KAUNO EUROPROTŲ 2018 TITULAS – KOMANDAI “EINA SAU!”

05 balandžio, 2018

KOKIA MINISTRĖ TURI ŪSELIUS, BET NESISKUTA IR KODĖL NAPOLEONUI UŽĖMUS PRANCŪZIJĄ LIUDVIKAS XVIII GYVENO ANT TILTO

KODĖL ALPINISTO F. SMITO PARTNERIS NEPAĖMĖ SAUSAINIO – APIE TAI IR KITAS ĮDOMYBES – ANTRĄJAME EUROPROTŲ ŽAIDIME

KAIP MES PRADĖJOME AŠTUNTĄJĮ “EUROPROTŲ” SEZONĄ

Vakar restorane “Bernelių užeiga” įvyko 2018 metų komandinio protų mūšių tipo žaidimo “Europrotai” finalinis turnyras. Susumavus visų 4 žaidimų rezultatatus paaiškėjo, kad Kauno Europrotais 2018 tapo komanda EINA SAU! Jiems atiteko ne tik šis titulas ir garbė, bet ir didysis prizas, įsteigtas Europos Parlamento narės dr. Laimos Andrikienės - kelionė į Briuselį 5 komandos nariams; ir Kauno Europe Direct prizas – skėčiai su Europrotų logotipu.


