PROTŲ MŪŠIAI “EUROPROTAI” VĖL KVIEČIA VARŽYTIS ŽINIOMIS APIE EUROPĄ

22 vasario, 2018

Žingeidžius, azartiškus ir intelektualiai norinčius leisti laisvalaikį kauniečius į nuotaikingus tradicinius protmūšius apie Europą šį pavasarį pakviesime jau aštuntąjį kartą! Kaip ir kasmet, keturis trečiadienius iš eilės vyks 4 žaidimo turnyrai, kurių pabaigoje išrinksime daugiausiai žinių apie Europą turinčius Kauno Europrotus. Startuojame jau kovo 14 d. 19 val. restorane „Bernelių užeiga“ (K. Donelaičio g. 11).


2018 metų sezone, kaip ir pernai, glaudžiai bendradarbiausime su protų mūšių profesionalu, istoriku Benjaminu Mašalaičiu, taigi – Jūsų laukia įdomūs, netradiciniai ir netikėtu rakursu išnarpliojami klausimai. Viename žaidime daugumos klausimų autorius pažadėjo dalyvauti, taigi, mūsų žaidėjai sulauks ir išsamesnių nei įprasta atsakymų komentarų.

 

Galime pasidžiaugti, kad šiemet mūsų prizinis fondas yra “riebesnis”, o ir klausimai – įvairesni, nes Europrotų partneriais sutiko tapti ir keletas Europos Parlamento narių – Petras Auštrevičius, Laima Andrikienė bei Bronius Ropė. Kadangi ką tik minėjome iškilmingą progą – Atkurtos Lietuvos šimtmetį – Jūsų lauks žinias apie Laikinosios sostinės laikus patikrinantis turas ir jo prizas, kurį įsteigė Kauno miesto savivaldybė bei VšĮ “Kaunas IN”. Taip pat vertiname tradicinę partnerystę šiame žaidime su kitomis ES institucijomis – Europos vartotojų centru, Europos Parlamento informacijos biuru Lietuvoje (kuris šį kartą pristatys turą lyčių lygybės temomis), Programos “Europa piliečiams” informacijos biuru, o ypač džiaugiamės, kad būsimi 2018 m. Europrotų nugalėtojai, pasipuošę pagrindiniais mūsų prizais, dar gaus ir Kauno kamerinio teatro įsteigtą prizą.
O mūsų projektą priimantys „Berneliai“ vėl svetingai pažadėjo išvirti po puodą cepelinų kiekvieno vakaro komandai – laimėtojai. Taigi, pamaitinsite ne tik savo smegenis – žiniomis, sielą – draugišku ir intelektualiu bendravimu, bet ir skrandį!

Primename, kad „Europrotai“ – tai įdomus ir linksmas būdas praleisti laisvalaikį smalsiems ir naujų žinių norintiems įgauti žmonėms. Tai komandinis žaidimas, paremtas protų kovų tipo viktorina, kuri vakarais pritraukia ne vieną dešimtį žinių ištroškusių ir jas pademonstruoti norinčių smalsuolių. Tai ne egzaminas – tai žaidimas! Norint dalyvauti „Europrotuose“ nereikia graužti knygų, skaityti dokumentų ar mokytis atmintinai – tereikia pasitelkti bendras žinias ir loginį mąstymą. „Europrotai“ leidžia jums patiems įvertinti, ką žinote apie Europos šalių kultūras, meną, maistą, istoriją, geografiją, muziką, įžymius žmones ir t.t.

2012 m. ir 2014 m. pasavario ir rudens „Europrotų“ žaidimai vyko nacionaliniu ir tarptautiniu mastu (vienu metu žaisdavo ~ 50 miestų ir miestelių), 2015 m. savo miestuose žaidimus organizavo tik Kauno, Klaipėdos ir Marijampolės Europe Direct informacijos centrai, 2016 m. “Europrotus” žaidė 7 miestų - Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Telšių, Alytaus ir Visagino gyventojai, 2017 m. į klausimus, susijusius su Europa, atsakinėjo kauniečiai ir telšiškiai, o šiemet Europrotus organizuoja Kauno ir Alytaus Europe Direct centrai.

