2019 METŲ "EUROPROTŲ" STARTAS KAUNE

09 kovo, 2019

Kovo 6 d. Kauno restorane "Bokštas" startavo 2019 metų intelektualus komandinis protų mūšis "Europrotai". Tai jau devintasis "Europrotų" sezonas Kaune, šiemet - rinkimų į Europos Parlamentą metais - vėl tapęs ir nacionaliniu žaidimu: prie staliukų kavinėse, baruose, jaunimo erdvėse ir bibliotekose lukštenti tų pačių klausimų apie Europą sėdo 28 Lietuvos miestų ir miestelių protmūšių gerbėjai.
Kaune pirmąjį žaidimą pradėjo 11 komandų. Jūsų dėmesiui - pirmojo žaidimo apžvalga.


Pirmajame "Įvairių klausimų" ture gan lengvai susitvarkę su klausimais apie pietų šalių tradiciją - siestą bei laimę nešančiais kaminkrėčiais, komandos pakriko susidūrę su Lietuvos vandens telkiniais ir miesteliais: Ūlos akį bandė pervadinti Mergelės ar Velnio akimi, Šeduvą maišė su Paberže, Dubrava ir Varėna. O nemalonias žinias tuomet pranešdavusiam karaliaus juokdariui mūsų komandos suteikė kapitono ar net admirolo laipsnį.
"Europos Sąjungos" ture bene sunkiausias pasirodė klausimas apie lietuvių diplomatą, dar tarpukariu siūliusį kurti bandras Europos valdymo instancijas - kad tai O. Milašius žinojo tik "MAKARUNSAI", "EKSTRYMAI", "EINA SAU! " ir "GALĖJAI", kiti šią garbę priskyrė Mekui, Lozoraičiui, Sudeikiui, Klimui ir Savickiui. Kad Briuselyje įsikūrusių ES institucijų architektų parinkta forma primena statines, kuriose buvo pardavinėjamas belgiškas pasididžiavimas - alus, žinojo tik "ŠEP", "KOLEGOS" ir "EINA SAU!", kitiems atrodė, kad tai šokoladas, vafliai, triufeliai ar net... klozetai! Baltijos kelią maišėme su Via Baltica, Vokietijos Demokratinę Respubliką su Čekoslovakija ir Gruzija, o pretendentą į Europos tarybos gen. sekretorių A. Kubilių pervadinom į Dailidę.
Ir nors esam jūrinė valstybė, bet "Jūrų" turas pasirodė gan sunkus. Vatų jūros neatspėjo niekas, užtat su Juodąja ir Baltąja jūromis reikalai kaip mat pasitaisė. Aktorei Adrijai Čeponytei sugalvojom geresnių vardų: Jūratė, Banga ar Audra. Transporto priemones, dėl dydžio įtrauktas į Gineso rekordų knygą, - išvardinom turbūt visas, kokias žinome, ir dar plaustą iš bambalių pridėjom.
Ir kad esam tikri europiečiai - parodė "Vaizdų" turas - kuo puikiausiai žinome estų prietarus ir išskirtinius Italijos miestus. Tik dar turėtume pasiūlymą "Misijos-Sibiras" organizatoriams - praplėsti projekto geografiją iki koncentracijų stovyklų į Vakarus bei Černobylio.
Muzikinis turas mūsų komandoms pasirodė gana lengvas: ir dar gyvus Bitlus puikiai suskaičiavome, ir Povilaičio bei Hiberbolės dainos atmintinai žinojome. Tik laimės kūdikio pozoje įžiūrėjome ir girtuoklį, ir nulinkusį medį, ir klaustuką, ir embrioną, ir net miego angelą. Ir dar netgi atradome iki šiol buvusių neatrastų Mocarto kūrinių, - tai operetės apie tulpę, šakutę ir varpelį! O ailurofobai, pasirodo, bijo ne tik kačių, bet ir aukštų garsų, tinklų, aido, traukinio, išsiskyrimo ir netgi Jėzaus (kaip kokie apsėstieji nelabosios dvasios....).
Susumavus visų turų rezultatus ir pasmalsavus, kaip sekėsi žaisti kitų miestų komandoms, paaiškėjo, kad mūsiškė komanda "EINA SAU!" yra nugalėtoja ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje (pirmieji tarp 91 komandos)! Valio komandai "EINA SAU!"! Surinkę 46 balus iš 50 galimų (realiai - net 47 balus, tik iš jų pagal taisykles buvo atimtas 1 balas už septintąjį žaidėją - bet jau seniai supratome, kad šitoje komandoje laimi draugystė, ir atimamais balais jų neišgąsdinsi) ši komanda laimėjo ir mūsų partnerių - restorano "Bokštas" įsteigtą gurmanišką prizą - firminę šonkauliukų ir sparnelių užkandą. Antrieji mūsų žaidime liko "ŠEP", tretieji - po lygiai balų surinkę "MAKARUNSAI" ir "EUROBOKŠTAI".
Sveikiname nugalėtojus! Visiems linkime patriotiškai ir džiaugsmingai švęsti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną ir laukiame taip pat džiaugsmingai susirenkant kitą trečiadienį į antrąjį "Europrotų" žaidimą!
Užfiksuotos renginio akimirkos yra čia (autorystė - Kristinos Valasevičienės)

 

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022