KAIP KAUNAS ŠVENTĖ EUROPOS DIENĄ

21 gegužės, 2018

Gegužės 9-ąją kauniečiai kaip ir tūkstančiai kitų europiečių minėjo Europos dieną. Kadangi šie metai paskelbti Europos kultūros paveldo metais, visi renginiai akcentavo pažintį su Europos kultūros paveldu – dalyviai buvo kviečiami atsigręžti į Senojo žemyno praeitį ir prisiminti Europą jungiančias vertybes.


Kaip Europos dienos sveikinimas kauniečiams nuo pat ankstaus ryto socialiniais tinklais buvo išplatintas video, kuriame Vytauto Didžiojo universiteto kamerinis orkestras Liudviko van Bethoveno 9-ąją simfoniją atlieka Europos kultūros paveldo ženklą turinčiame Kauno pastate (1921-1940 m. čia veikė LR švietimo ministerija ir Ministrų kabinetas, dabar įsikūręs VDU rektoratas). Taip Kauno Europe Direct informacijos centras ir jo priimančioji institucija – Vytauto Didžiojo universitetas įsijungė į europinę iniciatyvą – dalyvavimą Europa Nostra #Ode2Joy iššūkyje. Video yra čia.
Į viešą Europos dienos renginį “Švęskime Europos dieną!” Nepriklausomybės aikštėje prie Soboro Kauno Europe Direct informacijos centras ir Kauno V. Kudirkos biblioteka kauniečius sukvietė gegužės 9 d. dienos popietę. Įvairios pramogos, informacijos mugė ir nuotaikingas koncertas truko nuo 16 iki 19 val.
Informacijos mugėje buvo galima gauti informacijos ir konsultuotis įvairiomis su ES susijusiomis temomis: EURES tinklo atstovai teikė informaciją apie įsidarbinimą kitose šalyse, o organizacijos savanorės iš Prancūzijos ir Austrijos kvietė sukti ruletę ir žaismingai pažinti Europos šalis; Kauno teritorinės ligonių kasos atstovė konsultavo, kokias teises suteikia Europos draudimo kortelė, apie įvairias jaunimui skirtas ES programas buvo galima sužinoti iš Jaunimo Europos komandos, leidinių apie bendrą ES informaciją gauti Kauno Europe Direct informacijos centro palapinėje. Čia mažieji šventės dalyviai susidomėję dėliojo Europos dėlionę, o vyresnieji buvo kviečiami sudalyvauti interaktyviuose “Europrotuose” ir teisingai atsakius į klausimus apie įvairių šalių kultūros paveldą - laimėti prizų. Mugėje buvo galima iš arčiau susipažinti su mainų programų savanoriais, pamėginti atsakyti į žaismingus viktorinos klausimus apie ES valstybes nares. Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto studentai kvietė susirungti mini orientacinėse varžybose aplankant istorines Kauno Laisvės alėjos vietas bei įamžinti savo sveikinimą europiečiams nuotaikingu vaizdo įrašu. VšĮ „A.C. Patria“ kartu su Europos Savanorių tarnybos ir programos „Atrask save“ savanoriais kvietė pažinti Europą interaktyviai, žaidžiant smagius pažintinius žaidimus. Šventės metu vyko ir kūrybinės dirbtuvės – Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla kvietė pasigaminti žaismingus ženkliukus prisiminimui, o Dailės gimnazija džiugino visus piešiama šventine juosta. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka pristatė savo sukurtas paslaugas, skirtas kultūros paveldo pažinimui – audiogidą po Kauno piliakalnius ir virtualios realybės žaidimą, vedžiojantį po Žemųjų Šančių istorines vietas. Daugelį kauniečių sudomino galimybė pasivaikščioti ant šventės vietoje ištiesto didžiulio Europos žemėlapio - ne tik darant asmeninukes, bet ir sudalyvaujant interaktyvioje viktorinoje “Europos kultūros paveldo lobiai”: iš 17 dalyvavusių komandų 3 geriausius rezultatus pasiekusios komandos vėliau buvo apdovanotos Kauno Europe Direct prizais.
Buvo galima daugiau sužinoti ne tik apie Europos kultūros paveldo statinius ir įvairių amatų ar švenčių tradicijas, bet ir apie piligriminį kelią - Lietuvos Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacija kartu su Šv. Jokūbo kelio draugų asociacija pristatė seniausią Europos kultūros maršrutą – Švento Jokūbo kelią ir Europos Kultūros Kelių instituto oficialiai pripažintas Šv. Jokūbo kelio atkarpas Lietuvoje.
Scenoje šalia Informacijos mugės ir Europos žemėlapio visas tris valandas vyko vaikų ir jaunimo grupių koncertas, kuriame skambėjo estradinė muzika ir džiazas, šventės nuotaiką kūrė viena perspektyviausių jaunimo grupių iš Kauno „Sẽni“ ir energija trykštanti KTU pučiamųjų grupė ,,The BrassBees“.
Renginio nuotraukos yra čia.

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022