DISKUSIJA APIE HIBRIDINES GRĖSMES IR EUROPOS PARLAMENTO SVARBĄ

27 vasario, 2019

Vasario 26 d. Kauno kolegijoje įvyko diskusija "Europos politinės ir ekonominės aktualijos", kurią organizavo Europos Parlamento biuras Lietuvoje, Kauno kolegija ir Kauno Europe Direct informacijos centras.
Pirmoji pranešėja - Europos Parlamento informacijos biuro vadovė Daiva Jakaitė savo pranešimą pradėjo nuo įdomios statistinės sąsajos. Analizuojant statistinius duomenis tampa akivaizdu, kad Europos šalys, kuriose didesnis procentas politika besidominčių žmonių yra taip pat yra aukštesnėse pozicijose pagal "Laimės indeksą". Pranešėja apžvelgė pastarųjų metų ES krizes (Graikijos finansų, migracijos krizes ir Brexit) ir jų sprendimo būdus, aptarė Europos Parlamento funkcijas - priimti teisės aktus (kurie vėliau įtakoja įvairių visuomenės grupių kasdieninį gyvenimą), tvirtinti tarptautinius susitarimus ir sutartis, detalizavo, kiek žmonių atstovauja įvairiose ES šalyse išrinkti EP nariai, supažindino, kaip vyksta balsavimas dėl priimamų teisės aktų Europos Parlamente. Per gan kuriozišką "kebabų istorijos" pavyzdį pateikė svarų argumentą, kiek teisės akto priėmime lemia netgi vieno EP nario balsas - svarstant siūlymą neleisti kebabų mėsoje naudoti tam tikrų fosfatų junginių - sprendimo priėmimui pritrūko vos 3 balsų. Beje, ar žinojote, kad Europos Parlamento išlaikymas kainuoja 3 eur per metus vienam ES piliečiui, kai tuo tarpu LR Seimo išlaikymas - 10 eurų?


LR užsienio reikalų ministerijos Ambasadorius ypatingiems pavedimams Eitvydas Bajarūnas susirinkusią auditoriją supažindino su hibridinėmis grėsmėmis ir tipiškiausiais jų pavyzdžiais pasaulyje ir Lietuvoje, jų keliamu pavojumi ir dekonstravimu. Nors terminas “hibridinės grėsmės” gan naujas ir visuomenėje pradėtas plačiau naudoti tik po Krymo aneksijos, tačiau tokio tipo įtakos apraiškų teoriją pranešėjas kildino dar iš 6 amžiaus pr.Kr. gyvenisio kinų karvedžio ir filosofo Sun Tsu traktato, aptariančio daug karinių strategijų. Akivaizdu, kad hinridinių grėsmių padaugėja prieš svarbius rinkimus, siekiant ne kariniu būdu pakeisti žmonių nuomonę, todėl Ambasadorius skatino kritiškai priimti gaunamą informaciją.
Renginio akirmirkos čia.

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022