ANT KALĖDINIŲ EGLUČIŲ VISOJE EUROPOJE - IR KAUNO PRADINUKŲ KURTI ŽAISLIUKAI

19 gruodžio, 2017

Jau dvyliktus metus vykstantis tarptautinis kultūrinis projektas “Christmas Tree Decoration Exchange” (“Kalėdinių žaisliukų mainai”) šiemet sujungė 380 mokyklas iš 22 Europos šalių. Galimybę savo rankomis sukurtais kalėdiniais žaisliukais mainytis su kitomis Europos mokyklomis jau ne pirmus metus turi ir Kauno moksleiviai, dalyvaudami šiame jaukiame ir daug džiugesio suteikiančiame kitų šalių kultūros pažinimo ir savo šalies tradicijų sklaidos projekte.

Projekto organizatoriai - Wrexham Europe Direct informacijos centras (Didžioji Britanija), o Kaune projektą koordinuoja Kauno Europe Direct informacijos centras. Šiemet projekte dalyvauja 6 Kauno mokyklos: Jono Žemaičio-Vytauto mokykla-daugiafunkcis centras, mokykla-darželis “Šviesa”, Dainavos progimnazija, Jurgio Dobkevičiaus progimnazija, “Paparčio” pradinė mokykla ir Kauno raj. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija.
Įpusėjus rudeniui tūkstančiai moksleivių visoje Europoje pradeda gaminti kalėdinius žaisliukus ir siunčia juos kitoms projekte dalyvaujančiomis šalimis. Siuntinėliuose į kitas Europos šalių mokyklas keliauja ne tik lietuvišku akcentu pažymėti vaikų sukurti kalėdiniai žaisliukai, šventiškos atvirutės, bet ir įvairiais būdais (o taip pat dažnai ir elektroniniu būdu) pateikta informacija, kaip Lietuvoje yra švenčiamos Kūčios ir šv. Kalėdos: tradicijų aprašymai, kalėdinių dainų žodžiai (ir ją sudainavusių vaikų video), nacionalinių kalėdinių valgių receptai, nuotraukos ir kt. O smagiausia projekto dalis – artėjant gražiausiai žiemos šventei sulaukti siuntinėlių iš visos Europos, juos išpakuoti ir kabinti ant savo mokyklos eglutės įvairiausius vaikų rankomis pagamintus žaisliukus!
Štai pirmą kartą šiemet dalyvaujančios Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos moksleiviai iš blizgančio popieriaus iškarpė lietuviškus žirgelius, Progimnazijos mokytoja Vaida Stanaitienė sakė, kad vaikams patiko laukti laiškų, ieškoti žemėlapyje, kur yra ta šalis, žiūrėti filmukus apie šalių tradicijas, smalsu buvo apžiūrėti, kokius žaisliukus gamino kitų šalių vaikai. Kauno Jono Žemaičio-Vytauto mokyklos - daugiafunkcio centro pradinukai, vadovaujami mokytojos Danutės Giržadienės, iš vilnos iškarpė ir savo rankomis pasiuvo raudonus ir baltus varpelius. Beje, ši mokykla yra viena iš seniausiai dalyvaujančių mūsų projekte. Akademijos U. Karvelis moksleiviai iš vilnos nuvėlė lietuviškos vėliavos spalvomis pasipuošusius sniego senius. Kaip pasakojo šios gimnazijos etikos mokytoja Dalia Dargevičė, projekte dalyvaujanti su savo penktokais, ji gautus siuntinėlius laikė ir su vaikais atplėšė visus iš karto tik tada, kai reikėjo puošti eglutę – buvo tiek pozityvių emocijų ir džiaugsmo, kad atpirko visą prieš tai įdėtą rūpestį. Dainavos progimnazija į projektą įtraukė net 8 pradinukų klases, kurios iš popieriaus iškarpė Kalėdų senius ir eglutes. O “Paparčio” pradinės mokyklos pradinukai dailias eglutes sukūrė iš lininių atraižėlių ir papuošė gintarais.
Visi projekto dalyviai vieningai sutaria, kad šis projektas - tai puiki proga vaikams ne tik patiems prisidėti kuriant kalėdinę nuotaiką, bet ir susipažinti su kitų šalių kalėdinėmis tradicijomis, suvokti, kiek bendrų vertybių turi skirtingų tautų žmonės bei įvertinti, kaip išsiplečia bendravimo ratas, jei moki užsienio kalbą.
Dalinamės akimirkomis iš projekte dalyvaujančių Kauno moksleivių kūrybinio proceso:
Kauno Dainavos progimnazija
Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazija; Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazija
Kauno “Paparčio” pradinė mokykla
Kauno Jono Žemaičio-Vytauto mokykla - daugiafunkcis centras
Kauno raj. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija; Kauno raj. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022