Susipažinkime su komanda laimėtoja iš arčiau. Komanda EINA SAU! – jau senbuvė protų mūšių žaidimuose, atėjusi žaisti į “Europrotus” nuo pat jų organizavimo pradžios 2012 m. ir nepraleidusi nė vieno turnyro. Komandos narių amžius svyruoja nuo 21 iki 63 metų, o ją sudaro Jurgita, Inga, Saulius, Rolandas, Rimantas, Gytis, Jūratė ir Lina; tai draugų kompanija, iš kurių – dvi vaistininkės, tarnautojas, IT specialistas, mentorė ir socialinių projektų vadybininkė ir kt. Įdomiausiu klausimu ketvirtąjame Europrotų žaidime ši komanda išrinko klausimą apie O.Balzako slogą ir jam išrašomas nosines; kaip jie juokėsi, - komandoje turi 2 vaistininkes, o teisingo atsakymo neatspėjo :).
Komanda EINA SAU! pergalę išplėšė tik 0,8 balo skirtumu. Beveik koja kojon į pergalę žygiavusi Kauno Jėzuitų gimnazijos moksleivių ir jų istorijos mokytojo komanda COGITO šį kartą liko antrieji – jiems atiteko Kauno kamerinio teatro kvietimai į spektaklį “58 sapnai”. Prieš keletą metų kai kurie šios komandos nariai jau ragavo pergalės Europrotuose skonį – jie komandoje “@AIBĖ” tapo Kauno Europrotais 2016. O ir dabar vos netapo nugalėtojais – jie pirmąvo pirmąjame ir ketvirtąjame žaidime (ir laimėjo Puodynes cepelinų – restorano „Bernelių užeiga“ prizą). Antrojo ir trečiojo žaidimo nugalėtojai PUMPURĖLIAI susumavus rezultatus liko tretieji – jie pasidalino EP narės L. Andrikienės papildomą prizą – ES vėliavą ir nemažą krepšį su skėčiais, užrašinėmis, kortomis, atšvaitais, tušinukais ir dar kitokiomis gėrybėmis (na, nekraustėme mes to krepšio, o PUMPURĖLIAI – nerodė...). EKSTRYMAI – ketvirtoji vieta – pasiėmė Europos Parlamento nario Bronio Ropės prizą, KOLEGOMS atiteko Europos Vartotojų centro prizas, ŠEP – Europos Komisijos atstovybės įsteigtas prizas, o GALĖJAMS – Programos „Europa piliečiams“ informacijos biuro prizas. Dar vieną – mūsų paguodos prizą – gavo VILKŲ GAUJA; o POLITOLOGŲ KLUBĄ susirasime ir apdovanosime nors ir simboliškai jau po žaidimo – už jų netikėtą spurtą pačioje 4 žaidimo pabaigoje ir už tai, kad jie vieninteliai pažino „Kūlgrindos“ dainininkę Vėtrą Trinkūnaitę, airių seriale „Vikingai“ uždainavusią norvegiškai.
Bendra komandų įskaitos lentelė (ir prizų pasiskirstymas) gal būtų atrodžiusi kiek kitaip, jei ne velykinės atostogos, pasišaukusios mūsų keletą komandų tolyn iš Kauno – vietoje 12 komandų vakar Europrotų žadime dalyvavo 9.
Bet ketvirtąjame Europrotų žaidime netrūko siurprizų ir prizų. Atvykę EP nares dr. Laimos Andrikienės atstovai Aldona ir Žygimantas turėjo paruošę 2 vaizdo klausimus, kuriuos uždavė tarp įprastinių Europrotų turų. Į pirmąjį (apie šv. Jokūbo piligriminį kelią) teisingai pirmoji atsakė komandos EINA SAU narė Jūratė – ir taip netikėtai laimėjo dar vieną kelionės vietą į Briuselį (sėkmė tikrai lydėjo vakar šią komandą!). Antrasis vaizdo klausimas pasirodė esantis kietas riešutėlis – reikėjo paaiškinti, ką reiškia bent 3 iš tokių sutrumpinimų kaip TTIP, CETA, OBOR ir AA & DCFTA. Šio klausimo neįveikė nė vienas mūsų dalyvis – taigi, dar yra plati erdvė mokytis europinių dalykų!
O jau pats pirmasis žaidimo turas pasirodė besantis gan sunkus – bendras atsakymų vidurkis siekė tik 3,7 balo. Rašytojo O.Balzako slogą visi bandė gydyti balzamu, tabletėmis ar pietų miegu, o medicinos seserų pradininkę F. Naitingel pravardžiavo pilkąja kardinole, karaliene Margo, šventąja motinėle, Dulsinėja ir kt. Tik COGITO ir KOLEGOS O. Renono piešinyje “Kiaušinis” atpažino klaustrofobiją, tik PUMPURĖLIAI ir EKSTRYMAI atpažino trečiajį gaminį (akinius), išpopuliarėjusį atsiradus spaudai. Vieninteliai KOLEGOS sužibėjo išmintimi ir žinojo, kuo apsirengdavo A. Matisas, norėdamas, kad jo modeliai be jaudulio nusirengtų – baltu chalatu. O gudriai užmaskuotą Temidę - visi pažinome.
Antrajame ture – “Geografijos įdomybės” kiek lengiau atsikvėpėme. Čia ir Splitą beveik visi atpažino, ir Žydrąją pakrantę, tik štai Golfo srovės – ne (mūsų komandoms atrodė, kad tai – Graikija). Viena komanda išradingai parašė “Teisingas atsakymas” (!), na bet mes neužskaitėme to teisingo atsakymo :). Tik GALĖJAI, COGITO ir ŠEP’as atspėjo paslėptą nulinį meridianą, ir vieninteliai COGITO susiprotėjo, kad Dunojus, tekėdamas per kelias valstybes, kelis kartus keičia lytį, kiti gi nurodė, kad keičia lygį ar laiko juostas.
