EUROPOS DIENĄ KAUNE ŠURMULIAVO RENGINYS “EUROPA LAISVĖS ALĖJOJE”

18 gegužės, 2017

Gegužės 9 d. Laisvės alėja vidurdienį pavirto mažąja Europa - joje įsikūrė įvairios Europos šalys. Taip renginiu “Europa Laisvės alėjoje”, kurį organizavo Kauno Europe Direct informacijos centras ir Kauno moksleivių techninės kūrybos centras, prasidėjo Europos dienos minėjimas Kaune.
Laisvės alėjoje nuo fontano iki "Aušros" gimnazijos kauniečių ir miesto svečių laukė unikali galimybė tuo pačiu metu apsilankyti Italijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Rumunijoje, Graikijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, kurių tradicijas ir kultūrinius savitumus atskleidė Kauno miesto moksleiviai.


Prie Laisvės alėjos fontano įsikūrusioje ITALIJOJE (Aleksandro Puškino gimnazija) buvo galima sutikti ir Italijos mafiją, ir Adriano Celentano bei Al Bano & Romina Power, čia šurmuliavo Venecijos karnavalas. Grojant itališkai muzikai, moksleiviai kalbino praeivius, siūlė kartu nusifotografuoti prie gondolos, dalino skrajutes su informacija apie Italiją, ir vaišino tradiciniu patiekalu – pica.
Net 3 mokyklos pasirinko pristatyti ISPANIJĄ. Laisvės al./Vasario 16-osios g. sankirtoje šią šalį kūrybiniu madų projektu „Ispanijos Eko stilius 2017“ pristatė Kauno “Santaros” gimnazistai. Čia buvo šokami populiarūs gatvės šokiai, susirinkusius sužavėjo ispaniškai atlikta daina „Besame Mucho“, praeiviai buvo klausinėjami apie Ispaniją. Prie “Vilties vaistinės arbatinės” įsikūrusi J. Naujalio gimazijos moksleivių pristatoma Ispanija dėmesį pritraukė netradiciniu požiūriu į šios šalies savitumą: skambant aistringoms Ispanijos melodijoms čia galėjai sutikti ir Don Kichotą ant dviračio, ir pasaulio krašto ieškantį Kristupą Kolumbą, o koridos “jautis” atkakliai nesidavė provokuojamas toreadoro: vis atkišdavo jam popieriaus lapą su užrašu “Ir gyvūnai turi savo teises”. Ispaniją savitai pristatė ir “Aušros” gimnazistai – ne tik šokdami pagal ispanišką muziką ir apsitaisę ispaniškų aprangos detalių turinčiais drabužiais, bet ir įdomiai inscenizavę pomidorų mūšį bei įtraukdami praeivius į viktoriną.
Prie restorano “Miesto sodas” pirmiausiai įsikūrė VOKIETIJA (Simono Daukanto progimnazija): buvo pasakojami įdomiausi faktai apie šią šalį, demonstruojama tradicinė vokiška apranga, vokiškai dainuojama, šokami tradiciniai šokiai, praeiviai kviečiami nusifotografuoti futbolo vartuose. Vėliau juos pakeitė RUMUNIJA (J. Urbšio katalikiška mokykla) su nacionaliniu šokiu, trapios tešlos pyragėliais ir Drakulos gėrimu.
Originaliai buvo pristatyta NYDERLANDŲ KARALYSTĖ (“Varpo” gimnazija). Mokiniai įdomiai papasakojo apie žymaus olandų tapytojo ir grafiko Vincento van Gogo paveikslus bei praeiviams dalino atvirutes su šio menininko darbais. Turintys laiko kauniečiai galėjo išmokti Origami - japoniško popieriaus lankstymo meno - paslapčių ir pabandyti išlankstyti populiariausią Nyderlanduose gėlę tulpę. Tie, kurie domisi sportu, išvydo pirmąsias Graikijos olimpines žaidynes, prisijungė linksmam graikiškam „Sirtakio“ šokiui, mokėsi daryti graikiškas salotas ir išgirdo kitokias graikiškų mitų interpretacijas – ant Centrinio pašto laiptų taip GRAIKIJĄ pristatė “Vyturio” gimnazijos moksleiviai.
Prie “Presto” kavinės buvo įsikūrusios DIDŽIOJI BRITANIJA (“Atžalyno” progimnazija) ir PRANCŪZIJA (Vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų studija „Teatrapilis“). Čia praeiviai ne tik klausėsi saksofono muzikos, bet ir stebėjo pantomimą – buvo atliekama “Alisa Stebuklų šalyje”, o po Laisvės alėją pabirę moksleiviai įtraukė kauniečius į viktorinas apie šias šalis.
Teatralizuotais šalių pristatymais ne tik buvo kuriama šventiška nuotaika mieste – jie taip pat dalyvavo ir renginio organizatorių konkurse. Apdovanojimai ir nominacijos organizatorių bei Vertinimo komisijos (kurią sudarė ES institucijų ir programų atstovai) nuomone atiteko:
• GRAND PRIX (pasilaipiojimas Uno parke visai moksleivių komandai) - Aleksandro Puškino gimnazijos mokiniams už ITALIJOS pristatymą;
• ES programos "Europa piliečiams" prizas - Juozo Naujalio gimnazijos mokiniams už originalų ir netikėtą ISPANIJOS pristatymą;
• Kauno m. savivaldybės prizas - „Varpo“ gimnazijos mokiniams
už intelektualų OLANDIJOS pristatymą;
• dar vienų mūsų partnerių prizas - „Vyturio“ gimnazijos mokiniams
už novatorišką ir žaismingą GRAIKIJOS pristatymą;
• organizatorių prizas - Simono Daukanto progimnazijos mokiniams už išsamų VOKIETIJOS savitumo atskleidimą.
Nugalėtojus išrinkti buvo sunku, nes kiekvienas šalies parengtas pristatymas buvo savaip įspūdingas, apgalvotas, išradingas ir pritraukė praeivių dėmesį. Dėkojame dalyvavusioms mokykloms už įdėtą darbą ir kūrybiškumą bei sukurtą šventės nuotaiką ir renginio partneriams – už prizus!
Tos pačios dienos popietę Europos dienai skirtus renginius tęsė Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji bibliotekos organizuota informacijos mugė ir jaunimo grupių koncertas. Kauno Europe Direct informacijos palapinėje vaikai mielai dėliojo Europos dėliones, piešė vėliavas, atsakinėjo į blic viktorinos klausimus, buvo dalinama liteartūra apie Europos Sąjungą. Kitose informacinėse palapinėse specialistai konsultavo apie svarbias Europos Sąjungos programas, teikė informaciją apie Europos piliečių teises bei galimybes, supažindino su Europos šalių kultūra ir istorija. Šventės dalyviai galėjo gauti konsultacijas apie Erasmus+ ir Europa piliečiams programas, sužinoti apie darbo ar savanorystės skirtingose šalyse sąlygas arba tiesiog smagiai pasišnekučiuoti su Europos piliečiais iš kitų šalių kartu gaminant atšvaitus iš perdirbtų medžiagų.
Europos dienos renginius vainikavo orientavimosi žaidimas „Europos diena’17“ – nemokamas pramoginis-kultūrinis renginys, skirtas visai šeimai. Žaidimas kvietė komandas miesto centre atrasti tai, dėl ko Kaunas yra unikalus miestas visoje Europos Sąjungoje.
Renginio “Europa Laisvės alėjoje” nuotraukų galerija yra čia.
Vaizdo įrašas apie renginį “Europa Laisvės alėjoje”.

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022