KAUNO PRADINUKAI KALĖDINES EGLUTES PUOŠIA ŽAISLIUKAIS IŠ VISOS EUROPOS

19 gruodžio, 2018

Tūkstančius pradinukų iš daugiau nei 450 įvairių Europos mokyklų jau tryliktą kartą prieš Šv. Kalėdas subūrė tarptautinis kultūrinis projektas “Christmas Tree Decoration Exchange” (“Kalėdinių žaisliukų mainai”). Galimybę savo rankomis sukurtais kalėdiniais žaisliukais mainytis su kitomis Europos mokyklomis jau ne pirmus metus turi ir Kauno moksleiviai, dalyvaudami šiame jaukiame ir daug džiugesio suteikiančiame kitų šalių kultūros pažinimo ir savo šalies tradicijų sklaidos projekte. Projekto organizatoriai - Wrexham Europe Direct informacijos centras (Didžioji Britanija), o Kaune projektą koordinuoja Kauno Europe Direct informacijos centras. Kasmet šį projektą “atranda” vis daugiau mokyklų - šiemet jame dalyvauja 8 Kauno mokyklos: Bernardo Brazdžionio mokykla, Dainavos ir Petrašiūnų progimnazijos, mokykla-darželis “Šviesa”, Jurgio Dobkevičiaus progimnazija, “Paparčio” pradinė mokykla, Kauno Palemono bei Kauno raj. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos.


Dar rudenį tūkstančiai moksleivių visoje Europoje pradeda kurta ir savo ranokimis gaminti kalėdinius žaisliukus, kuriuos vėliau siunčia kitoms projekte dalyvaujančiomis šalims. Siuntinėliuose į kitas Europos šalių mokyklas keliauja ne tik lietuvišku akcentu pažymėti vaikų sukurti kalėdiniai žaisliukai, šventiškos atvirutės, bet ir įvairiais būdais pateikta informacija, kaip Lietuvoje yra švenčiamos Kūčios ir šv. Kalėdos: tradicijų aprašymai, kalėdinių dainų žodžiai (ir ją sudainavusių vaikų video), nacionalinių kalėdinių valgių receptai, nuotraukos ir kt. Artėjant gražiausiai žiemos šventei visi nekantraudami laukia smagiausios projekto dalies – mokyklas pasiekiančių siuntinėlių iš visos Europos, juos išpakuoja ir puošia savo mokyklos eglutę įvairiausiais vaikų rankomis pagamintais žaisliukais!

Štai mūsų koordinuojamo projekto senbuviai – Bernardo Brazdžionio vyresnieji pradinukai siuvo eglutes, nes, kaip teigė jų mokytoja Danutė Giržadienė, norėjosi gamybos procesą panaudoti smulkios motorikos lavinimui, o ir vilna artima mūsų kultūrai, pagamintai žaislai lengvi, nesiglamžantys, tad pasieks mokyklas visoje Europoje puikios formos. Dainavos progimnazijos pradinukų mokytoja Ramunė Bankauskienė į šį projektą įtraukė net 7 pradinukų klases – iš šios mokyklos į Europą iškeliavo popieriniai ir mediniai Kalėdų seniai, eglutės bei angelai.

Taip pat jau eilę metų šiame projekte dalyvaujanti “Paparčio” pradinė mokykla kalėdinių žaisliukų gamybai šiemet panaudojo netradicines medžiagas – barzdotais Kalėdų seniais čia pavirto... dažymo teptukai! Šiemet jau antrą kartą dalyvaujančios Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos moksleiviai iškarpė baltus angeliukus ir dekoravo juos sidabrine spalva. Progimnazijos mokytoja Vaida Stanaitienė sakė, jog vaikai patys norėjo, kad žaisliukai būtų kuo žiemiškesnių spalvų. Šiemet pirmą kartą dalyvaujantys Petrašiūnų progimnazijos mokinukai iš popieriaus išlankstė įvairiaspalvius angeliukus ir Kalėdų senius. O taip pat projekto naujokai -Palemono gimnazijos pradinukai iš šiaudelių sukūrė paukštelius su mūsų vėliavos spalvomis papuoštais sparnais.
Visi projekto dalyviai vieningai sutaria, kad šis projektas - tai puiki proga vaikams ne tik patiems prisidėti kuriant kalėdinę nuotaiką, bet ir susipažinti su kitų šalių kalėdinėmis tradicijomis, suvokti, kiek bendrų vertybių turi skirtingų tautų žmonės bei įvertinti, kaip išsiplečia bendravimo ratas, jei moki užsienio kalbą.

Dalinamės akimirkomis iš projekte dalyvaujančių Kauno moksleivių kūrybinio proceso ir papuoštų eglučių:

Kauno Bernardo Brazdžionio mokyklos kūrybinės dirbtuvėlės

Kauno Palemono gimnazijos eglutė ir kūrybinis procesas 

Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos eglutė ir kūrybinis procesas

Kauno Dainavos progimnazijos eglutė ir kūrybinis procesas

Kauno “Paparčio” pradinės mokyklos dirbtuvėlės 

Kauno Petrašiūnų progimnazijos kūrybinis procesas 

#XmasXchange18

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022