SU PAVASARIU Į KAUNĄ VĖL GRĮŽTA PROTŲ MŪŠIAI “EUROPROTAI”!

18 vasario, 2019

Žingeidžius, azartiškus ir intelektualiai norinčius leisti laisvalaikį kauniečius jau devintąjį kartą pakviesime į nuotaikingus tradicinius protmūšius apie Europą! Kaip ir kasmet, keturis trečiadienius iš eilės vyks 4 žaidimo turnyrai, kurių pabaigoje išrinksime daugiausiai žinių apie Europą turinčius Kauno Europrotus. Startuojame kovo 6 d. 19 val. restorane „Bokštas“ (Kęstučio g. 86 / I. Kanto g. 18). Smagi žinia - šiemet žaidimai vėl vyks nacionaliniu mastu, t.y. tuo pačiu laiku ir į tuos pačius klausimus atsakinėsime ir žiniomis varžysimės ne tik mes, kauniečiai, bet ir kiti žaidimo dalyviai net iš 28 miestų, - pažiūrėsime, kurio miesto gyventojai apie Europą žino daugiausiai!


Šiemet mūsų partnerių ir rėmėjų ratas taip pat platus: geriausias žinias pademonstravusios komandos laimės LR Užsienio reikalų ministerijos, ES programos “Europa piliečiams”, Europos vartotojų centro, UAB “Pirmas žingsnis” (šios įmonės prizais bus apdovanotos net 3 pirmosios vietos), Kauno kamerinio teatro ir Kauno kino centro “Romuva”, Kauno m. savivaldybės, VšĮ “Kaunas In” ir Kaunas 2022” įsteigtus prizus. Kadangi šiemet minime ir Laikinosios sostinės 100-metį - Jūsų taip pat lauks žinias apie auksinius tarpukario Kauno laikus patikrinantis turas ir jo prizas. O ir mūsų projektą šiemet priimantis erdvus ir visas norinčias žaisti komandas sutalpinsiantis restoranas „Bokštas“ kiekvieno vakaro komandai laimėtojai įsteigė savo specialųjį prizą – protingiausieji mėgausis firmine šonkauliukų ir sparnelių užkanda!
Primename, kad „Europrotai“ – tai įdomus ir linksmas būdas praleisti laisvalaikį smalsiems ir naujų žinių norintiems įgauti žmonėms. Tai komandinis žaidimas, paremtas protų kovų tipo viktorina, kuri vakarais pritraukia ne vieną dešimtį žinių ištroškusių ir jas pademonstruoti norinčių smalsuolių. Tai ne egzaminas – tai žaidimas! Norint dalyvauti „Europrotuose“ nereikia graužti knygų, skaityti dokumentų ar mokytis atmintinai – tereikia pasitelkti bendras žinias ir loginį mąstymą. „Europrotai“ leidžia jums patiems įvertinti, ką žinote apie Europos šalių kultūras, meną, maistą, istoriją, geografiją, muziką, įžymius žmones ir t.t.
Truputį “Europrotų” istorijos: 2012 m. ir 2014 m. pasavario ir rudens „Europrotų“ žaidimai vyko nacionaliniu ir tarptautiniu mastu (vienu metu žaisdavo ~ 50 miestų ir miestelių), 2015 m. savo miestuose žaidimus organizavo Kauno, Klaipėdos ir Marijampolės Europe Direct informacijos centrai, 2016 m. “Europrotus” žaidė 7 miestų - Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Telšių, Alytaus ir Visagino gyventojai, 2017 m. į klausimus, susijusius su Europa, atsakinėjo kauniečiai ir telšiškiai, 2018 m. Europrotus organizavo Kauno ir Alytaus Europe Direct centrai. O šiemet prie organizatorių – Europe Direct centrų prisideda arba daugelyje miestų ir organizuoja Jaunimo Europos komandos nariai ir bibliotekos (Kaune mūsų komandą pastiprins JEK narė Indrė Asipavičiūtė).

