AR VISADA JAUNUOLIAI ŽINO, KUR IEŠKOTI INFORMACIJOS APIE ES?

14 vasario, 2018

Šis klausimas tapo leitmotyvu vasario 8 d. Kauno “Varpo” gimnazijoje įvykusioje pamokoje apie Europos Sąjungos teikiamas galimybes jaunimui, kurią pravedė į gimnaziją atvykusios Kauno Europe Direct informacijos centro atstovės. Centro vadovė Diana Lukoševičiūtė-Burneikienė pristatė organizacijos veiklą, papasakojo, kokiais būdais į ją gali įsijungti jaunimas bei pasidžiaugė Centro ir gimnazijos bendradarbiavimu: pernai organizuotame viešame Europos dienos renginyje “Europa Laisvės alėjoje 2017” “Varpo” gimnazistai su paruoštu Olandijos pristatymu pelnė intelektualiausio pristatymo titulą ir prizą. Taip pat gimnazistai bei jų mokytojai buvo pakviesti dalyvauti kovo mėnesio viduryje jau aštuntąjį kartą organizuojamuose protų mūšiuose “Europrotai”.


Kauno Europe Direct savanorė, VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto absolventė, tinklaraščio “Euroblogas” korespondentė Aurelija Prašmuntaitė išsamiai pristatė ES tinklapius ir iniatyvas - Europos Jaunimo portal (https://europa.eu/youth/lt_lt), tinklaraštį “Euroblogas” (https://euroblogas.lt), Europos namus, Europos solidarumo korpusą (https://europa.eu/youth/volunteering_lt), DiscoverEU (https://www.facebook.com/youdiscoverEU) ir Road Trip (https://roadtriproject.eu/) – inicaityvą, kuomet jauni žmonės keliauja ir viešai dalinasi savo patirtimis kitose šalyse. Ypač išsamiai buvo papasakota apie naujausią ES iniciatyvą, skirtą ES šalių aštuoniolikmečiams – “DiscoverES”. Tai nuo šių metų įgyvendinamas pilotinis projektas - ES piliečiams, švenčiantiems 18-ąjį gimtadienį, dovanų įteikti „InterRail“ kelionių pasus. Šie kelionių pasai leis nemokamai naudotis traukinių tinklu Europoje tris savaites per dvejų metų laikotarpį. Taip tikimasi paskatinti kelionių traukiniais pasirinkimą, norint sumažinti išmetamųjų dujų kiekį ir prisidėti prie kovos su klimato kaita. Numatoma projekto metu nemokamus bilietus išdalinti 20 tūkst. aštuoniolikmečių ir tai kainuos apie 12 mln. eurų. Aurelija paragino moksleivius būti aktyviais, reikšti savo pritarimą šiai iniciatyvai specialioje platformoje – taip parodant iniciatyvos aktualumą jaunimui ir užtikrinant jos tęstinumą.
Buvo diskutuota ir apie savanorystės svarbą: gimazistai pasidalijo savo savanorystės patirtimis, pristatyta jau metus veikianti ES iniciatyva jaunimo savanorystei ES šalyse – Europos solidarumo korpusas. Aurelija pabrėžė, kad savanorystė – tai žmogaus socialinis kapitalas, kuris leidžia ne tik išsiskleisti žmogaus saviraiškai, bet ir patirti bei išmokti daug naujų dalykų, susipažinti su naujais žmonėmis. Netgi dalyvavimas šioje pamokoje pačiai Aurelijai – taip pat savanorystė ir noras, kad apie jaunimui teikiamas ES galimybes sužinotų kuo platesnis juonuolių ratas. Ne tik sužinotų, bet ir jomis pasinaudotų. Taigi, visus jaunuolius skatiname įsitraukti į ES organizuojamas veiklas jaunimui, o čia - apklausa apie tai, ko nori Tu: https://www.isitrauk.lt
Pamokos akimirkos yra čia

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022