KAUNE VYKO TARPTAUTINĖ AKADEMINIŲ MOTERŲ KONFERENCIJA “MIGRACIJA IR EUROPOS ATEITIS”

03 spalio, 2017

Rugsėjo 29 - spalio 1 d. į Kauną susirinko aktyvios moterys iš 9 šalių, atstovaujančios įvairias akademines ir nevyriausybines organizacijas, tikslu aptarti nacionalinį ir tarptautinį bendradarbiavimą sprendžiant aktualias Europos problemas – migraciją ir jos įtaką Europos ateičiai.


Rugsėjo 30 d. Kauno m. savivaldybės Didžiojoje salėje vykusi tarptautinė konferencija “Migracija ir Europos ateitis” (globėjas - prof. Algirdas Antanas Avižienis) buvo surengta minint Lietuvos moterų Pirmojo suvažiavimo 110-metį ir Lietuvos universitetų moterų asociacijos (LUMA) įkūrimo 90-metį. Tarptautiniu lygiu buvo aptartas migracijos krizės iššūkis ES ateičiai, pasidalinta patirtimi, kaip pasaulio šalių intelektualios moterys puoselėja bendražmogiškas vertybes bei gina jas konkrečiose šalyse ir bendruomenėse, kaip vykdoma moterų organizacijų švietėjiškoji misija, susijusi su migrantų sėkmingos integracijos galimybėmis visuomenėje ir vietos bendruomenėse. Renginį organizavo: LUMA (Lietuvos universitetų moterų asociacija, jos pirmininkė – Dalia Poškienė), NVO XXVII Knygos mėgėjų draugija, ir VšĮ Pasaulio lietuvių centras; vienas iš partnerių – Kauno Europe Direct informacijos centras.
Dviejų plenarinių sesijų konferencijoje, į kurią susirinko įvairių NVO ir akademinio pasaulio atstovės iš Lietuvos, Didžiosios Britanijos, Olandijos, Norvegijos, Švedijos, Estijos, Vokietijos, JAV ir Suomijos buvo perskaityta 15 pranešimų Europos migracijos krizės ir pabėgėlių integracijos konkrečiose šalyse klausimais. Pranešimus skaitė NVO ir akademinės bendruomenės atstovai iš Lietuvos (VDU, VšĮ Socialinio inovacijų fondo), Švedijos (Gothenburg University), Estijos (Talinn University), Suomijos (MONICA daugiakultūrė moterų asociacija), Norvegijos, Suomijos, Vokietijos, JAV (šių valstybių moterų asociacijos), LR Seimo nariai Žygimantas Pavilionis, Egidijus Vareikis, Mindaugas Puidokas ir kt. Konferencijos pradžioje buvo perskaityti atsiųsti sveikinimai iš: J.E. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, ES ambasadoriaus Rusijoje Vygaudo Ušacko, Europos universitetinių moterų asociacijos prezidentės Edith Lommerse. Konferencijos pabaigoje dalyviai aptarė bendros rezoliucijos projektą. Intensyviai dirbusių konferencijos dalyvių vakare Kauno valstybinėje filharmonijoje laukė įspūdingas maestro Donato Katkaus 75-mečio koncertas. Kitą dieną Graduated Women Internation Šiaurės-Baltijos regiono išplėstinis valdybos posėdis istorinėje Kauno įgulos karininkų ramovėje priėmė ir patvirtino galutinę įvykusios konferencijos rezoliuciją, o kiti konferencijos dalyviai su Kaunu, jo architektūra, istorija ir ypatybėmis galėjo detaliau susipažinti organizuotoje ekskursijoje po Kauno senamiestį.
Daugiau informacijos:
Konferencijos programa: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=911088672372701&id=170852539729655

Konferencijos rezoliucija.
Nuotraukų albumas čia.

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022