KAUNO EUROPROTŲ 2019 TITULĄ JAU ANTRĄ KARTĄ IŠKOVOJO KOMANDA “EINA SAU!”

29 kovo, 2019

Oficialu: Kauno Europrotais 2019 vėl tapo komanda "EINA SAU!”. Šį titulas atitenka jiems jau antrus metus, šiemet išsiveržusiems į priekį net labai reikšmingu skirtumu – 30 balų! Komanda "EINA SAU!" – tai mūsų Europrotų žaidimų senbuvė ir sako atsisakanti kitų renginių, kad galėtų ateiti pas mus pažaisti (ačiū už tokią ištikimybę ir mūsų darbo įvertinimą!), atėjusi žaisti į “Europrotus” nuo pat jų organizavimo pradžios 2012 m. ir nepraleidusi nė vieno turnyro. Komandą sudaro draugų kompanija, iš kurių – dvi vaistininkės, tarnautojas, IT specialistas, mentorė ir socialinių projektų vadybininkė ir kt. Įdomiausiu vakaro klausimu jie išrinko klausimą, kiek vietos sumažės Europos Sąjungoje išstojus Didžiajai Britanijai (IT terminais).
Antrieji – KTU studentų komanda "EUROBOKŠTAI", o trečiają vietą pasidalino komandos "MAKARUNSAI" ir "EKSTRYMAI"! Sveikiname mūsų protingiausius!


O Europrotų žaidimas šį sezoną buvo unikalus tuo, kad nė viena komanda neišėjo be apdovanojimo. Už tai mes dėkojame savo partneriams: UAB "Pirmas žingsnis" (kurie įsteigė net 3 prizinės vietas ir paguodos prizą), restoranui "Bokštas", Kauno kameriniam teatrui, kino centrui "Romuva", Kauno m. savivaldybei, VšĮ Kaunas In, Kauno Vinco Kudirkos viešajai bibliotekai, ES programos "Europa piliečiams" biurui Lietuvoje, VšĮ Kaunas 2022 ir Europos vartotojų centrui.
O dabar detaliau apie tai, kaip mums sekėsi žaisti finalinį 2019 metų Europrotų žaidimą.
Įvairių klausimų ture velnią pravardžiavome ne tik tais žodžiais, kuriais jau įprasta jį vadinti: vokiečiu, pinčiuku, biesu, nelabuoju, ožiu, bet išvadinome jį dar ir glušu.
Europos Sąjungos ture geriausiai visi pažinome europarlamentarą B. Ropę ir Didžiosios Britanijos karalienę Elžbietą, - bet tuo mūsų žinios kaip ir baigėsi.... Štai Europos prizą savivaldybei, parodžiusiai ypatingas pastangas skleidžiant Europos vienybės idėjas, mes duotume visai ne Liublinui (kuris jį iš tiesų gavo), o Kaunui, Kėdainiams, Trakams ir Vilniui. Į suktą klausimą, kiek sumažės vietos Europos Sąjungoje išstojus Didžiajai Britanijai, teisingai susiprotėjo atsakyti tik “EINA SAU” ir “ŠEP” (1 GB- gigabaitu), kiti ginčijosi, kad nesumažės arba sumažės šeštadaliu, ketvirtadaliu, didžiąja dalimi arba per dvi raides. Ir dar buvo norinčiųjų Sacharovo premiją, teikiamą už nuopelnus ginant žmogaus teises, įteikti Gorbačiovui (?), S. Lozoraičiui ir V. Landsbergui, vieninteliai “PUMPURĖLIAI” žinojo, kad po dviejų metų nuo įteikimo ją pasiėmė N. Mandela.
Pasiekti mūsų komandų Sporto turo rezultatai parodė, kad esame ne tik tradiciškai – krepšinio, bet ir kitų sporto šakų ekpertai-profesionalai. O, kad apie Europą žinotume tiek, kiek žinome apie sportą! Tik trims komandoms kažkodėl sutartinai atrodė, kad sportininkai nugalėtojai ne tik bando atsikąsti medalio (dėl ko dažnai pakliūna į ligoninę), bet dar padaro ir salto. O išradingiausių atsakymų susilaukėme į klausimą, kodėl atletas R. le Gendre, nors pasiekė šuolio į tolį olimpinį rekordą, tačiau namo grįžo ne su aukso, o su bronzos medaliu: nes buvo juodaodis, po I Pasaulinio karo trūko brangiųjų metalų, supainiojo metalų spalvas, šoko už moterį, nors buvo vyras. Teisingas atsakymas - jis buvo penkiakovininkas.
Vaizdų turas, kaip visuomet, irgi buvo atokvėpis: žinojom beveik viską ir apie astronomiją, ir apie beždžiones, ir kaip pasirašydavo N. Kopernikas, ir Prahos paminklus pažįstame (tik kelios komandos sumaišė Prahą su Kijevu, o madam Pompadur su madam Tussauds).
Penktasis, muzikinis turas buvo pats lengviausias ir smagiausias. Tik gaidžius kai kas sumaišė su jonvabaliais ir pienininką su laivų remontininku. Net paaiškėjo, kad kažkaip visi vengrų kalbą mokam – turbūt daugelis ir nežinojo savyje tokių talentų slypint? Štai, reikia ateiti į Europrotus ir tada atrasti save...
To mes linkime Jums ir toliau, jau pasibaigus mūsų žaidimams, – ne tik atrasti savyje talentus, bet ir neprarasti: smalsumo, naujų žinių troškimo, azarto, savo draugų ar kolegų subūrimo draugėn – kad kartu pažaistumėt ir linksmai laiką praleistumėt. Ir kad gegužės 26 d. sudalyvautumėte Europos Parlamento rinkimuose – juk dabar jau daug daugiau apie Europą žinote!
Ačiū visiems - už dalyvavimą, šypsenas, azartą, gerus žodžius ir nuotaiką!
Renginio nuotraukos čia (autorystė – Kristinos Valasevičienės) - čia.

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022