EUROPOS KALBŲ DIENA „NEPASIKLYSK EUROPOJE!” KAUNO KOLEGIJOJE

29 rugsėjo, 2017

Rugsėjo 28 d. Kauno kolegijos studentai ir dėstytojai dalyvavo Europos kalbų dienai skirtame 3 dalių renginyje „Nepasiklysk Europoje!“, kurį organizavo Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto Įstaigų ir įmonių administravimo katedra ir Kauno Europe Direct informacijos centras.


Dvi atskiras kolegijos studentų ir dėstytojų grupes į vaidmenų žaidimus „Balsuojam!" įtraukė ir žaidimus pravedė Europos Parlamento informacijos biuro Lietuvoje atstovės Daiva Jakaitė ir Natalija Bružienė. Žaidimų dalyviai galėjo išbandyti save daugiašalių derybų aplinkoje: išmokti atstovauti pasirinktai interesų grupei, patobulinti derybų įgūdžius, ieškoti argumentų savo siūlomai pozicijai, siekti kompromiso. Studentai buvo suskirstyti į keturias šalis, kurioms atstovavo: Lietuvą, Švediją, Italiją ir Vokietiją bei 3 partijas: “Žmonių gerovės”, “Laisvos rinkos” bei “Sveikatos ir ekologiškumo”. Dalyviai aktyviai įsitraukė į tokių problemų kaip cukraus vartojimo reglamentavimo, gyvulininkystės įtakos oro kokybei, smulkiųjų auto dirbtuvių bei elektroninių sekimo priemonių reglamentavimą. Buvo išdiskutuoti ir pateikti tokie originalūs studentiško amžiaus “europarlamentarų” sprendimai kaip: kurti naują angliavandenį vietoje cukraus, kuris nesukeltų neigiamo poveikio sveikatai, o lėšos jam kurti būtų gautos iš naujo cukraus mokesčio, kuriuo būtų apmokestinta visa produkcija (jei joje cukrus viršytų 10 proc.); elektronines mikroschemas įsodinti šalių gynybos sektoriaus atstovams ir VIP asmenims ir kt.
Tuo pat metu I aukšto foje prie aktų salės buvo ištiestas didžiulis Europos žemėlapis, ant kurio buvo organizuojamos orientacinės varžybos “Nepasiklysk Europoje!”. Žaidimo esmė – susibūrus į 2-5 žmonių komandas ir burtų keliu ištraukus užduotį su 10 stotelių (1 stotelė reiškia vieną užšifruotą šalį), dalyviai pasitelkę istorines, geografines žinias ir loginį mąstymą turėjo ne tik identifikuoti šalį, bet visa komanda nubėgti ir atsistoti ant jos. Šiame nuotaikingame žaidime dalyvavo 12 komandų. Geriausius rezultatus parodė ir greičiausiai Europos šalis atspėjo bei surado jas žemėlapyje komandos „Kanonieriai“ (1.37 min.), „DIO“ (1.53 min.; beje, šią komandą sudarė 2 lietuviai, gruzinas ir egiptietis) ir „Puponautai“ (2.12 min.), kurie ir laimėjo Kauno kolegijos ir Kauno Europe Direct įsteigtus prizus. Sveikiname!
Renginio nuotraukos yra čia. 

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022