“Meno” ture jau prasidėjo linksmybės. Ko tik neprigalvojo mūsų komandos į klausimą, ką baleto šokėja M.Taglioni gražino I. Aivazovskiui kaip nesutikimo tekėti įrodymą -ir sužadėtuvių žiedą, ir baltą pirštinę, ir juodą gulbę (kažin, iš kur ją gavo?), ir net savo koją! Teisingas atsakymas – baleto batelis, ir jį žinojo tik EKSTRYMAI, PUMPURĖLIAI ir GALĖJAI. Vieninteliai EINA SAU atpažino į kategorijas suskirstytus aplodismentus, o COGITO – Ringo Staro vaidmenį scenoje (palyginimas su kortomis) – jis buvo būgnininkas, o kitoms komandoms atrodė, kad – žvaigždė, Jėzus Kristus ar net.... užpakalis (?). Operą “Toska” maišėme su “Traviata”, o dirigentą prilyginome cirkui, žonglieriui, kino juostai, kabaretui ar net kavos aparatui.
Ketvirtasis turas jau taip buvo skirtas linksmybėms – “Linksmai apie europiečius”. Kad karvės emigruoja į Indiją, nes Ispanijoje joms trūksta “antrų pusių”, žūstančių koridoje – žinojo daugelis, bet dar prie tų emigrančių priskyrė ir žąsis bei senmerges (ir lesbietės – atskriejo atsakymas iš GALĖJŲ komandos, bet atsakymų lapelį jie to neužrašė...). Sicilijos mafiozų terminologiją mes irgi puikiai išmanome. Riterį, grįžtantį iš karo pas žmoną, išvadinome net tik asilu, briedžiu, gaidžiu, bet ir stručiu. Anglišką anekdotą bandėme pabaigti lietuviškai (bet, deja, vedėjai to neužskaitė). Aukščiausias mandagumo laipsnis – atsisėsti ant kažko ir jo atsiprašyti; tas kažkas (teisingas atsakymas – savas užpakalis – jį atspėjo VILKŲ GAUJA ir PUMPURĖLIAI); buvo įvardintas kaip: spygliuotas kaktusas, lordo skrybėlė, žemas asilas, miegantis ežys ar tualeto dangtis. Vilniaus ir Portugalijos sąsajas mes kuo puikiausiai žinome. O ar žinojote, kad Vatikano ir Šveicarijos vėliavos yra kvadratinės, nes abi valstybės dalį vėliavos paaukojo ne tik šveicarų gvardiečių uniformoms (tai ir buvo teisingas atsakymas), bet ir 3 dievams, Maltos ordinui, religijai ir taikai? O istoriko J. Railos juokelį „Italams Dievas davė Dantę, o lietuviams .....“ pabaigėme – dantis, Seimą, duonos ir Balį Sruogą (teisingas atsakymas – K. D(u)onelaitį).
Muzikiniame ture čekišką polką maišėme su slovakiška, moldaviška ar kroatiška, Ken Hensley pažino tik KOLEGOS. Keista, bet portugališką fado atpažino tik COGITO, kitos komandos šį muzikos žanrą bandė perkelti į Prancūziją, Rumuniją ar net Izraelį. Pamatę vienintelio Lietuvoje profesionalaus vyrų kolektyvo, dainuojančio a cappella nuotrauką, visi pasipiktino, tačiau paaiškėjo, kad be reikalo – net keturios komandos žinojo, kad tai “Quorum”, nors buvo manančių, kad tai “Ventukai. Užtai paaiškėjo, kad esam „Biplan“ ir „Ace of Base“ gerbėjai. Ir puikiai žinome, kad nors gražiausių moterų buvo ieškoma Berlyne, Rygoje ir Taline, jos, pasak šviesaus atminimo maestro Vytauto Kernagio, yra Lietuvoje.
Štai toks linksmas buvo finalinis 2018 metų Europrotų žaidimas. Ačiū visiems mūsų partneriams ir rėmėjams: už grand prizą- kelionę į Briuselį 5 komandos nugalėtojos nariams (taip pat už siurprizą – 1 žaidėjui teisingai atsakius į vaizdo klausimą) - Europos Parlamento narei dr. Laimai Andrikienei; kitiems Europos Parlamento nariams - Petrui Auštrevičiui bei Broniui Ropei, Kauno miesto kameriniam teatrui, Kauno miesto savivaldybei ir VšĮ “Kaunas IN”, Europos vartotojų centrui, Europos Parlamento informacijos biurui Lietuvoje, Programos “Europa piliečiams” informacijos biurui, ir kiekvieno vakaro nugalėtojus skaniai maitinančiai cepelinais – “Bernelių užeigai”! Už pagalbą pažabojant neklusnią techniką ir vedant žaidimą - ačiū Tomui Ratautui, o už nuotraukas – Kristinai Valasevičienei (finalo nuotraukos yra čia: https://www.facebook.com/pg/Europe-Direct-Kaunas-Lithuania-170852539729655/photos/?tab=album&album_id=1011327975682103).
Ir ačiū mūsų žaidėjams: už jų azartą ir gerą nuotaiką, šmaikščius atsakymus, bendrą interesą – kuo daugiau pažinti tą žemės kampelį, vadinamą Europa, ir laiką, praleistą kartu su mumis. Iki kitų susitikimų!

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022