EUROPOS KALBŲ DIENĄ KAUNE – LINKSMOS PAMOKOS APIE KALBAS, PROTMŪŠIAI, KONKURSAI

02 spalio, 2017

Jau 16 metų visoje Europoje minime Europos kalbų dieną. Šiai dienai skirti renginiai užtrunka ir visą savaitę. Šiemet Europos kalbų dienos renginius Kauno Europe Direct informacijos centras organizavo (arba prisidėjo prie organizavimo) Martyno Mažvydo progimnazijoje, S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijoje, Kauno kolegijoje, Kazio Griniaus progimnazijoje ir dar laukia renginys Kauno vaikų socializacijos centre.


Rugsėjo 25 d. šios dienos proga organizavome 2 protmūšius Europos šalių pažinimo temomis jaunesniojo ir vyresniojo amžiaus moksleiviams. Jaunesniųjų grupėje geriausiai pasirodė 6c klasės komanda "Žybsnis", vyresniųjų grupėje - komandoms "8 eurai" ir "Kodas 8b" surinkus vienodą taškų skaičių teko užduoti dar vieną klausimą - kokios ES sutarties (miesto pavadinimas) 60-metį šiemet minime? Žinojo (ar atspėjo) "Kodo 8b" atstovas - tuo ir laimėjo savo komandai pirmąją vietą! Beje, sunkiausias klausimas visiems pasirodė esantis apie.... Aušros vartus Vilniuje. Renginio akimirkos yra čia.
Rugsėjo 26 d. dalyvavome Europos kalbų dienai skirtame respublikiniame konkurse "Europos kalbos - geografijos labirintuose", kurį organizavo S. Dariaus ir S. Girėno gimnazija. Pirmojoje konkurso dalyje moksleivių komandos burtų keliu ištraukė užduotis apie Europos šalis įvairiomis kalbomis ir turėjo jas įveikti ant didžiulio aktų salėje ištiesto Europos žemėlapio. Antrojoje dalyje taip pat buvo tikrinamos moksleivių geografinės žinios įvairiomis užsienio kalbomis – moksleiviai čia turėjo greitai pasirinkti konkrečia kalba atsakymą “Taip” arba “Ne”. Po atkaklios kovos I vietą iškovojo KTU gimnazijos, II - J. Jablonskio gimnazijos, III - A.Puškino gimnazijos komandos, kurios buvo apdovanotos Kauno Europe Direct informacijos centro įsteigtais. Konkursą organizavo ir jį pravedė anglų kalbos mokytoja Daiva Brukienė, įvairias veiklas Europos kalbų dienai gimnazijoje inicijuojanti jau ne pirmus metus. Konkurso akimirkos yra čia.
Rugsėjo 27 d. linksmą pamoką apie įvairias Europos kalbas pravedėme Kauno Kazio Griniaus progimnazijos moksleiviams. Šaunuoliai moksleiviai – dauguma žinojo unikalų neverčiama lietuvišką žodį, susijusį su mūsų kalbos istorija. Visiems patiko vaizdo medžiaga, kaip užsieniečiams sekasi mokytis lietuvių kalbos. Renginio akimirkos yra čia.
Rugsėjo 28 d. kartu su Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto Įstaigų ir įmonių administravimo katedra jų studentams ir dėstytojams organizavome 3 dalių renginį „Nepasiklysk Europoje!“. 2 atskiras stutendų/dėstytojų grupes į vaidmenų žaidimus „Balsuojam!" įtraukė Europos Parlamento informacijos biuro Lietuvoje atstovės Daiva Jakaitė ir Natalija Bružienė. Tuo pat metu I aukšto foje prie aktų salės ant didžiulio Europos žemėlapio vyko orientacinės varžybos “Nepasiklysk Europoje!”. Renginio nuotraukos yra čia.

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022