KOKIA MINISTRĖ TURI ŪSELIUS, BET NESISKUTA IR KODĖL NAPOLEONUI UŽĖMUS PRANCŪZIJĄ LIUDVIKAS XVIII GYVENO ANT TILTO

29 kovo, 2018

Trečiajame Europrotų žaidime jau antrą kartą iš eilės triumfavo PUMPURĖLIAI, pirmavę nuo pat pirmojo turo. Jiems vakar atiteko abu prizai: restorano „Bernelių užeiga“ įsteigtas prizas – Puodynė cepelinų ir Europos Parlamento informacijos biuro Lietuvoje prizas – nes geriausiai iš visų jie žinojo ir apie Europos Parlamentą (nors ir sakė, kad sunkiausias klausimas buvo atskirti, kurios iš išvardintų moterų buvo EP narės – į Europos parlamentą jie dar „delegavo“ R. Juknevičienę bei D. Grybauskaitę; beje, į šį klausimą teisingai atsakė tik ŠEP ir COGITO). Patiksliname, ši komanda - PUMPURĖLIAI - jau buvo laimėjusi EP informacijos biuro prizą 2016 metais. Kažin, ar žino EP biuras, kokius nevienadienius ir solidžius gerbėjus jie turi Kaune?!


O klausimai apie Europos Parlamentą šiame žaidime visoms komandoms pasirodė gan sudėtingi – aukščiausia pozicija buvo 6,5 balo. Tik EUROBOKŠTAI, COGITO ir PUMPURĖLIAI žinojo tikslų ES institucijos, įsikūrusios Vilniuje, pavadinimą. Vieninteliai EUROBOKŠTAI žinojo, kad EP pirmininkėmis buvo 2 moterys. O kaip ilgiausiai dirbantį europarlamentrą pusė komandų kažkodėl įvardijo P. Auštrevičių, A. Saudargą ar net V. Andriukaitį (teisingas atsakymas – L. L. Andrikienė). Ir tik EUROBOKŠTAI, GALĖJAI ir POLITOLOGŲ KLUBAS žinojo, kad šie metai ES skirti Europos kultūros paveldui, kiti paskyrė juos muziejų lankymui, vienišiems tėvams, metams prieš smurtą ar skaitymui.
Vakarykščiame žaidime mes turėjome svečią - protų mūšių entuziastą, istoriką Benjaminą Mašalaitį – daugelio mūsų klausimų autorių, kuris ne tik padėjo pravesti žaidimą, bet ir plačiau pakomentavo klausimus ir atsakymus. Geriausius rezultatus komandos parodė būtent Benjamino sugalvotame ture “Kas telpa sostinių pavadinimuose?” – čia atsakymų vidurkis siekė 7,7 balo, o turo klausimus kaip įdomiausius įvardijo ir vakaro laimėtoja komanda. Šio turo metu mes dar ir pakėlėme savo žaidėjus ant kojų – kadangi kiekvienas klausimas turėjo užuominą – Europos valstybės kontūrą, kurios sostinės pavadinime ir slėpėsi atsakymas – ant stalų ir grindų išdėliojome žemėlapius, kurie buvo labai operatyviai ir intensyviai nagrinėjami. Čia dauguma suklupo tik ties klausimu apie titulą, suteikiamą moterims už jų šeimos vyrų nuopelnus – vietoje pirmosios damos kai kurie parašė, kad tai auksinė, kilminga, pikų ar garbės dama. Beveik visi susiejo ar atspėjo gan suktą klausimą apie ministrės vardo (Liana) ir augalo, kuris turi ūselius ir apkabina kitą, sąsają.
Gyvūnų turas buvo kiek sunkesnis. Čia Dievo karvutę maišėme su perkūno oželiu, minotauru, Dievo avinėliu ir auksiniu veršiu. Vieninteliai PUMPURĖLIAI atspėjo kritikos ir dresuoto gyvūno sąsają - kiti pašto karvelį (kuris, kaip ir kritika, grįžta atgal) maišė su balta varna, geniu ir papūga (visokia: pasišiaušusia, Kakadu, kalbančia ir pasipūtusia). Tik VILKŲ GAUJA ir PUMPURĖLIAI susiprotėjo, kad veiksmas su naminiais gyvūnais, po kurio jie neatpažįsta vienas kito ir prasideda kova dėl hierarchijos yra avių kirpimas. O Ispanijos miestas Gernika atrodė nusiaubta ne tik milžiniško buliaus, kuris atsispindi Picaso įžymiojoje freskoje (teisingą atsakymą žinojo EUROBOKŠTAI ir PUMPURĖLIAI, bet ir dramblio, kiaulės, vanago, slibino ir katino (?). O moteriškos koridos rengėjai galėtų ir pasikeisti gyvūną, per kurį peršoka, nes beveik visos mūsų komandos sutartinai manė, kad tai – ožys.
Tiltų ture iš karto išaiškėjo nuomonių skirtumas: jei vienos komandos manė, kad atvirukuose su pakeliamais tiltais žmonės rašo apie skyrybas, tai kitos teigė, kad atvirkščiai – apie meilę ir vestuves. Ir ar žinojote, kad senovėje olandai pirmiau pastatydavo ant žemės tiltą, o paskui priversdavo po juo keliauti ne tik upę, bet ir varles, voveres ar jaučius? Daugiau nei pusė komandų susiprato, kad Liudvikas XVIII Napoleonui užėmus Prancūziją gyveno Briugėje (nes flamandų kalba tai reiškia tiltą). Daugiausiai diskusijų sukėlė klausimas apie Bernhastel – Kues tiltą sujungus dvi gyvenvietes – vokiečiai jį prilygino brūkšniui; mūsų komandoms atrodė, kad: beždžionėms, gulbei, Vokietijos suvienijimui, bučiniui ar Mozei.
Muzikinių klausimų ture mūsų žaidėjų fantazija išsiskleidė tiek įvardijant šiurpų kompozicijos “Disney on Ice: Disneyland Adventure” originalo pavadinimą: vaikų žudynės, vampyrų šokis, Valpurgijos naktis (teisingas atsakymas “Mirties šokis”), tiek pabaigiant Keistuolių “vogtos” dainos “Dabar tu armijoj” posmą (teisingą atsakymą žinojo tik KOMANDA, EINA SAU ir POLITOLOGŲ KLUBAS). Taigi, armijoje mūsų kareiviai ne tik šaudo ir PATAIKO KARTAIS, bet ir pavalgyt gauna, valgo daug ir varnas gaudo. Nebuvo komandos, kuri blogai suskaičiuotų “Išjunk šviesą” apdainuojamas alkoholio rūšis ir dauguma “braliukų” grupę “Braistorm” ir kitų kaimynų kompozitorių Šopeną atpažino.
Štai kokių įdomių dalykų sužinojome trečiajame Europrotų žaidime. Už bendradarbiavimą klausimų sudaryme ir apsilankymą mūsų žaidime ačiū istorikui Benjaminui Mašalaičiui, už prizus ir klausimų apie EP turą dėkojame Europos Parlamento informacijos biurui Lietuvoje ir, žinoma, pagrindinio vakaro prizo steigėjui - restoranui “Bernelių užeiga”.
Trečiojo žaidimo akimirkos yra čia (už jas ačiū Kristinai Valasevičienei).
Linkime visiems šiltų ir jaukių šv. Velykų ir iki susitikimo Europrotų finale kitą trečiadienį, balandžio 4 d. Jame ir paaiškės, ką karūnuosime 2018 metų Kauno Europrotais!

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022