AR DAR KAS NORS BE MŪSŲ ŽAIDĖ EUROPROTUS PRIE ŽVAKIŲ?

23 kovo, 2017

Šių metų „Europrotai“ netikėtai pilni siurprizų – ir ne tik malonių (kaip Benjamino Mašalaičio dalyvavimas antrąjame žaidime), bet ir tokių nelauktų ir nesuplanuotų kaip vakarykštis elektros dingimas K. Donelaičio gatvės pusėje (ir būtent toje - kur „Bernelių užeiga“) iš karto po pirmojo turo....

Taigi, vakar dienos Europrotuose sužaidėme vieną turą „Etiketo istorija“ ir romantiškai, prie žvakių (kaip tarpukariu – sakė POLITOLOGŲ KLUBAS) bei telefonų švieselių - ir muzikinį turą. Šviesai vis neatsirandant žaidžiančių komandų balsavimas, ar žaisti toliau: garsas yra, vaizdo – ne, ar nutraukti žaidimą – pasiskirstė daugmaž po lygiai. Visgi, buvo primtas sprendimas žaidimą nutraukti jo nepabaigus ir skirstytis. Taigi, kitą trečiadienį finale žaisime taip:
• Pirmiausiai sužaisime vieną extra padidintą turą – 15 atrinktų įdomiausių klausimų iš likusių nesužaistų trijų turų (Brexit, Vaizdai ir Papročiai). Įvertinę šį bei jau sužaistus 2 vakarykščius turus – išrinksime ir apdovanosime trečiojo Europrotų žaidimo 1 ir 2 vietą užėmusias komandas.
• Kaip įprastai žaisime ir išrinksime 4 Europrotų žaidimo nugalėtojus. „Bernelių užeigos“ prizu – puodyne cepelinų apdovanosime 1 komandą nugalėtoją. Likusius prizus pataupysime finalininkams ir tikimės Jūsų supratimo – taip bus apdovanota daugiau komandų.
• Kaip įprastai suvesime keturių žaidimų rezultatus, paskelbsime ir apdovanosime 2017 metų Kauno Europrotus. Dar 4 geriausių rezultatų pasiekusios komandos bus apdovanotos Europos Parlamento biuro Lietuvoje, ES programos “Europa piliečiams” biuro Lietuvoje, VšĮ Kaunas In ir mūsų – Kauno Europe Direct informacijos centro prizais.
Tokia žaidimo eiga mūsų laukia kovo 29 d., o dabar, nors ir trumpai, bet vis tiek – trečiojo Europrotų žaidimo apžvalga.
Kadangi komandų klausinėjome etiketo subtilybių, išsiaiškinome, kad geriausi etiketo žinovai yra EINA SAU. Dauguma komandų žinojo, kad reveranso atsiradimą Londone inspiravo maras, bet buvo maniusių, kad prie to prisidėjo giljotina, revoliucija ar gaisras. Viduramžiais akivaizdžios staltiesės keturkampio lenkimo raukšlės simbolizavo kryžių (tą žinojo tik POLITOLOGŲ KLUBAS ir EINA SAU), kiti manė, kad tai buvo švarumo, 4 stichijų, žemės kraštų ar namo kampų simboliai ar net vieta nusivalyti! Moterims, kurios neturi skonio, yra sukurta suknelė, kelnės, sagtis, sagė, druska ir liemenėlė, o toms, kurioms trūksta auklėjimo, sukurtas diržas – štai taip paprastai ir labai lietuviškai perfrazavo Rumunijos karalienės Marijos citatą mūsų komandos, o bent jau į tą pusę pataikė tik EKSTRYMAI, nes moterims be skonio yra sukurta mada, o kad etiketas turėtų būti vietoje diržo – neatspėjo (nesusiprato?) niekas. Užtat kokių tik frazių mūsų komandos neįdėjo į lūpas džentelmeno santechniko, netyčia užtaikiusio vonioje besimaudančią moterį: “Gražus vakaras”, “Ar santechniką kvietėte?”, “Jūsų paslaugoms”, “Nieko nematau”, “Jūs nuostabi”, bet geriausias – “Aš apakęs!”. Tik vieninteliai EUROPIEČIAI atspėjo priešingos reikšmės posakį, kilusį prancūzams didikams vargstant ir besistengiant aplink neplonus sprandus susegti servetėlių galus – sudurti galą su galu.
Muzikinis turas pasirodė esantis neįprastai lengvas, o gal komandoms sekėsi, nes muzikos klausėsi tamsoje prie žvakių? Ir čekų kalbą mes mokam, ir Saulių Mykolaitį bei Jurgą Šeduikytę pažįstam, ir Europos futbolo čempionatą žiūrėjom... Tik dar prikūrėme naujų pavadinimų Svaro ir Aistės Smilgevičiūtės dainai „Žalios sutartinės“ arba „Užkeikimai veikia“. Ir pridėjome, ką dar be arklio, lyros ir melžėjos, į laukus būtų turėjęs pasiimti Vytautas Kernagis – merginą, gitarą, knygą ir botagą.
Pagal šiuo metu turimus rezultatus – trečiojo žaidimo nugalėtojais pretenduoja būti EINA SAU, juos vejasi EUROPIEČIAI ir PUMPURĖLIAI. Bet mūsų laukia dar 15 klausimų extra turas finaliniame žaidime – todėl 3 žaidimo nugalėtojomis turi galimybę tapti ir kitos komandos. Išsiaiškinti tai ir taip pat, kas visus 2017 m. nešios Europrotų karūną, ir susitinkame kitą trečiadienį, kovo 29 d., Berneliuose!
Žaidimo nuotraukos (ačiū Kristinai Valasevičienei) yra čia.

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022