Žaidimo taisyklės

1. Turnyre gali žaisti tik užregistruotos komandos. Registruojantis reikia nurodyti komandos pavadinimą ir komandos narių skaičių.
2. Komandą sudaro nuo 4 iki 6 žmonių. Jei komandoje daugiau nei 6 nariai, už kiekvieną papildomą narį iš komandos bendros taškų sąskaitos minusuojama po 1 tašką.
3. Už teisingą atsakymą į vieną klausimą komanda gauna 1 tašką. Už pusę teisingo atsakymo komanda gauna 0,5 taško. Už neteisingą atsakymą komanda taškų negauna. Didesnis taškų skaidymas nėra rekomenduojamas, nebent tai objektyviai leidžia padaryti klausimas ir jo atsakymas.
4. Turnyrą laimi ta komanda, kuri surenka daugiausiai taškų. Jei dvi ar daugiau komandų surenka vienodai taškų, aukštesnę vietą užima paskutiniame ture geriau pasirodžiusi komanda. Jei komandos paskutiniame etape surinko vienodai taškų, tuomet aukštesnę vietą užima komanda, surinkusi daugiau taškų priešpaskutiniame turnyre ir taip toliau. Jei visų turų metų komandos surinko identišką kiekį taškų, metami burtai.
5. Žaidimo vedėjas veda bendrą 4 „Europrotų“ žaidimų įskaitą. Komanda, kuri surenka daugiausiai taškų per visus 4 žaidimus, tampa 2018 m. „Europrotų“ Kaune nugalėtoja.
6. Komanda tuo pačiu pavadinimu gali žaisti kitame „Europrotų“ turnyre, jei jos sudėtyje yra bent du žaidėjai, dalyvavę tos komandos sudėtyje praeitame turnyre.
7. Žaidimo metu draudžiama atsakymams surasti naudotis telefonais ir kitomis ryšio priemonėmis, kompiuteriais, literatūra, papildomais užrašais, nusižiūrėti nuo kitų komandų. Šią taisyklę pažeidusi komanda žaidimo vedėjo sprendimu gali būti diskvalifikuota iš turnyro.
8. Žaidimo vedėjas visada teisus.
9. Jei žaidimo vedėjas neteisus, žiūrėkite taisyklę nr. 9.

Žaidimo eiga:
Vienas žaidimo turnyras sudarytas iš penkių teminių turų po 10 klausimų. Žaidimo vedėjas paskelbia turo temą ir garsiai perskaito dešimt klausimų, kuriuos kiekviena komanda aptaria, sugalvoja tiksliausią ir logiškiausią atsakymą ir užrašo jį ant atsakymų lapelio. Turo pabaigoje komanda lapelį atneša žaidimo vedėjui, kuris per trumpą pertraukėlę apibendrinęs atsakymus paskelbia rezultatus. Tai vyksta penkis kartus, kol paaiškėja turnyro nugalėtojai. Turnyro nugalėtojais tampa komanda, surinkusi daugiausiai taškų per visus penkis turus.
Kiekvienas iš penkių per turnyrą vykstančių turų yra skirtingas : pirmasis – bendrųjų klausimų turas, antras ir trečias turai atspindės tam tikrą visus dešimt klausimų vienijančią temą, ketvirtasis turas sudarytas iš vaizdų, nuotraukų, vėliavų, logotipų ir kitų vaizdinių, o penktojo turo metu skambės muzikinės mįslės – dainos, kūriniai, kalbos ir t.t.

2018 m. Europrotų turnyrai vyks kovo 14, 21, 28 d. ir balandžio 4 d. restorano “Bernelių užeiga” (K. Donelaičio g. 11) II aukšte. Pradžia – 19 val.
Komandos kviečiamos registruotis el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , tel. 8 37 324436, +370 67775536. Dalyvavimas „Europrotuose“ yra nemokamas. Laukiame Jūsų!

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022