KAUNO PRADINUKAMS IR JŲ MOKYTOJAMS – GALIMYBĖ DALYVAUTI TARPTAUTINIAME KALĖDINIŲ ŽAISLIUKŲ MAINŲ PROJEKTE

21 liepos, 2017

Vasara dar tik įpusėjo, bet mes jau planuojame rudens ir žiemos darbus – todėl pradinukus ir ypač jų mokytojus kviečiame įsijungti į jau ne vienerius metus trunkantį tęstinį tarptautinį projektą “Kalėdinių žaisliukų mainai” (“Christmas Tree Decoration Exchange”). Šio projekto esmė – tūkstančiai Europos šalių pradinukų rudenį pradeda kurti ir savo rankomis gaminti kalėdinius žaisliukus su savo šalies simbolika ir išsiunčia juos kitoms projekte dalyvaujančioms pradinukų klasėms (mokykloms). Artėjant šv.

Kalėdoms į projektą įsitraukusias mokyklas pasiekia siuntinėliai su žaisliukais, pagamintais jaunųjų italų, maltiečių, lenkų, vokiečių, belgų, slovakų ir kitų tautų pradinukų – vyksta kalėdinių žaisliukų (ir tuo pačiu – kiekvienos šalies kultūros ir tradicijų) mainai. Kiekvienoje šiame projekte dalyvaujančioje mokykloje kalėdinė eglutė papuošiama žaisliukais, atkeliavusiais iš įvairių Europos pakraščių. Tai puiki proga vaikams ne tik patiems prisidėti kuriant kalėdinę nuotaiką mokykloje ar namuose (kai kuriose mokyklose ir tėvai yra įtraukiami į kūrybos ir gamybos procesą – kuo jie tikrai džiaugiasi), bet ir susipažinti su kitų šalių kalėdinėmis tradicijomis, suvokti, kiek bendrų vertybių turi skirtingų tautų žmonės bei įvertinti, kaip išsiplečia bendravimo ratas, jei moki užsienio kalbą. 2016 metais projekte “Christmas Tree Decoration Exchange” dalyvavo 360 mokyklos iš visų ES šalių.
Tarptautiniam projektui vadovauja Wrexham Europe Direct informacijos centras (Didžioji Britanija), o Kaune projektą jau 5 metus koordinuoja Kauno Europe Direct informacijos centras. 2016 m. projekte dalyvavo 6 Kauno ir Kauno rajono mokyklos: Jono Žemaičio-Vytauto progimnazija, mokykla-darželis “Šviesa”, Kauno rajono Neveronių gimnazija, KTU Inžinerijos licėjus, Dainavos progimnazija ir Paparčio pradinė mokykla. Trys mokyklos: Jono Žemaičio-Vytauto progimnazija (mokytoja Danutė Giržadienė), mokykla-darželis “Šviesa” (bibliotekininkė Edita Šežikaitė) ir Kauno rajono Neveronių gimnazija (mokytoja Ligita Galicinienė) – jau senbuvės šiame projekte. Mokytojos sako, kad dalyvaudami projekte vaikai realiai pajuto, kaip naudinga mokėti užsienio kalbą – kai kurie pradinukai jau be vargo perskaitydavo gautus angliškus tekstus apie tai, kaip konkrečioje šalyje švenčiamos šv. Kalėdos. Taip pat – tai ir savarankiškumo bei atsakomybės mokykla – pradinukai patys pakuodavo žaisliukus, nešdavo į paštą siuntinėlius ir buvo atsakingi už jų išsiuntimą.
Pavyzdžiui, pernai KTU Inžinerijos licėjaus pradinukai pasirinko nuvelti iš vilnos raudonus obuoliukus – ir sukurtame bei mokykloms partnerėms išsiųstame vaizdo įraše paaiškino tokį savo pasirinkimą: seniau būtent obuoliukais lietuviai puošė savo eglutes. Paparčio pradinės mokykloje į projekto veiklą įsitraukė ir pradinukų tėvai: tėčiai padėjo atpjauti beržo šakos riekutes žaisliukams gaminti, pragręžė skylutes virvelėms įverti, vaikai žaisliukus spalvino Lietuvos vėliavos spalvomis ir lietuviškais ornamentais. Mokyklos-darželio „Šviesa“ auklėtiniai taip pat kūrė darbelius kartu su savo tėveliais daugiausiai panaudodami gamtines medžiagas. Neveronių gimnazijos pradinukai pasirinko daryti popierines eglutes, nes jos primena žalią mūsų gamtą. Iš Dainavos progimnazijos į Europos mokyklas iškeliavo balti purūs nuvelti besmegeniai, laikantys Lietuvos vėliavėles ir popieriniai angeliukai.
Kauno regiono pradinukų mokytojai, norintys su savo klasėmis dalyvauti šiame projekte, turėtų įvertinti savo galimybes ir įsipareigoti:
• Rudens laikotarpiu (iki lapkričio 17 d.) su moksleiviais sukurti ir pagaminti ~30 kalėdinių žaisliukų + 30 informacinių paketėlių anglų kalba apie šv. Kalėdų tradicijas Lietuvoje (tai gali būti paprastas tradicijų aprašymas / nacionalinio kalėdinio valgio receptas / kalėdinės dainos žodžiai ar kt. - Jūs turite laisvę rinktis, kaip pristatysite kitiems projekto dalyviams mūsų šalies tradicijas);
• Turėti lėšų išsiųsti ~30 siuntinėlių mokykloms – partnerėms kitose Europos šalyse. Jums partnerių ieškoti nereikės – dalyvaujančias mokyklas sugrupuoja projekto organizatoriai;
• Klasėje (mokykloje) kalėdinę eglutę papuošti iš kitų šalių gautais žaisliukais;
• Iki rugsėjo 30 d. būtinai užsiregistruoti Kauno Europe Direct informacijos centre.

Dėl registracijos ir detalesnės informacijos prašome kreiptis el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , tel. +370 7775536 arba užeiti į Kauno Europe Direct informacijos centrą (V. Putvinskio g. 9).
Daugiau informacijos apie projektą (anglų kalba) yra čia.
Akimirkos iš 2016 m. Kauno mokyklų dalyvavimo projekte.

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022