KAM NUSILENKĖ NEPAMALDŽIOJI MARIJA PARADIS ARBA TREČIOJO EUROPROTŲ ŽAIDIMO ĮSPŪDŽIAI

21 kovo, 2019

Kovo 20 d., per pavasario lygiadienį ir Tarptautinę laimės dieną sužaidėme ir trečiajį Europrotų žaidimą. Į priekį užtikrintai žygiuoja komanda "EINA SAU!", niekam neužleidžianti pirmosios vietos (surengs jie šonkauliukų balių - nes vėl jiems atiteko restorano "Bokštas" gurmaniškas prizas), antrieji šiame žaidime tapo "EKSTRYMAI" ir laimėjo VšĮ Kaunas 2022 įsteigtą prizą.
Protingiausios vakaro komandos nariai įdomiausiais išrinko vaizdo ir audio turų klausimus, o ypač klausimą apie tai, ką juokaujant galėtų reklamuoti A. Merkel. Beje, teisingo atsakymo į šį klausimą jie ir nežinojo, čia sąmoju sublizgėjo "UTOPIJA", "PUMPURĖLIAI", "EKSTRYMAI" ir "EUROBOKŠTAI". Bet mūsų komandų nuomone, Vokietijos kanclerė dar galėtų reklamuoti ir skalbimo miltelius, ir Reno automobilius, ir deimantus, ir net iliuminatus - taigi, pensija baigus kadenciją Vokietijos kanclerei aiškiai negresia.


O sunkiausias mūsų komandoms pasirodė "Įvairių klausimų" turas: hipius maišėme su pankais, iš inkunabulų bandėme kildinti sauskelnes, tvarsčius, apatinius, lopšius ir net inkubatorius, ir tik vieninteliai "GALĖJAI" žinojo, kad inkunabulai yra knygų pirmtakai. Kad senovės Romos teatre raudonas perukas reiškė moterį bandė tvirtinti beveik visi (matyt, vieni nuo kitų nusirašė), dar kai kurie manė - kad įsimylėjusį ar blogą žmogų arba juokdarį (teisingas atsakymas - vergą). Benjamino Hallo vardu bandėme pavadinti ne tik Big Beną (teisingą atsakymą žinojo tik "EKSTRYMAI" ir "DRAUGAI"), bet ir kometą bei Tadžmahalą. Už tai puikiai žinojom, koks asmuo puikiai išmokė savo papūgą keiktis ir iš kokio Lietuvos miestelio kilęs "Žodyno" autorius A. Juška. Tik trys komandos žinojo, kad "kukuška" tarpukario Kaune buvo vadinamas traukinys, kiti gi manė, kad kukuškos - tai laisvo elgesio moterys, varpas arba radijas. Litvakų terminą žinojo tik "EINA SAU", "UTOPIJA" ir "PUMPURĖLIAI", bet absoliučiai visi supratome nuosavo liežuvio aštrumo svarbą.
Antrąjame ture jau pastebimai atkutome: žinojome ir koks vaisius sukėlė tarptautinį prekybos karą tarp JAV ir ES, ir kieno krikštatėvis buvo EK pirmininkas Ž. Deloras, ir kieno vardu vadiname ES mainų programą, ir kokios spalvos yra ES pasas. Tik diskusijų sukėlė neformali EP grupė, pavadinta Australijos gyvūnų vardu – mes į Europos Parlamentą nusiųstume ne tik kengūras, bet ir koalas su emu. Ir pagrindinę KGB būstinę bandėme įkurdinti ne tik Linksmakalnyje (kuriame ji ir buvo), bet ir Sitkūnuose, Panemunėje, Rumšiškėse ir Lapėse (taip, keturkojų čia netrūksta, tik mes mintyje turėjome gyvūnų prieglaudą).
Trečiąjame, Grandinėlės ture, komandų pajėgumai ryškiai išsiskyrė: kai kurios žinojo beveik viską, kai kurios - beveik nieko. Visas komandas suvienijęs klausimas (kurio teisingo atsakymo nežinojo nė vieni) - kam nusilenkė prancūzė M. Paradis (pirmoji moteris, įkopusi į Monblaną - nusilenkė kalnui), už tai mes ją nulenkėm prieš Napoleoną, monarchą, Jėzų ir net asilą. Tik trys komandos žinojo, kad vokiečiai žvaigžde vadina Opel Astrą, kiti gi manė - kad formulę bei Merkel.
Vaizdų ture lengva buvo atpažinti tylos minutę iš 2013 m. Londono maratono, popiežių saugančius gvardiečius, Vitruvijaus autorių ir susieti Londono statinį su motociklininko šalmu. Bet tik vieninteliai "EKSTRYMAI" atpažino belgų išradimą saksofoną, kiti gi belgams priskyrė ir tokius išradimus kaip šliuzą, molbertą, veidrodį, vaflius ir Fuko švytuoklę (nesiginčijame, kai kas ir yra susiję su Belgija, bet būtent su tuo miesteliu Dinanu - ne). Ir ten - malinose, kur nacių okupacijos metais, slėpėsi žydai, mes dar paslėptume ir teatro rūbus, ir vagis, ir spaudą, ir kareivius, ir dar vaidinimą suvaidintume.
O Muzikiniame ture Svarą atpažino tik "DRAUGAI", tačiau beveik visi atpažinome Dubysą, Studiją, kaliausę ir Romą.
Štai toks buvo mūsų priešpaskutinis 2019 metų Europrotų žaidimas. O kitą trečiadienį - jau finalas, paaiškės šių metų protingiausia komanda, o mes su Jumis dalinsimės ne tik azartu ir žiniomis, bet ir prizais, kurių ir šį kartą turime visai nemažai!
Iki susitikimo finale!
Renginio nuotraukos yra čia.

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022