KVIEČIAME Į EUROPOS DIENĄ KAUNE!

06 gegužės, 2019

Kviečiame kauniečius kartu su tūkstančiais kitų europiečių švęsti Europos dieną! Šių metų šventė ypatinga – minime 15-ąsias Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą metines. Taip pat šį mėnesį visų europiečių laukia svarbus apsisprendimas, kokios Europos norime, – gegužės 26-ąją įvyks rinkimai į Europos Parlamentą.
Gegužės 9 d. 16–19 val. Nepriklausomybės aikštėje šalia Soboro šurmuliuos Europos dienos šventė “Kartu jau 15 metų!”: koncertuos jaunimo muzikos grupės, šalia ištiesto didžiulio Europos žemėlapio įsikurs Informacijos mugė ir kūrybinės dirbtuvės, bus rengiamos mini orientavimosi varžybos, įvairios viktorinos, akcijos ir dalinami prizai! Šventėje visus kviesime daugiau sužinoti apie ES institucijų ir pagalbos tarnybų veiklą, artėjančius Europos Parlamento rinkimus bei išbandyti save įvairiose su tuo susijusiose rungtyse.


Akcijoje „Kur norėtum sugrįžti?” ant Europos žemėlapio spalvota adatėle pažymėję Europos šalį, į kurią norime sugrįžti, pamatysime, kurios Europos šalys yra kauniečių pačios mėgstamiausios. Improvizuotoje Balsavimo kabinoje akcija „Renkuosi Europą" kviesime balsuoti ne už politikus, bet už vertybes, kurios ginamos Europoje. Vyks simuliacija „Šį kartą balsuosiu ....", Europos dėlionės vaikams, improvizuoti protų mūšiai “Europrotai”, ant Europos žemėlapio mini orientavimo varžybos, žaismingu būdu patikrinančios žinias apie Europos šalis – ir tai dar ne viskas! Informacijos mugėje gausite įvairių naudingų patarimų, pvz., kur ir kokiomis sąlygomis galima studijuoti, stažuotis, gauti stipendiją ar atlikti praktiką Europos universitetuose ar tarptautinėse kompanijose, susipažinsite su Erasmus+ studentais, atvykusiais studijuoti į Kauną iš įvairių Europos šalių. Sužinosite, kaip galite apginti savo kaip vartotojo teises: jei atidėjo Jūsų skrydį ar dingo bagažas; jei pirkote prekę internetu iš kitos Europos šalies ir buvote apgauti, taip pat – kodėl keliaujant būtina turėti sveikatos draudimo kortelę. Sužinosite apie įvairias gyvybei ir ekosistemai neabejingų žmonių inicijuojamas socialines iniciatyvas ir partnerystės platformas, o kūrybinėse dirbtuvėse galėsite patys pasigaminti suvenyrų su Lietuvos ir Europos simbolika.
Informacijos mugėje dalyvaus ir į kūrybines dirbtuves kvies : Vytauto Didžiojo Universitetas, Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla, Europos vartotojų centras, socialinis verslas “Textale”, Kauno teritorinė ligonių kasa, AC Patria, partnerystės platforma “Mokslo Kavinė”, socialinė iniciatyva ”Gyvybės langelis” ir Kauno apskrities bendruomenės pareigūnai.
Scenoje koncertuos: Karinių oro pajėgų orkestras, Kauno M. Petrausko muzikos mokyklos mokiniai, Balta Malta, Kolosus, Grupė „Intervalai“ – Projekto „X Faktorius“ 2019 m. finalininkai!
Renginio organizatoriai: Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka ir Kauno Europe Direct informacijos centras. Globėjai: Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Kauno savivaldybė.
Prieš 68 metus, 1951 m. gegužės 9 dieną, Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robert Schuman pasiūlė suvienyti Europą, tikslu išsaugoti taikius santykius tarp valstybių – ši data kasmet minima kaip Europos diena.

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022