DISKUSIJA „EUROPA ŠIANDIEN IR RYTOJ: LIETUVOS VAIDMUO“ KAUNE

25 rugsėjo, 2018

Š.m. rugsėjo 18 d. Vytauto Didžiojo universitete apie Lietuvos ir Europos Sąjungos ateitį kartu su kauniečiais ir miesto svečiais diskutavo Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. Diskusiją moderavo Vytauto Didžiojo universiteto PMDF profesorius Mindaugas Jurkynas.

Diskusijoje buvo kalbama apie šiandieninę Europos Sąjungos situaciją, aktualiausius joje vykstančius procesus, Lietuvai svarbiausius ES politikos aspektus, kartu paliečiant ir didžiausius iššūkius, kylančius ES. Taip pat diskusijos dalyviai dalinosi įžvalgomis apie galimus Europos Sąjungos ateities scenarijus, esminius mūsų laukiančius pokyčius ir apie Lietuvos indėlį tolimesniuose ES kaitos procesuose. Susirinkusią auditoriją taip pat domino ES ir NATO gynybinis santykis – buvo pabrėžta, kad ES orientuojasi į apsaugą (ir tam skiria 5 proc.), o NATO specializuojasi konkrečiai gynyboje (skiriama 95 proc.). Kaip problema buvo iškelta atsakomybės ES narėse nebuvimas: naudingus nuopelnus prisiimant nacionalinei valdžiai, o nepopuliarius aspektus perkeliant Briuselio atsakomybei. Buvo diskutuota apie Lietuvos buvimo ES privalumus ir trūkumus, susirinkusi auditorija domėjosi ES sankcijų Vengrijai ir Lenkijos atsaku į tai klausimais, svarstė, ar ne per daug lėšų yra skiriama gynybai (gal geriau švietimui?), aktualizavo kibernetinio saugumo temą, domėjosi, gal yra europinio lygmens emigracijos stabdymo priemonės, diskutavo tautiškumo vs globalizacijos bei Nord Stream 2 vs ES atsakomybė klausimais.

Renginio organizatoriai: Užsienio reikalų ministerija, Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas, Kauno Europe Direct informacijos centras, Akademinis politologų klubas. Diskusija yra Užsienio reikalų ministerijos renginių ciklo ,,Mano Europa“ dalis, kuri yra Piliečių dialogų iniciatyvos lietuviška versija. Renginio nuotraukos čia.

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022