Žaidimo taisyklės

1. Turnyre gali žaisti tik užregistruotos komandos. Registruojantis reikia nurodyti komandos pavadinimą ir komandos narių skaičių.
2. Komandą sudaro nuo 4 iki 6 žmonių. Jei komandoje daugiau nei 6 nariai, už kiekvieną papildomą narį iš komandos bendros taškų sąskaitos minusuojama po 1 tašką.
3. Už teisingą atsakymą į vieną klausimą komanda gauna 1 tašką. Už pusę teisingo atsakymo komanda gauna 0,5 taško. Už neteisingą atsakymą komanda taškų negauna. Didesnis taškų skaidymas nėra rekomenduojamas, nebent tai objektyviai leidžia padaryti klausimas ir jo atsakymas.
4. Turnyrą laimi ta komanda, kuri surenka daugiausiai taškų. Jei dvi ar daugiau komandų surenka vienodai taškų, aukštesnę vietą užima paskutiniame ture geriau pasirodžiusi komanda. Jei komandos paskutiniame etape surinko vienodai taškų, tuomet aukštesnę vietą užima komanda, surinkusi daugiau taškų priešpaskutiniame turnyre ir taip toliau. Jei visų turų metų komandos surinko identišką kiekį taškų, metami burtai.
5. Žaidimo vedėjas veda bendrą 4 „Europrotų“ žaidimų įskaitą. Komanda, kuri surenka daugiausiai taškų per visus 4 žaidimus, tampa 2019 m. „Europrotų“ Kaune nugalėtoja.
6. Komanda tuo pačiu pavadinimu gali žaisti kitame „Europrotų“ turnyre, jei jos sudėtyje yra bent du žaidėjai, dalyvavę tos komandos sudėtyje praeitame turnyre.
7. Žaidimo metu draudžiama atsakymams surasti naudotis telefonais ir kitomis ryšio priemonėmis, kompiuteriais, literatūra, papildomais užrašais, nusižiūrėti nuo kitų komandų. Šią taisyklę pažeidusi komanda žaidimo vedėjo sprendimu gali būti diskvalifikuota iš turnyro.
8. Žaidimo vedėjas visada teisus.
9. Jei žaidimo vedėjas neteisus, žiūrėkite taisyklę nr. 9.

Žaidimo eiga:
Vienas žaidimo turnyras sudarytas iš penkių teminių turų po 10 klausimų. Žaidimo vedėjas paskelbia turo temą ir garsiai perskaito dešimt klausimų, kuriuos kiekviena komanda aptaria, sugalvoja tiksliausią ir logiškiausią atsakymą ir užrašo jį ant atsakymų lapelio. Turo pabaigoje komanda lapelį atneša žaidimo vedėjui, kuris per trumpą pertraukėlę apibendrinęs atsakymus paskelbia rezultatus. Tai vyksta penkis kartus, kol paaiškėja turnyro nugalėtojai. Turnyro nugalėtojais tampa komanda, surinkusi daugiausiai taškų per visus penkis turus.
Kiekvienas iš penkių per turnyrą vykstančių turų yra skirtingas : pirmasis – bendrųjų klausimų turas, antras ir trečias turai atspindės tam tikrą visus dešimt klausimų vienijančią temą, ketvirtasis turas sudarytas iš vaizdų, nuotraukų, vėliavų, logotipų ir kitų vaizdinių, o penktojo turo metu skambės muzikinės mįslės – dainos, kūriniai, kalbos ir t.t.

2019 m. Europrotų turnyrai vyks kovo 6, 13, 20 ir 27 d. restorane “Bokštas” (Kęstučio g. 86 / I. Kanto g. 18). Pradžia – 19 val.
Komandos kviečiamos registruotis el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , tel. +370 67775536. Dalyvavimas „Europrotuose“ yra nemokamas. Laukiame Jūsų!

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022