKSTRYMAI – sveikinimai jiems!
Europiečių išradimų ture komandos turbūt masiškai vieni nuo kitų nusirašinėjo, nes vietoj prancūzų chemiko Lecoqo de Boisbaudrano išradimo, pavadinto jo paties arba Prancūzijos vardu, - cheminio elemento Galio dauguma parašė Francį, o kai kurios komandos iš vis šio chemiko išradimams bandė priskirti narkotikus ir fotoaparatą. Visiems labai patiko klausimas apie bažnyčią papiktinusį išradimą, įgalinusį greitai nusirengti ir taip provokavusį žmones seksui – todėl, kad patiko, tai visi ir parašė teisingą atsakymą – užtrauktukas. Vieninteliai @AIBĖ žinojo apie į naują, erdvų, bet be istorijos miestą panašų išradimą, kurio autorius gyveno Dzūkijoje (teisingas atsakymas - esperanto kalba), kiti manė, kad šis išradimas – monopolis, greitkelis ar prekybos centras. O „Nivea“ prekės ženklo gaminius žaidėjai sumaišė su nailono, dantų pastos, skalbimo miltelių ar liemenėlės išradimu. Ir, ar žinojote, kad dirbdamas naftos bendrovėse A. Loranas atrado ne tik gesintuvą, bet ir indų ploviklį, granatą, skutimosi peilį, siurblį, garintuvą, elektrą, bokso kriaušę ir net klozetą?! Pagarba EUROBOKŠTAMS, nes jie vieninteliai žinojo teisingą atsakymą ir @AIBEI, vieninteliams nuspėjusiems J. Gutenbergo pavardę, kuri turėjo padėti komandoms pasitikrinti teisingų atsakymų pirmąsias raides – už tai jie gavo ir papildomą balą.
Trečiajame ture istorijos deivės Klio, įrašančios Italijos suvienytojo Kamuro vardą į jo paminklą, nepažino niekas, manė, kad ši deivė – tai Venera, Europa ar Minerva, o viena komanda paskelbė deive paties Kamuro žmoną. Termino „vienas akmuo“ vokiškai ir A. Enšteino pavardės sąsajas atpažino tik @AIBĖ, KOLEGOS ir EUROBOKŠTAI (EKSTRYMAI taip pat – bet paskutinę minutę persigalvojo ir pakeitė atsakymą bei taip prarado vieną balą). Ogiusto Rodeno “Mąstytoją” (vadinamą “Šachmatininku, iš kurio atėmė lentą”) daug kas “įdarbino” mokytoju, dailide ar net banglentininku. Bet visi atpažino geležinei uždangai skirtą paminklą. Dar išplėtėme paminklo, skirto Anglijos futbolo rinktinės pralaimėjimams, paskirtį – pasirodo, jis buvo skirtas atminti “Titaniko” keleiviams, nuskendusiems laivams, anglų lakūnams ir ambasadoriams. Teisingą atsakymą žinojo POLITOLOGŲ KLUBAS, PUMPURĖLIAI ir @AIBĖ. Ir tik ŠEP‘as bei POLITOLOGŲ KLUBAS teisingai parašė, ką globojantiems dievams skirtas Stokholmo fontanas. Žymų graiką Pitagorą sumaišėme su Teodorakiu, Odisėjumi, Archimedu ir net Zorba (na, bet užtat turime išsamų sąrašą, kokie graikai yra žinomi Lietuvoje).
Netgi paprastai sunkūs turai apie Lietuvą mūsų komandų neišgąsdino. Gavę klausimą apie lenkų ir lietuvių karius, kovose prieš turkus Austrijos imperijoje atradusius nematytus daiktus, kuriuos palaikė pupomis: vieni jas virė, kiti net dantis valė, bei užuominą, kad jau pusė atsakymo jau pasakyta – tuoj pat įjungė dedukcijos metodą. Išgirdome svarstymus, kad austrėmis dantų greičiausiai neišsivalysi, tuomet lieka – pupos. Dauguma ir parašė teisingą atsakymą – kavos pupelės, bet buvo manančių, kad tai datulės, šparaginės pupelės ar muškietų šaratai. Įdomios buvo klausimo apie po Liublino unijos Lenkijai atitekusį Augustavą ir atsiradusį posakį „Neduok, Dieve, patekti į Lietuvą“ interpretacijos – kad Lietuvos pusėje liko kanalas, kalėjimas, muitinė ir pelkė. Teisingą atsakymą žinojo tik KOLEGOS – posakio potekstė bylojo apie Lietuvos pusėje likusias kapines. Ką sukūrė J. Jablonskis ir ko europiečiai laukia kaip saulės, deja, nežinojo niekas. Užtai „šlapiuosius mūšius“ ir Ukrainą susiejo dauguma komandų. O EUROPIEČIAI ir EKSTRYMAI žinojo ir kuriame Europos mieste keramikos – porceliano mozaikoje pavaizduotas Vytis – nes ten rezidavo ir Lietuvos valdovai.
Muzikiniame ture visi šiek tiek lengviau atsikvėpė. Bet Ariną pažino tik KOLEGOS, PUMPURĖLIAI ir EKSTRYMAI. Kroatijos nacionalinį šokį atpažino tik EUROPIEČIAI, EUROBOKŠTAI ir ŠEP‘as (hmmm, pastarieji dėl šio klausimo turėjo pranašumą, mat komandoje žaidžia mergina kroatė..., bet ir kitoms komandoms niekas nekliudo pasikviesti užsieniečių draugų :). Stasio Povilaičio apdainuotą kabaretą iš Stokholmo net 6 komandos perkėlė į Paryžių, o teisingą atsakymą žinojo KOLEGOS ir PUMPURĖLIAI,- matyt, lankėsi tame kabarete... Užtai „Gipsy Kings“ pažino bene visi, ir žinojo apie kokį amerikietišką automobilį dainuoja „Modern Talking“.
Ačiū partneriams (Europos vartotojų centrui ir restoranui “Bernelių užeiga”) už prizus, o Benjaminui Mašalaičiui - už tokių įdomių klausimų sugalvojimą ir nepatingėjimą apsilankyti mūsų žaidime! Susitiksime kitą trečiadienį!
Žaidimo nuotraukos (autorystė – Kristina Valasevičienė) yra čia.

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022