SEMINARAS APIE ES AKTUALIJAS EUROPOS NAMUOSE VILNIUJE

26 balandžio, 2017

Tęsiant bendradarbiavimą su Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakultetu š. m. balandžio 25 d. grupei Įstaigų ir įmonių administravimo katedros studentų ir dėstytojų buvo suorganizuotas vizitas į Europos namus Vilniuje. Europos namai – tai po vienu stogu (Gedimino pr. 16) įsikūrusios visos Lietuvoje veikiančios Europos Sąjungos institucijos: Europos Komisijos atstovybė ir Europos Parlamento informacijos biuras Lietuvoje bei Europos lyčių lygybės institutas.


Europos namuose Kauno kolegijos studentai ir dėstytojai dalyvavo seminare „Europos Sąjungos institucijos ir jų veikla“. Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje politikos analitikas Justas Klimavičius supažindino ne tik su EK veikla, bet ir su ES bei Lietuvos aktualijomis: pabėgėlių situacija, ES ir Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES derybomis, Lietuvos pozicija esamoje politinėje aplinkoje.
EK atstovybės Lietuvoje ekonomikos valdysenos asistentė Emilė Šreiberytė pristatė instrumentą „Europos semestras“ (tai Europos Sąjungos ekonomikos valdymo sistemos dalis), aptarė ES ekonomikos prognozes - ES ekonomika auga ir tikimasi, kad augs ir toliau, privačiojo sektoriaus vartojimas išlieka pagrindine varomąja jėga, mažėja nedarbo lygis, tikimasi investicijų ir eksporto augimo. Lietuvos ekonomika auga greičiau negu ES vidurkis, tačiau yra aukštas skurdo ir socialinės atskirties lygis, Lietuva yra viena iš ES valstybių, kuriose nelygybė didžiausia.
Kartu su EK atstovybės Europos informacijos centro darbuotoja Aneta Stankevičiene seminaro dalyviai gilinosi, kokias galimybes ES gali pasiūlyti jaunimui: buvo aptartos savanorystės, stažuočių, studijų užsienyje galimybės. Lektorė pateikė naujausią informaciją apie savanorystės galimybes, kadangi nuo 2016 m. lapkričio startavo naujas portalas „Europos solidarumo korpusas“.
Renginio akimrkos yra čia.

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022